in , ,

Xbox’a Klavye ve Fare Desteği Ne Zaman Gelecek?

Geçtiğimiz günlerde Microsoft ile Razer‘ın bir anlaşma yaptığını ve Xbox One için resmi klavye ve fareler Razer tarafından özel olarak üretileceğini öğrenmiştik.

Microsoft X018 etkinliğinde yaptığı açıklamada, Xbox One’a klavye ve fare desteğinin 14 Kasım’da geleceği duyuruldu! Eğer halihazırda bir Razer klavye veya fareye sahip değilseniz ya da alacak durumunuz yoksa üzülmenize gerek yok. Çünkü USB portu üzerinden dilediğiniz klavye ve fareyi bağlayıp oyun oynayabileceksiniz!

Xbox One’da klavye ve fare desteği sunacak ilk oyunlar:

 1. Fortnite
 2. Warface
 3. DayZ
 4. Minion Master
 5. Children of Morta
 6. Warframe
 7. Strange Brigade
 8. Warhammer Vermintide 2
 9. Moonlighter
 10. Wargroove
 11. Vigor
 12. Warthunder
 13. X Moph Defense
 14. Bomber Crew
Liste oldukça kısıtlı gözükse de, elbette liste sadece bunlardan ibaret olmayacak ve ilerleyen zamanlarda listeye yeni oyunlar eklenecek. Ama bir Xbox One oyununda klavye ve fare desteğinin olup olmamasına geliştiricinin kendisinin karar verecek.

ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

Yazar: Ali Bağdatlı

Selamlar ben Ali. Aktif olarak oagtr.com'un teknoloji haberleri editörüyüm. Bunun dışında bazı oyun haberleri ve listeleri de yazıyorum. Oyunları çok seviyor ve sürekli olarak takip ediyorum. Sormak istediğiniz bir şey varsa ya da sohbet etmek isterseniz bana aşağıdaki adreslerden ulaşabilirsiniz.

Xbox Game Pass Sadece 1 TL!

X018 Etkinliğinden Yeni Duyurular Ve Videolar!