in , ,

Yeni Call of Duty Oyunu Mayıs Ayında Duyurulabilir!

Askeri FPS denince akla gelen neredeyse ilk seri ve artık bir marka olan Call of Duty‘nin merakla beklenen ve 2020 yılında görmek istediğimiz yeni oyunu için sızıntılar, yorumlar ve bilgiler gelmeye devam ediyor. Call of Duty sızıntıları ile tanınan TheGamingRevolution kanalının paylaştığı yeni videoda Call of Duty’nin yeni oyununun Mayıs ayında duyurulabileceğini öğreniyoruz ve tabii bir sürü detay daha var. Detaylar haberimizde.

Call of Duty, geçtiğimiz 2019 senesinde Call of Duty Modern Warfare adıyla yeni bir oyun çıkarmış ve Modern Warfare üçlemesinin bir nevi hikaye olarak öncesini, temelini anlatan modern bir oyun oynamıştık. Bunun ardından 2020 Mart ayında yeni bir battleground türü Call of Duty oyun modu çıkıp Call of Duty Modern Warfare’in  yan oyun modu olarak çıkmış ve herkese ücretsiz olarak sunulmuştu. Mart 2020’de Call of Duty markası altında bir oyun görmemiz 2020 yılı için başka bir Call of Duty oyunu görmeyeceğimiz şüphesini uyandırmıştı ancak gelen bilgiler ve sızıntılara göre 2020 yılı için yeni bir Call of Duty oyunu gelecekti.

TheGamingRevolution kanalı, sızıntılarını ve yorumlarını belirtmeye devam ediyor ve Call of Duty’nin yeni oyunu hakkında daha da fazla bilgiye sahip olmaya devam ediyoruz. İlk olarak yeni Call of Duty’nin, Soğuk Savaş ve Vietnam döneminde geçeceği söyleniyor. Soğuk Savaş dönemi deyince akla şüphesiz Black Ops geliyor ve evet gelmesi zaten gerekiyor çünkü yeni oyunda Black Ops serisinden tanıdığımız Frank Woods ve Alex Mason gibi karakterlerin geri döneceği söyleniyor hatta bu bilgi oyunun Black Ops serisinin reboot’u olarak karşımıza çıkacağı yönünde bir düşünce de doğurmuştu ancak yeni sızıntı ve bilgiler bu oyunun reboot olmayacağını söylemekte.

Call of Duty News Twitter sayfasında paylaşılan gönderi doğrultusunda oyunun Mayıs ayında duyurulması bekleniyor. Ayrıca oyunun duyurusu hakkında daha fazla bilgi de mevcut. TheGamingRevolution kanalının yorumuna göre, Geoff Keighley’in duyurmuş olduğu Mayıs ayında başlayıp Ağustos ayının sonuna kadar sürecek dijital oyun etkinliği Summer Game Fest’te duyurulacak. Activision, Summer Game Fest’e katılacak şirketlerden bir tanesi ve bu da Call of Duty duyuru ihtimalini arttırıyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  GTA 5 Xbox Game Pass'e Eklendi!

James C. Burns (Frank Woods): ”Bugün orijinal Black Ops senaryosunu okumayı planlıyordum.”

Yeni oyun hakkında önemli bir detayı da ortaya çıkaran bir diğer olay ise Black Ops serisinden tanıdığımız Frank Woods karakterini oynayan ve seslendiren James C. Burns’ün yakın zamanda açtığı bir canlı yayında, izleyicilerinden gelen ”Bugün ne yapmayı planlıyorsun?” sorularına cevap olarak Black Ops’un orijinal senaryosunu okumayı planladığını ve bir şeyler beklediğini söylemesi, yeni Call of Duty oyununda Frank Woods’un olacağını doğrular nitelikte olmuş oldu ve ayrıca bu oyunun Black Ops serisiyle ilgili olduğu konusundaki ihtimalleri de arttırmış oldu

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Call of Duty Modern Warfare 2 Remastered Rusya'da Yayınlanmadı!

YENİ CALL OF DUTY NE ZAMAN ÇIKACAK?

Yeni oyunun çıkış tarihi henüz belli değil ancak ünlü gazeteci ve yazar olan Jason Schreier tarafından atılan mesajlara göre şu an için 2020 Sonbahar dönemi ancak hiçbir kesinlik söz konusu değil. Oyunun IW Engine ile geliştirilmesi bekleniyor yani oyunu Infinity Ward’ın geliştirme ihtimali yüksek.  Oyunun ismi konusunda ise ortalıkta Black Ops, Black Operations ya da Vietnam isimleri dolaşıyor ancak henüz tam bir kesin sızıntı veya açıklama mevcut değil. Mayıs ayında çıkış tarihi, isim ve bir sürü detayı öğrenebileceğimizi umuyoruz.

Yeni Call of Duty oyunu hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Değerli görüşlerinizi yorumlar kısmında bekliyoruz. İşte merak edenler için TheGamingRevolution kanalının videosu:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

John Wick 4’ün Vizyon Tarihi Ertelendi!

EVO 2020 Koronavirüs Nedeniyle İptal Edildi!