in , , ,

Yeni Dust2 Geliyor, Source2 Motoru Ne Oldu?

2017 Şubat ayında, Dust 2 Aktif Hizmet Grubundan ayrı olarak listelenmişti ve yepyeni bir Dust 2’nin geleceğini yapımcılar tarafından öğrenmiştik. Yani Şubat ayından bu yana sürekli bir beklenti içerisindeyiz.

Üzerinden 8 ay geçti ve CS:GO geliştiricileri resmi Twitter hesabından yeni Dust 2‘ye yönelik bir görsel yayınladı. Görselle beraber yeni Dust 2‘nin ne zaman oyuna geleceği de duyuruldu. Harita gelecek Beta güncellemesiyle beraber oyuncular tarafından denenebilir olacak. Geldiğinde sitemizde ve sayfamızda güncelleme analizi olarak yayınlayacağız.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Call of Duty Black Ops 4 İçin İlk İnceleme Puanları Açıklandı

Şimdilik sadece Dust 2 güncelleniyor olsa da, gelecekte diğer haritaların da yeni sürümlerini duyurmaları muhtemel.

Dust 2 haritası dışında bir de Source 2 motorunu da hala bekliyoruz…

2017 Nisan ayında Valve; CS:GO’nun Çin sürümü, daha az ping değerleri için 128 Tickrate’li sunucularını ve oyun motorunun Source 1‘den Source 2‘ye değiştirileceğini duyurmuştu. Bunun üzerinden çok geçmeden 128 Tickrate‘li sunuculara geçildi ancak zaten sunucuların ülkemizde olmaması dolayısıyla bize pek fark etmedi. Geçtiğimiz ay içerisinde de CS:GO Çin‘de bir free to play oyunu olarak çıkış yaptı.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Ücretsiz Oyun: Ghostbusters: The Video Game Remastered Epic Store’da Ücretsiz Oldu!

Şubat ayında bizlere duyurulan yeni Dust 2’nin durumu da kesinleştiğine göre geriye sadece en büyük değişiklik olacak olan Source 2 Motoru kaldı. Çünkü bu oyunun, fizik ve grafiklerinin tekrardan düzenlenmesi anlamına geliyor, zamanında Dota 2‘de olduğu gibi. Source 2 motoruna yönelik oyuna ara ara ufak güncellemeler geliyor olsa da henüz elle tutulur bir şey yok. Aşağıdaki görsele tıklayarak ayrıntılara ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Neden CS:GO Oynanamaz Durumda?

Dota 2 | 9 Ekim 2017 Güncelleme Notları