in ,

Yeni VR Teknolojisi: Hypersuit

Virtual Reality yani Sanal Gerçeklik teknolojisi hayatımıza son yıllarda girmiş ve bir çoğumuzun vazgeçilmezi olmuştu. Bu teknoloji oyunlarda veya videolarda kullanılarak bize sunduğu gerçeklikle kısa sürede adını duyurmuştu. Bu önemli teknolojinin hayatımızda ilerleyen yıllarda çok daha gelişmiş bir şekilde karşımıza çıkacağını düşünmüşüzdür. İşte o teknolojinin yeni meyvelerinden biri: Hypersuit.

Hypersuit’in mucidi ise Gregoire Arcache. Kendisi herhangi bir firma için çalışmıyor. Kendi imkanlarıyla VR teknolojisini geliştirmiş ve ortaya Hypersuit gibi bir teknoloji çıkmış. Peki nedir bu Hypersuit?

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Black Desert “Voice of Adventurers - İstanbul” Etkinliği, Oyuncuların İlgisini Çekti!

Hypersuit oyunlarda kullanılan VR teknolojisinin daha gelişmişi diyebiliriz. VR teknolojisiyle bildiğiniz gibi gözlük ve kullandığımız kumandalarla oyunumuzu oynayabiliyorduk. Hypersuit ise yüzüstü yatarak kollarımızı daha etkin bir şekilde kullanılmamıza olanak sağlayan bir alet. Daha yeni bir teknoloji olması ve yapımcısı Gregoire’nin kendi olanaklarıyla geliştirmesinden dolayı şu an için sınırlı bir kullanım alanı var ama Hypersuit geliştirilirse karşımıza çok daha başarılı, çok daha gerçekçi oyun deneyimleri sunan bir teknoloji çıkacak.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Battlefield V'in Oynanış Tasarımcısı Black Ops 4'ten Banlandı

Hypersuit’le ilgili kısa bir röportajın yapıldığı ve Hypersuit’le ilgili kısa görüntülerin bulunduğu videoyu burdan inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Heatbuff’la Üşüyen Parmaklara Son!

20.000$ ödül havuzlu Bınary Dragons csgopolygon Sezon 1 Duyuruldu