in , ,

Yerli VR Oyunu Dede Korkut Chronicles Çıkışını Yaptı!

Tamamiyle Türk geliştiricileri bünyesinde barındıran ve daha önce ‘’Kayıp Efsaneler’’ adlı oyunu geliştiren Bond Games, yeni VR oyunu Dede Korkut Chronicles’ı biz oyunculara sundu. Mobil cihaz pazarında önemli yeri olan Samsung desteğiyle Samsung Gear VR ve Oculus Go platformları için çıkışını yapan oyun Oculus Store’da yerini aldı.

Türk kültürünün önemli epik destanları arasında yer alan Dede Korkut Hikayeleri’ni konu alan oyunda, 12 hikayeden, Tepegöz ve Basat’ın mücadelesine tanık oluyoruz. Basat karakterini yöneteceğimiz oyunda, Cyclops laneti (Tepegöz’ün Laneti) ile savaşıyoruz. Kılıç, kalkan, arbalet gibi farklı aletler kullanarak, canavarlarla zorlu bir mücadeleye giriyoruz. Bu mücadelede yanımızda bize yardım edecek bir peri kızıda bulunmakta. Oyunun seslendirmen kadrosunda geçen yıl kaybettiğimiz başarılı ses sanatçısı Nur Subaşı da yer almakta.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  DYING LIGHT 2 RESMİ OLARAK DUYURULDU

Yeni çıkacak oyunlarında da kültürel öğeleri barındırmayı düşünen Bond Games, Dede Korkut Chronicles’ta da Orta Asya bölgesine özel türküleri de bizlere sunacak. Oyunun şu anlık android sürümü bulunmamakta. Şu an sadece Oculus Store’da yer alan oyun, önümüzdeki zamanlarda Google Play Store’da yerini alıp Android için çıkışını yapacak.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Electronic Arts'tan Corona Virüsü İçin Büyük Önlem!

Daha önceki oyunları Kayıp Efsanelerde Hacivat ve Karagöz karakterlerini ele alan şirket, Türk kültürü ve destansı hikayelerini video oyunlarına uyarlayarak, piyasaya oldukça başarılı bir şekilde sunmakta. Dede Korkut hikayeleri de kültürümüz için oldukça önemli hikayeler. Bond Games’in bu şekilde bir yol izlemesi oldukça güzel. Siz yerli VR oyunu Dede Korkut Chronicles hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz. İşte oyunun fragmanı:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Forza Horizon 4, 7 Milyondan Fazla Oyuncu Sayısına Ulaştı!

VFŞL’de İlk Hafta Sona Erdi