in , ,

Yılın Oyunu God of War Oldu!

Santa Monica Studios tarafından geliştirilen ve çıkışını 20 Nisan 2018’de gerçekleştiren God of War, bizlere çok başarılı bir deneyim sunmuştu. 2018’in şüphesiz en iyi oyunlarından olan God of War, 7 Aralık’ta gerçekleşen yılın oyun ödüllerinin verilip yeni oyunların tanıtıldığı The Game Awards töreninde Red Dead Redemption 2 ile büyük mücadelesini kazanarak yılın oyunu seçildi

Olimpos Tanrılarını dize getiren Kratos, oğlu Atreus’la birlikte, İskandinav topraklarında yaşarken karısı Faye’in öldüğünü öğrenir ve bunun üzerine karımızın vasiyeti olan külleri diyarların en yüksek dağına ulaştırılmasını sağlamak için ne kadar istemese de İskandinav Tanrıları ve yaratıkları ile savaşa giriyor. Çok daha ayrıntılı bilgi için incelememizi okuyabilirsiniz.

God of War 94 Metacritic puanına ve 9.2 kullanıcı skoruna sahip yani bu demek oluyor ki oyun 2018’in yılının en başarılı oyunlar arasında önemli bir yere sahipti zaten. God of War’ı belki de bu sene en çok zorlayacak oyun Red Dead Redemption 2’ydi. Oyun çıkışını 26 Ekim’de gerçekleştirdi ve Metacritic üzerinden tüm zamanların en iyi oyunları listesine üst sıralardan girmeyi başardı. Oyun 97 Metacritic puanına ve 7.8 kullanıcı skoruna sahip. Bu ikili arasında büyük bir rekabet vardı ve sonuç olarak God of War, güçlü rakibi karşısında büyük bir zafere imza attı.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  God of War'un Ana Karakteri Kratos Fortnite'a Geliyor!

Assassins Creed Odyssey, Celeste, Marvel’s Spider Man, Monster Hunter World, God of War ve Red Dead Redemption 2’nin aday olduğu yılın oyunu ödülünü kazanan God of War, yılın oyunu ödülü dışında da En İyi Oyun Yönetmeni ve En İyi Aksiyon/Macera Oyunu ödüllerini de alarak 3 farklı ödüle sahip olurken Red Dead Redemption 2, yılın oyunu ödülünü alamasa da 4 farklı dalda ödül alarak God of War’dan daha çok ödül sayısına sahip oldu.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Far Cry: New Dawn Duyuruldu!

Sizler God of War’ın yılın oyunu olması hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Red Dead Redemption 2’nin mi kazanması gerekiyordu yoksa doğru bir seçim mi olmuş? Değerli görüşlerinizi belirtmeyi unutmayın. Merak edenler için ödül konuşmasını da buraya bırakıyorum. İyi seyirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Avengers 4 İçin İlk Fragman Yayınlandı

Far Cry: New Dawn Duyuruldu!