in ,

YOUTUBE GENEL MERKEZİNE SALDIRI!

 

Dünyadaki en popüler video platformlarından YouTube’un ABD’nin Kaliforniya eyaletindeki genel merkezine dün gece Türkiye saatine göre 23:00’da silahlı bir saldırı düzenlendi. Saldırı sonucunda 4 çalışan yaralanırken yaralılardan birinin ağır yaralı olduğu açıklandı.

SALDIRGAN KİM?

Saldırıyı düzenleyen kişinin yapılan araştırmalar sonucunda 39 yaşındaki Kaliforniyalı YouTuber Nasim Aghdam olduğu belirlendi. Nasim Aghdam İran asıllı bir YouTuber. Kendisi bir dönem Yeşil Nasim adlı kanalı üzerinden yayınladığı ilginç parodi videolarıyla popüler hale gelmişti. Videolarında Azerice,Farsça ve Türkçe gibi farklı diller kullanan YouTuber kendisinden epey bir söz ettirmişti.

NEDEN YAPTI?

Nasim Agdham’ın saldırıyı neden düzenlediği henüz tam olarak belli değil ancak Nasim Aghdam’ın son dönemlerde Youtube’a sürekli şikayet halinde olduğu, Youtube’un kanalındaki bazı videoları filtrelediğini ve adil bir izlenme/büyüme dengesinin olmadığını düşündüğüyle ilgili bazı bilgiler var.

 

CEO’LARDAN MESAJ

YouTube CEO’su Susan Wojcicki ve Google CEO’su Sundar Pichai saldırı hakkında yorumlarını ve bazı bilgileri mesajlarıyla açıkladılar.

Susan Wojcicki:“Bugün YouTube’da silahlı bir kişinin bulunmasının ne kadar korkunç bir şey olduğunu tarif etmeye kelimeler yetmez”

Sundar Pichai:“Şu anda birçoğunuzun şokta olduğunu biliyorum. İlerleyen günlerde, Google ailesinde herkese bu akıl almaz trajediden toparlanması için destek vermeye devam edeceğiz. Şimdi herkes bir araya gelerek Susan (YouTube CEO’su Susan Wojcicki) ve YouTube takımına destek vermeli”

Son yapılan açıklamalara göre bir çalışanın ağır yaralı olduğu, diğer yaralılardan da durumu çok iyi olmayanların olduğu açıklandı. Saldırgan saldırı sonrası intihar etti. Yaralılar Zuckerberg San Fransisco Hastanesi’ne kaldırıldı.

Siz bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında belirtebilirsiniz. Daha fazla haber için Only A Gamer’ı takip etmeyi unutmayın.

ne düşünüyorsun?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

Yazar: Efe Külhan

Adım Efe Külhan. Özel Edirne Beykent Fen Lisesi'nde son sınıf öğrencisiyim. İlk iş kariyerime, 29 Ağustos 2017 tarihinde Only A Gamer'da başladım ve hala devam etmekteyim. Ana görev olarak haber editörlüğü olmak üzere her türlü içeriği üretmeye çalışıyorum.

Dr. Octopus Bunun Yanında Halt Yemiş Olabilir! | PUDGE ARCANA YAYINLANDI!

10.000 Kere Enes Batur! | YouTube Nerelere Gidiyor?