in , ,

Zula’da Yepyeni Bir Dönem Başlıyor: Osmanlı Sezonu!

Dünyada 21 milyondan fazla kişi tarafından, 11 farklı dilde oynanan Zula’da yepyeni bir sezon başlıyor. Osmanlı tarihini Zula’ya taşıyacak “Osmanlı Sezonu” 1 Nisan’da devreye alınacak ve 30 gün süreyle devam edecek. Zula Osmanlı sezonu, dünyanın dört bir yanındaki gençlere Osmanlı kültürünün tanıtılmasında da katkı sağlayacak.

Tüm dünyada büyük ilgi gören yüzde 100 yerli oyun Zula, 1 Nisan’da yepyeni bir sezona başlıyor. 30 gün boyunca devam edecek Zula Osmanlı Sezonu’nda, yeme- içme kültüründen savunma sanatlarına, müzikten tuğraya Osmanlı kültürüne dair farklı ögeler Zula oyun içerisinde yerini alacak. Zula’nın bu yeni sezonu, dünyanın dört bir yanındaki gençlere Osmanlı kültürünün tanıtılmasında da katkı sağlayacak.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  TESFED Zula Türkiye Kupasının Şampiyonu Galatasaray

Osmanlı tokadından, destur spreyine, Zula Osmanlı Sezonu’nda neler var?

Nisan ayından itibaren 30 gün süreyle devam edecek Zula Osmanlı Sezonu’nda, Osmanlı tarihine, kültürüne ve sanatına uygun özelleştirme kartları ve desteler yer alacak. Zula sezon marketinde Osmanlı’ya dair ögeler bulunacak. Oyunculara ekstra güç ürünü olarak Osmanlı yeme-içme kültürünün örneklerinden olan “Şerbet” ve “Mesir Macunu” gibi ürünler hediye edilecek. Oyun içerisinde yer alan duvar spreylerinin yerini, Osmanlı motifli “tuğra spreyi” ve “destur spreyi” alacak. Oyunda Osmanlı döneminde kullanılan süngü gibi ekipmanların yanı sıra meşhur Osmanlı tokadı da yer alırken, Mehter Marşı ve Ceddin Deden bestelerine de yer verilecek. Osmanlı tarihini Zula’ya taşıyacak uygulama, son zamanlarda TV ve sinemada da oldukça revaçta olan “dönem” yapımlarının dijital oyun dünyasına taşındığı özgün örneklerden biri olarak konumlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Nisan Ayı Xbox Live Gold Ücretsiz Oyunları Duyuruldu!

ASUS’tan Yeni Mekanik Oyuncu Klavyesi: ROG Strix Scope