in ,

10.000 Kere Enes Batur! | YouTube Nerelere Gidiyor?

Gün geçmiyor ki YouTube’da izlenme kazanmak uğruna saçmalayanlar çıkmasın. Biz YouTube’un geleceğini düşünürken, bu kişilerin sayısı giderek artmakta. YouTube da öyle bir algoritma yapmış ki kaliteli işler yerine günübirlik prim videolarını trendlere çıkarmakta. Ama tabii bununla ilgili yazılacak çok fazla laf var ve bunu sonraya bırakıyoruz. Bu yazımızdaki konu ise işsizliğin son raddesi, primin arşa çıktığı 10.000 kere Enes Batur diyen YouTuber.

Kendisi daha önce Twitch yayıncısı olan HazretiYasuo için de 13.331 kere HazretiYasuo adında bir video çekmiş ve yine büyük miktarda izlenme almıştı. Bugün ise yayınladığı Enes Batur hakkındaki video ile de yine izlenmesine izlenme kattı. 30K izlenen bu videoya karşılık bizim de sinirlerimiz çelikten değil, buna bir söz söylememiz gerekiyor dedik ve:

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Lionsgate YouTube'da Canlı Film İzleme Etkinliği Düzenleyecek!

– Kardeşim azcık bize de prim bırakırsan sevineceğiz.

Artık yepyeni bir içerik üretmek yerine var olan popülaritenin üstünden videolar çekmek YouTube’un en güncel halinin özeti oldu. Garip ve amaçsız bir kapak fotoğrafı, büyük harflerle yazılan başlık, bütün ünlü YouTuber’ları video etiketi yapmak, video içeriğini büyük YouTuber’ları ilgilendiren biçimde oluşturmak vs. vs. ve hoooop! Ya videonuz acayip fazla izlendi ya da daha iyisi olan Trendlere girmeyi başardınız. Bu videolar genel olarak dislike yağmuruna tutulsa da çok izlendiği gerçeği değişmiyor. Her zaman bu videoların gırgırını, esprisini yapsak da aslında bir yerde içimizden “Aslında ne güzel para kaldırıyor bunlar.” diye de geçirmiyor değiliz. İşte bu düşünce böyle videoların çıkmasına ve YouTube’un içler acısı hale gelmesine sebep oluyor. Şahsen düzenli ve kaliteli içeriğin her zaman günübirlik, “Parayı alıp daha sonra kayıplara karışayım.” videolarından daha iyi gelir ve tecrübe kazandırdığı görüşündeyim.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  PlayStation 5'in Kontrolcüsü Resmen Tanıtıldı: DualSense

Only A Gamer olarak çok sinirlendiğimiz bu durum karşısında “Millet ne paralar kazanıyor, biz 500 izlenmelerde sürünüyoruz!” dedik ve eğer bu arkadaşımızdan fırsat gelirse biz de prim… Şaka şaka, yapar mıyız hiç böyle bir şey? Tabii ki hayır. Only A Gamer hiç çizgisini bozmadan, kaliteli ve kalıcı içerik üretmek mantığıyla devam edecek. He azıcık destek oluverirseniz çok seviniriz tabii ama bizde zorlama yok.

Siz bu durum hakkında neler düşünüyorsunuz; yorum kısmında buluşalım, görüşelim.

Prim Değil Bonusu
Only A Gamer TV YouTube kanalımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

https://oagtr.com/haberler/youtube-genel-merkezine-saldiri/

YORUMLAR

Bir Cevap Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YOUTUBE GENEL MERKEZİNE SALDIRI!

SPIDER-MAN’IN ÇIKIŞ TARİHİ AÇIKLANDI