in

Bilgisayarınızdaki Oyunu Başka Bir Bilgisayara Taşımak Mümkün Mü?

Oyun sektörü uzun yıllar bilgisayar üzerinden liderliğini sürdürdü. Şimdilerde mobil cihaz penetrasyonunun artmasıyla birlikte bu durum değişse de hala ciddi sayıda oyuncu, bilgisayar ile oyunlarını oynamakta. Mobil olmanın verdiği rahatlık bir yana, bilgisayar başında geniş ekranda ve mouse kontrolü ile oyuna odaklanmak ayrı bir keyif. Bunun yüzünden oyunseverler hala performanslı oyun bilgisayarları alıyorlar, zamanlarını PC üzerinde geçirmeye ve oyun dünyasını bu cihazlar üzerinden takip etmeye çalışıyorlar. Youtube ya da Twitch üzerinden yapılan yayınların da büyük bölümü PC’den oyun oynayanlar tarafından gerçekleştiriliyor.

Bilgisayar oyunları eskiye göre daha fazla hafıza kaplıyor. Siz indirdiğinizde belirli bir boyutta olan oyun, kurulumunu yaptıktan sonra iki üç katına çıkabiliyor. Eskiden internet hızları yetersiz olduğundan CD’ler aracılığı ile oyunları yüklerken şimdilerde tüm problemlerimizi internetten hallediyoruz. Ancak bildiğiniz gibi Türkiye’ye özgü AKN (Adil Kullanım Noktası) olduğundan internet servis sağlayıcılar sınır koymakta. Ayda hızınız düşmeden bir iki oyun anca indiriyorsunuz.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Cristiano Ronaldo ve Ümmiye Koçak'ın Müthiş Buluşması

Bilgisayarınız bozulsa ya da değiştirmek isteseniz o kadar GB oyunu tekrar indirmek zorunda kalacaksınız. Ancak bunun kolay bir çözümü tabii ki var. EaseUS’ın sunduğu EaseUS Todo PCTrans Free programı sayesinde tamamen ücretsiz bir şekilde dosyalarınızı farklı bir bilgisayara taşıyabiliyorsunuz. Yani bilgisayarınızda yüklü bir oyunun dosyalarını yeni bilgisayarınıza ya da arkadaşınızın bilgisayarına taşıyabilirsiniz.

EaseUS Todo PCTrans Free Nasıl Kullanılır?

Ücretsiz programı öncelikle buradan bilgisayarınıza indirin: EaseUS Todo PCTrans Free İndir

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Kafa Hareketleri İle Bilgisayar Kullanmak Mümkün

Programı bilgisayarınıza kurulumunu gerçekleştirin. Free Download yazan butondan indirme işlemini başlatıp dosyaya tıklayarak bunu yapabilirsiniz. Kurulumu aktarım yapmak istediğiniz bilgisayara da yapmanız gerekmektedir dosyaların taşınması için.

İki PC’ye de kurduktan sonra programı çalıştırın. Hangi yöntemle dosyaları taşıyacağınızı seçin.

Dosya taşıma yöntemini seçtikten sonra aktarım yapılmak istenen ve kaynak bilgisayar isimleri ekranda görünecek. Doğru aktarım yönünü seçin.

Bilgisayarı seçtikten sonra karşınıza gelecek ekranda dosya, uygulama, oyun ve klasör gibi ögeleri seçmeniz istenecek. Onları da doğru şekilde belirledikten sonra ekranın altında ortada bulunan transfer butonuna basarak işlemi kolaylıkla gerçekleştirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ücretsiz Oyun: Destiny 2 Ücretsiz Oldu!

Red Dead Redemption 2 Bilgilerini Sızdıran Siteye 1 Milyon Sterlinlik Ceza!