Oyun içi fotoğrafçılığı (ekran görüntüsü sanatı da deniyor kendilerine) yeni medya sanatının bir formu olarak geçiyor hatta sanat fuarlarında gösterilmiş ekran görüntüleri de var. Yıllar içinde en sevdiğim hobilerimden birinin kendi başına bir alt türü oluşturduğuna şahit oldum. Bunu izlemek gerçekten çok güzeldi ve bu güzel şeyi paylaşma gereği duyarak bir yazı kaleme almak istedim.

    Gerçek hayattaki fotoğrafçılarla oyun fotoğrafçıları aynı amacı taşıyor: Estetik ve göze hitap eden görüntüleri ölümsüzleştirmek. Fakat -bana kalırsa- gerçek hayattaki fotoğrafçılara karşı oyun içi fotoğrafçılarının şahane bir avantajı var: Oyunların aşırı epik/romantik olması. Dışarı çıkıp buz gibi havada burnundan beyaz buharlar çıkan, görkemli zırhlı ve elinde kılıcıyla bir ejderha cesedinin üstüne duran birisini bulamayız. Maalesef bu mümkün değil. Oyun fotoğrafçılığını güzel yapan şey ise bunu sadece evimde oturarak bulabiliyor olmam. Hem o ejderha avının heyecanını yaşamak hem de muhteşem görüntüyü kaydetmek, iki farklı harika his.

    Şimdi çağrım size OAGTR ailesi! Oyunlarda fotoğraf çekmeyi seviyorsanız ve çektiğiniz fotoğrafları bizimle paylaşmak istiyorsanız, haftalık 5 fotoğrafın yer alacağı bir okuyucu albümü yapacağız. Fotoğraflarınızın adınızla birlikte OAGTR albümünde yer almasını istiyorsanız Instagram ve Facebook‘tan #oagtrview etiketiyle paylaşın!

Yazıyı bitirmeden önce kendi fotoğraflarımı paylaşmak ve fikirlerinizi almak istiyorum. Oyun içi fotoğrafçılığa bakış açınız nedir, ekran görüntüsü almayı seviyor musunuz? Buyurun yorumlarda konuşalım!

Battlefield 1 – Nivelle Geceleri
Blackwake – Kafanıza gülle düşmeden manzaranın tadını çıkartın!

BONUS

Battlefield 1 – Uçan Tanklar Muharrebesi