in , ,

CD Projekt Red Büyümeye Devam Ediyor!

Gwent

Bir oyun çıkarırken, o oyuna samimi bir yatırım yapmak ciddi anlamda büyük meblağlar kazandırabilir sizlere. Örnek lazımsa, örnek aslında bayağı yakında. CD Projekt Red’in başarısını çoğu liste yazımızda belirttik ve bundan bahsettik. Ama geçtiğimiz günlerde şirketin mali işler müdüründen gelen açıklamayla bu başarı daha da anlaşılır bir hale geldi. Şirketin mali müdürü Piotr Nielubowicz, yaptığı açıklamada oyunlara yatırım yapmanın kendilerine büyük bir getiri sağladığını ve şimdilerde ise 4 yıl geçmesine rağmen Witcher 3’ün 2018’in ilk yarısından bu sene daha çok sattığını belirtti. 2019’ün mali tablosu incelendiğinde ise şirketin fark ettiği şey, Witcher 3’ün şirket için büyük bir gelir kaynağı olmaya devam ettiği gerçeği oldu.

Witcher 3’ün başarısının arkasında çok sebep var.

Şirketin şu an için en büyük gelir kaynağı, Witcher 3 olmaya devam ediyor. Cyberpunk 2077 ön siparişleri de beklendiği düzeyde devam ediyor fakat belirttiğim gibi, Witcher 3 satışları şirketin mali yapısına büyük bir etki bırakıyor. Haziran 2019 verilerine göre şirkette 953 çalışan var. Geçen yıla göre çalışan sayı 887 olarak kalmıştı.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  CD Projeckt Red, Cyberpunk 2077'nin Oynanış Videosunu Yayınladı!
Gwent

Gwent tarzı daha fazla projenin yolda olduğu da gelen söylentiler arasında. Şirketin aynı zamanda Cyberpunk ve Witcher gibi iki büyük seriyi de aynı anda yönetecek bir yönetim modeline geçilmesi de şirketin daha büyük planları olduğunu ima ediyor. Küçük çapta indie geliştiricileri de bünyesinde bulunduran ve yöneten CD Projekt Red, yönetimde yaptığı hamlelerle birlikte yönetim modelini değiştirmesiyle de iki ana seriyi de aynı anda yönetebilecek yeterliliğe sahip olacak. Finansal yönetimi de kolaylaştıracak ve risk faktörlerini azaltacak bir yönetim modeline geçen CD Projekt Red, başarısıyla örnek olmaya devam ediyor. Çift pazarlama yöntemine geçerek iki büyük seriyi de aynı anda yönetebilecekler ve şirketin büyüme hızı da artmış olacak.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Rocket League 23 Eylül İtibariyle Ücretsiz Olacak!

Şirketin uzun vadede önemli başarılar elde etme potansiyelini taşıdığı aslında biraz bariz. Yani, bu politikalarından vazgeçmeyip kullanıcı odaklı oyun pazarlamaya devam ederlerse Telltale ve Starbreeze gibi stüdyolarla aynı sonu paylaşmazlar gibi duruyor. Şirketin mali müdürünün yaptığı açıklama aslında günümüz oyun sektöründe her geliştiricinin edinmesi gereken bir felsefenin giriş cümleleri olmalı. Son kullanıcı odaklı oyunlar geliştirerek başardıkları ilerleme aslında sektörde tepki alan çoğu firmaya karşı bir örnek olarak görülebilir. Kendilerinin oluşturduğu yönetim ve pazarlama modeli, sektöre çok güzel bir örnek oldu. Umarız ki bu başarıları devam eder ve daha kaliteli oyunlar oynamaya devam ederiz.

Telltale Geri Dönüyor!

qdSR4hF&kQ%B)qBClTcXBHuo

Telegram Kendi Para Birimini Oluşturuyor!