in

Enes Batur’un “Finali” Hakkında

Geçtiğimiz hafta amcasına ağır hakaretlerde bulunan Enes Batur, bugün o videonun tamamen bir “oyun” olduğuyla ilgili yeni bir video yayınladı. Bu yazıda, o videoda söylediği bazı şeyler hakkında konuşacağız. “Bu videodaki amacım benim açığımı arayanlara göstermekti.” şeklinde bir açıklamayla neden böyle bir şey yaptığını söylemiş oldu Enes Batur.

İlk olarak yaptığı “sözde” terbiyesizliklerle ilgili haber yapılmasını “açık aramak” şeklinde değerlendirmesi son derece yanlış. Only A Gamer olarak magazinsel haber yapma taraftarı olmadığımızdan dolayı bu konuyla ilgili bir haber paylaşmamıştık fakat birçok yayın kuruluşu bu olayın bir haber değeri taşımasından dolayı paylaşmayı tercih etti ki bu son derece doğal bir durum. Bunu “habercilik” olarak değil de “açık aramak” olarak değerlendirsek bile ortaya “neden açığını arayan insanları göstermeyi amaçladığı” sorusu geliyor. Tabii tüm bunları “gündeme gelme amacıyla” yapmadığını varsayaraktan söylüyorum.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  La Casa De Papel 3. Sezon İncelemesi (Spoilers!)
“Kimin zor durumda olduğumda benim yanımda olduğunu, kiminse benle çıkar ilişkisi kurduğunu görmüş oldum.”

Takipçilerine sorgulamalarını, her söylediğini körü körüne uygulamamalarını tavsiye eden Enes Batur’un; amcasına hakaret eden birinin yanında durmayanları “zor durumda” yanımda olmayan kişiler olarak nitelemesi oldukça ironik bir durum olmuş. Sizce asıl çıkar ilişkisi kuranlar, bu olay sonrasında ona karşı cephe alan kişiler midir yoksa amcasına hakaret etmiş olmasına rağmen hala yanında olmaya devam edenler midir? Bunun kritiğini sizlere bırakıyorum.

Enes Batur ve amcası
“Kimin benim elimden tuttuğunu, kiminse ittiğini gördüm.”

Etik ve ahlak kurallarına aykırı hareket eden birinin elinden tutmak sizce etik ve ahlak kurallarına aykırı hareket etmekle eş değer değil midir? Takipçileri için “Benim her yaptığımı sorgulamadan doğru olarak kabul eden kişiler değiller.” diyen Enes’in, terbiyesizce bir video yayınladığında, takipçileri onun arkasında durmayınca onu eleştiren kişiler için “açığımı arayan kişiler” demesi sizce de garip değil mi?

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Euro Truck Nedir?
“Sosyal medya fenomenlerinin tamamını kötü gösterme konusunda bir algı yaratmaya çalışıyorlar.”

Enes Batur’un, amcasına ettiği hakaretlerin tamamen bir oyundan ibaret olduğunu açıkladığı videoda, sosyal medya fenomenlerinin tamamının kötü gösterilmesi yönünde bir algı yaratılmaya çalışıldığından da bahsetti. Bu konuda kesinlikle katılıyorum. Tamamı kötü davranışlar sergilemiyor, değil mi? Fakat şakayı bir kenara bırakacak olursak, özellikle televizyonun ve geleneksel medyanın gençleri ve çocukları dijital medyadan uzak tutmaya çalışması konusunda gerçekten hak veriyorum. Bunu başka bir yazıda uzunca konuşabiliriz fakat şu an asıl konumuz bu değil tabii.

Bahsi geçen videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz. Ardından sizi cevaplanması gereken çokça soruyla baş başa bırakıyorum. Ya da boş verin. Sadece bir oyunmuş, kurcalamaya gerek yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

200 Bin Lira Ödüllü Fenerbahçe – Galatasaray Zula Derbisi Başlıyor!

Alan Wake 1.5 Yıl Sonra Tekrar Steam’de!