in

Felsefesini Anlamak: Pentakill

UYARI: Yazı birden hızlanıp, yazar aşırı gaza gelebilir. Bu yazı %110 subjektiftir ve yazarın sevdiği şeylere coşmasını içermektedir.

League of Legends istesek de istemesek de artık günlük hayatımızın bir parçası. Geçtiğimiz günlerde Riot’un üst üste yayınladığı sinematikleri izleyip överken kendimi Pentakill dinlerken buldum.  Arkadaşlar Pentakill muazzam bir şey, grubun solisti Jorn Lande ve bana kalacak olursa Jorn şu an dünyada Ronnie James Dio’ya en yakın şey. Tecrübeli abimiz metal tutkusunu Karthus’un “Ölüm Şakıyan” kimliğiyle harika bağdaştırmış. Her şarkıdan güç, her şarkıdan özgürlük, her şarkıdan enerji akıyor adeta. İkinci albümden en sevdiğim şarkı olan  Mortal Reminder’ın nakaratını dinlerken kanımın kaynadığını, duruşumun düzeldiğini fark ettim. Şarkı 3 dakika daha devam etse sırtımdan kanatlar çıkartıp gürzümü yere vurmak suretiyle gözlerimden alev çıkartarak dünya hakimiyetimi açıklayacaktım. Biliyorum fazla coştum fakat yazının ikinci kısmına geçmeden bunları anlatmasam pek bir değeri olmazdı söylediklerimin. Hazırsanız vitesi yükseltiyor, sesi sona çekiyor ve camları kırıyoruz!

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Hızlı ve Öfkeli 9'da Uzaya Gidilecek!
I AM THE LIGHTBRINGER!

Pentakill grubundan ziyade Karthus’a bizzat odaklanmak istiyorum çünkü kendisi bayağı ciddi anlamda grubun sesi. Bu sebeple de Pentakill Karthus kostümünün oyunda söylediği replikler ve sesi çok önemli. League of Legends’in İngilizce versiyonunda bu konuda gerçekten çok sağlam bir iş yapılmış. Gerek Dio göndermeleri gerek ulti atarken Karthus’un hafiften “I am the light bringer” diye mırıldanması gruba coşan oyuncuları gayet iyi gaza getiriyor. Fakat oyunun Türkçe versiyonunda kostümü biraz sönük buldum -ki Riot’un yaptığı yerelleştirme işlerini oldum olası beğenirim-. Erkin Koray’a yapılan göndermeler çok yerinde olsa da karakterin içindeki ateş gayet sönük ve ihtişamsız. Riot Games, eğer sesimi duyuyorsan yalvarıyorum karakterin seslerini tekrar yapın, hatta daha da ileri gidiyorum kostümü Murat İlkan seslendirsin. Murat abi gerek görüntüsü gerek sesiyle Karthus’un heybetiyle çok uyuşan bir insan ve inanıyorum bunu okusalar benimle beraber coşacak çok Rioter var (Başta Metalheadlerin en Rioterı Jhonnie olmak üzere).

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Geçmiş Tarih: Mısır Piramitlerinin Gizemi

Yazının tam burasında Pentagram konserlerinden/albümlerinden sesler keserek Murat abinin rol için muazzamlığından bahsedecektim fakat ne kadar adil kullanım olur bilemedim. O yüzden sesler yerine size Türkiye’de verilmiş en güzel konseri bırakıyorum.

Dark is the sunlight. #muratilkanölümşakısın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dota 2 | 14 Şubat 2018 Güncelleme Notları

Overwatch’ı Ücretsiz Deneme Fırsatı!