in ,

Geçmiş Tarih: 51. Bölge’nin Gizemi!

Bob Lazar’ın 51. Bölgeyi Dünyaya Duyurma Çabaları

Günümüzde 51. Bölge dünyanın en gizli üssü olarak kabul edilse de orada neler olduğunu bilinmiyor ve bu insanların ilgisini çekmesine neden oluyor.

Roswel ve Tunguska Gizemleri neden sizce doğrudan tek bir yere bağlanıyor? Geçmiş Tarih’in bu haftaki yazı dizisinin konusu 51. Bölge ile kesişiyor

Gizemli Bir Yol!

Günümüzde bu yolu ufo fanatiği ve inanan insanlar çok iyi biliyor, görüşünü eski taşlı bir köy yolunu andırsada aslında bu yol dünyanın en gizli askerri üssüne gidiyor. Üssü gizleme konusunda ABD Hükümeti epey bol sıfırlı bir fon ayırdı ve ayırmaya devam ediyor.

51. Bölge, ABD’nin Las Vegas eyaletinin 153 km kuzeyinde bulunan Groom Gölü, yakınında olup Nevada Test Sahası ve Nellis Hava Kuvvetleri Sahası ile genişletilmişti, En yakın yerleşim birimi, hemen kuzey sınırında bulunan Rachel, kasabasıdır. 51. Bölgenin içinde bulunduğu arazi 76 KM’lik bir alanı kapsıyor.

Las Vegasdan 130 mil kadar uzaklıkta, ıssız Nevada Otoyolu 375’de Mile Marker LN 29.5’de, yöreden bir çiftçi tarafından kullanılan tek bir posta kutusu vardır bunu genellikle herkes bilir dünyada popüler bir hale gelmişti. Geçmiş Tarihte Siyah olan posta kutusu günümüzde Beyaz rengini almıştır. Bu geniş otobandaki tek sınır noktası olduğu için burası, inançlı insanların geldiği yerdir. Bu sınırın öte tarafı olan 51. Bölge topraklarına giriş her zamanki gibi kesinlikle yasak. Etrafa girilmez ve güvenlik güçleri girenleri öldürme yetkisine sahip yazılı büyük levhalar bulunuyor ve her taraf güvenlik kameralarıyla çevrilidir. Ne karadan ne de havadan bu çok gizli üssün 30 mil etrafına hiç kimse yaklaştırılmıyor adeta kuş uçurtulmuyor.

51. Bölge’nin özel güvenliği Cammo Dudes ismi verilen bekçiler sağlamakta, Sınıra yaklaşan insanları ve araçları belli bir zamandan sonra uyarmakla görevlidirler. Uyarılar sonucunda siviller sınırdan ayrılmazsa yüksek miktarda para cezası kesiliyor ve Cammo Dudeslerin bu görevlilerin herhangi bir alt üst rütbesi yoktur. 51. Bölgeye yetkisiz hiç kimse alınmadığından daha üst düzey askeri görevlilerin öldürme yetkisi bulunmaktadır.

Tunguska ve Roswell Gizemleri

Bunlar yıllardır bize söylenen genel şeyler ? hadi gelin olayın ilk patlak verdiği noktaya, 1908 Tunguska Olayı, peki neydi bu olay ? (ayrıca buraya tıklayıp Geçmiş Tarih: Tunguska Gizemi makalemizi okuyabilirsiniz) Tarih 30 Haziran 07:45 1908 günümüzden 111 yıl öncesinde sözde yer alan kayıtlara göre bir meteor dünyaya düşüyor ve milyonlarca ağaç yok oluyor bunun sadece bir meteor olduğu söylenilse de aslında gerçek farklıydı. Uzaylı bir cisim kendini feda edecek kadar insanoğlunu kurtarmayı düşündü ve bu görev uğrunda kendini feda ederek öldüğü ve dünyayı kurtardığı söylenilir. Enkazdan çıkan uzaylı bedenleri 51 bölge isimli askeri bölgye götürülmesi kararlaştırıldı. Böylece günümüzdeki

51. Bölge’nin temal taşlarını oluşturdu. Bu üs 1947’de Roswell, Olayında Dünyada ilk tanımlanamayan cisim kazası olarak kayıtlara geçen Roswell olayında çok büyük bir rol oynadığını unutmamak gerekiyor.

ABD Tarafından Varlığı Kabul Edilmeyen Askeri Bölge

Geçmiş Zamanda ABD Hükümeti 51. Bölge diye adlandırılan bir bölgenin olmadığını ve böyle bir üssün varlığını kesin bir dille reddetmişlerdir uzun yıllar boyunca gizemini koruyan üs 50-60-70-80 yıllarında gizemini korumaktayken 90’Lı yıllarda 51. Bölge tekrar gündeme geldi gazetecler ve haberler bu olaya yoğun bir ilgi gösterdi ve yayın araçları 51, bölgenin 30 KM’lik olan sınıra kadar gidip oraya kamp kurmaya başaldılar bu süreç içerisinde alanda bir çok çıplak bir şekilde gözlemlenebilen tanımlanamayan cisimler gözlemleniyordu, bu böylece devam ederken ( bu konuya birazdan döneceğim)

Yukarıda bahsettiğim gibi ABD Hükümeti tarafından reddedilen bu gizli üs 60-65 Yıl gibi bir sürenin ardından 2013 Ağustosunda ABD Hükümeti tarafından yapılan açıklamada böyle bir üssün olduğu doğrulandı ancak sadece CIA’in konuyla ilgili yayımladığı raporda, Nevada eyaletindeki 51. bölgenin, “gizli U-2 casus uçaklarının üssü” olarak kullanıldığı belirtildi. Ancak raporda, dünya dışı varlıklara değinilmedi. ABD hükümeti geçmişte birçok belgede 51. bölgeden bahsetmiş olsa da ilk kez resmi olarak üssün varlığını kabul etmiş oldu.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Geçmiş Tarih: Mısır Piramitlerinin Gizemi

Şimdi biraz geçmişe geri dönelim bundan 28 yıl önceye geri dönelim 1988 – 1998 dönemine gidelim.

Bob Lazar

Bu kişinin ismi Bob Lazar, kendisi 51. Bölgede 88-91 Yılları arasında 51. Bölgede görev almaya başladı görevi ise Eski Belge fotoğraf işlemcisi, Birleşik Nükleer Bilimsel Ekipman ve Malzemeleri sorumlusuydu, (Kısaca Uçan Daire Sistem Mühendisi)

Bob, haslında Elektronik ve matamatik ile uğraşanan birisiydi nedendir nasıl oldu bilinmez ama kendisini çocukluğunda hayal ettiği yerde 51. Bölgede buldu ve çalışma fırsatı yakaladı daha sonrasında dünya dışı varlıklarının uzay gemileri ve bedenlerine gözleriyle gördü şahit oldu bir süre sonrasında 51. Bölgede Bob hakkında ipler koptu ve ayrılmaya karar verdi, kendinden emindi medyaya elindeki tüm bilgileri aktaracaktı, aldığı ölüm tehditleri de cabasıydı bir kaç kez suikaste uğramış olsa da tüm bu komplolardan kurtulmak için kendisini ölüm süsü verdi 1998 yılı itibariyle ölü olarak yaşamaya başladı her yerde öldü olarak geçiyordu, 2000’li yıllarda ortaya çıktı.

90’lı yılların başında 51, bölgedeki UFO gözlemleri oldukça yoğundu ve bir çok insan bölgede uzay teknolojisini ve çalışır uçan dairelerin saklandığına inanıyordu. İddiaların ardından, bir uçan daire için sistem mühendisi olarak kiralandığını açıklayan,üssün eski çalışanı Bob Lazar çıkıyordu. Lazar’ın iddiasına göre üsse izinsiz girmenin cezası ölümdü.

Groom Gölü Hava Kuvvetleri Üssü, diğer adıyla Dreamland, Nevada’nın sıra dağları ile çöl arasında gizliydi. Kırk yıldır var olan ve yerini halktan saklamak için milyonlarca dolar harcanan üs, şu anda resmi bilgilere göre eskimiş SR71 Blackbird casus uçakları ve “hayalet uçak” olarak bilinen F117 Stealth savaş uçaklarının üssü olarak biliniyor.

Tersine Mühendislik

Lazar, söz konusu bu gizli üste 1988-—90 yılları arasında Galileo adıyla bilinen gizli bir projede sistem mühendisi olarak çalışmıştı, dünya dışı dokuz yuvarlak uzay aracının, üssün S4 adıyla bilinen bir bölümünde saklanarak parçalanıp incelendiğini iddia ediyordu. Lazar’ın anlattıklarına göre, uzay gemileri dağ duvarlarına inşa edilmiş büyük çengellere yerleştirilmişti ve sadece kapıları hariç her yeri, ana renge uysun diye boyanmıştı.

Lazar dünya dışı mühendisliğin bilgisini keşfetmek için nesneleri ayırmaktan sorumlu anlamına gelen tersine mühendislik araştırmacısı olarak orada çalıştığını söylüyordu. (Hazırda bulunan teknolojiyi inceleyerek, bunun nasıl çalıştığını ve aynısının nasıl yapılabileceğini meydana çıkartmaya tersine mühendislik deniliyordu.) Anlattığına göre, üste çalışmaya başladığı günden ayrılana kadar silahlı güvenlik görevlileri tarafından izlenmişti.

Fakat yine de, bir ara fırsat bulup 4.5 m. yüksekliğinde ve 18 m. çapında uzay araçlarından birine girdiğini iddia diyordu. Lazar’a göre, uzay aracı görünüşte metalik olmasına rağmen kaynak yerleri gözle görülmüyordu ve bu objenin elektrik düzeni bilimsel düzenimizden ve havacılık teknolojimizden çok ileriydi üstün bir haldeydi.

Lazar’a göre dev hangarlarda UFO benzeri uçan disklerin uçuş deneyleri yapılıyor ve uçuş prensipleri deneniyordu. Lazar’a göre iki tür UFO bulunuyordu, birisi “Omicron” adı verilen bir gezegen veya bir yıldız çevresinde kısa yolculuklar yapabilen diskti. “Delta” adlı diğer tip ise, uzay—zaman alanı içinde hareket edebilen ve bu şekilde yıldızlar ve galaksiler arası yolculuk yapabilen olağanüstü bir araçtı. Araçların üçüncü ve bir başka tipi ise hem Omicron, hem de Delta konumuna geçebilen bir modeldi. Bu diskler veya araçlarla ilgili tüm bilgi vardı ve uygulanıyordu.

Lazar’ın iddiasına göre, bu diskler çok yüksek oktanlı ve petrolden olmayan,atom sayısı 115 olan bir elementle çalışıyordu. Bu element ise, bizim kullandığımız periyodik cetvelde yer almıyordu. Lazar’a göre bu element, uzay seyahati esnasında 116 denen bir başka elemente dönüşerek % 100 enerji sağlıyordu.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Psychonauts 2 Geliyor!

Yıldız Sistemlerinden Gelen Uzaylılar!

Lazar, dünya dışı canlıların ikili bir yıldız sistemi olan Zeta 2 Reticu yıldızının dördüncü gezegeninden geldiklerini iddia ediyordu. Dünya dışı canlılar, Lazar’a göre boyları bir buçuk metre, ağırlıkları 15 ila 30 kg arasında, hemen hemen yürümeye yeni başlayan bir çocuk görünümündeydiler.

Başları büyük, her yönü görebilen badem şeklinde kocaman gözleri vardı ve genelde saçsızdılar. Daha çok mavi renkte tek parça tayf benzeri bir giysi ile görülmüştü.

Bundan tam 5 yıl önce ABD Hava Kuvvetleri, Groom Gölü’nü halkın görüşünden uzak tutmak için çevredeki 4500 hektarlık yeri de satın aldı. Üssü gözlemek için gelenler artık 25 ila 30 mil uzaklıkta kalıyordu. ABD basınına göre, Groom Gölü çevresinde Hava Kuvvetleri’nin sahip olduğu alan 94.000 hektardı. Üssün isminin hâlâ haritalarda yer almayışı ise, buraya gizli bir üs ya da dünya dışı bir sırrı saklamak için ideal bir yer olma özelliği kazandırıyordu.

Radyo Yayını

Bob bir şekilde kaçmaya çalıştı ama bu olayla ilgili insanlar onun peşindeydi 1997 yılında bob bir radyo yayınına katıldı ve bu yayın birazda uzaylılar ilgili bir yayındı, o dönem radyo ile kurduğu diyaloglar tam olarak şu şekilde.

Telefonla bağlanan kişi:
-Selam Art?
-Şu an fazla zamanım yok…
Art:
-Öncelikle bu hat senin hattın mı? Düzenli olarak kullanıyor musun?
Telefonla bağlanan kişi:
-51.Bölge’nin eski bir çalışanıyım. 1 hafta önce işten çıkarıldım.
Telefonla bağlanan kişi:
-Ve..ve..
Telefonla bağlanan kişi:
-Sürekli bütün ülkede kaçış halindeyim.
-Nereden başlayacağımı bilemiyorum.
_Onlar…onlar beni…
Telefonla bağlanan kişi:
-Sürekli bu alanın üstünde üçgenler çiziyorlar.
Art:
Telefonda fazla kalamayacaksın sanırım, o yüzden bize bir şeyler söylersen çabuk…
Telefonla bağlanan kişi:
-Tamam…tamam…
-Uzaylılar hakkında şunları söyleyebilirim Art; başka bir boyuttan gelen varlıklar oldukları kesin.
Telefonla bağlanan kişi:
-Uzaydan gelen öncüler ve biz onlarla kontak kurmaya çalışıyorduk…
Telefonla bağlanan kişi:
-Onlar iddia edildiği gibi varlıklar değiller… (Ahh)
-Birçok askeri birliğin içine sızmışlar…
Telefonla bağlanan kişi:
-Özellikle de 51.Bölgeye
Telefonla bağlanan kişi:
-(Ahh) Felaketler geliyor…Ordu…
-Özür dilerim…
-Hükümet uzaylıları biliyor…
Telefonla bağlanan kişi:
-Dünyanın birçok bölgesinde güvenli bir şekilde nüfuslarını taşıyabilecekleri yerler var…
-Şimdi…Art
Art:
-Ama birşey yapmıyorlar…Hiçbirşey yapmıyorlar…
Telefonla bağlanan kişi:
-Yapmıyorlar.
Telefonla bağlanan kişi:
-Dünyanın fazla nüfuslu yerlerini yok etmek istiyorlar…
-Böylece daha az nüfus kalsın ve kontrol etmesi kolay olsun diye…
Telefonla bağlanan kişi:
(Ağlıyor)
Bağlantı kesiliyor…
Uydu bağlantısı kopuyor…
Bağlantı gitti…

Rusya’da 51. Bölgeyi Merak Ediyor

51’inci Bölge ile ilgili olarak geçen yıllarda çekilen Rus uydu fotoğrafları da, 9500 m. uzunluğuyla dünyanın neredeyse en uzun uçuş pistinin burada olduğunu gösteriyordu.

Ayrıca resimlerde uçakların askılarla hangara alınmalarındaki büyük teknolojik ilerlemenin ipuçları, su kuleleri, soğuk yakıt tankları, radar merkezleri, kontrol kulesi ve geniş bir sahada yer alan yapılar da vardı. Kanıtlar ayrıca komplekste yeraltı girişlerinin büyük bir yer kapladığını gösteriyordu.

Yetkililer bu fotoğrafları da umursamadılar, yorumsuz kalmayı tercih ettiler. Bugüne kadar üssün varlığı hakkındaki kanıtlar veya kanıt olarak ileri sürülenler kapalı bir sır olarak kalmaya devam ediyor.

Ha unutmadan Bob Lazar halen yaşıyor şuanda farklı teknolojik alanlarda aletlerle uğraşmakta günümüzde tamamiyle 51. Bölge konusunu kapatmış ve sünger çekmiş farklı bir hayat sürüyor.

Nedendir bilinmez ama uzaylılar insanoğluyla tanışmak için zamanı bekliyorlar o gün geldiğinde dost mu düşman mı olacaklar hep beraber göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

https://oagtr.com/anasayfa/asus-gaming-cafe…ozumleri-sunuyor/

ASUS, Gaming Cafe’ler için yüksek performans ve uzun ömürlü donanım çözümleri sunuyor!

Ücretsiz Oyun: Introvert Quest Ücretsiz Oldu!