in ,

Geçmiş Tarih: John Titor Gizemi!

Teoriler Tam Bir Muamma!

İnsanoğlunun aklında 1990’lardan bu yana kafasını kemiren bir soru var. Zaman Yolculuğu Mümkün mü ?

Günümüzde bilim adamları halen zaman yolculuğunun mümkün olmadığını söylenilsede bazı devletlerin bu konu hakkında bir takım çalışmalar deneyler yaptığı biliniyor.

Zamanda yolculuk, 90’larda düşünülmeye başladı ilginç olan ise bir yandan Hollywood ise 90’larda bu konuyla ilgili oldukça ilgilenmiş ve ortaya bir çok film çıkmıştı örnek verecek olursak, Karanlığın Ordusu, (1992) – Yaşam Savaşı, (1992) – Zaman Polisi, (1994) gibi kült haline gelmiş filmle mevcuttur, ki bu konuyla ilgili doruklara ulaşmış örneğini özetleyecek olursak, bunlar Zaman Makinesi, (2002) – Kelebek Etkisi, (2004) – Yaşam Şifresi, (2011) gibi filmler efsaneleşmiş filmler olarak adlandırılmaktadır.

Bu haftaki Geçmiş Tarih: makalesinin konusu John Titor gizemi!

 

Bu gördüğünüz resim 21 Mayıs 1945 tarihine ait bir kare, New York’da bir köprünün açılışı sırasında çekilen bir resim, mesele bu değil ancak o dönemin giyim modası bileceğiniz üzere daha çok takım elbise üzerineydi, bu yüzden bu resimde güneş gözlükleriyle, giyimiyle ve elindeki fotoğraf makinası ile uyumsuzluk yaratan birisi var ve üzerinde bulunduğu giysiler 1940’lı yıllarda böyle bir moda değil, bu tür giyisiler dahi yoktu, ve öyle bir fotoğraf makinası ise henüz o dönemlerde yoktu.

kim peki bu kişi ? John Titor, kendisi 2000 – 2001 yılında internete bulunan forum ortamında varlık göstermiş sonrasında ortadan kaybolmuştur. Gizemli bir şekilde ortadan kaybolmuştur. Kendisi 2036 yılından geçmişe zaman yolculuğu yaptığını ve asker olduğunu söylemiştir.

Daha sonralarında ise askeri rütbe işaretini (rütbe armasını) çizip internet dünyasının o dönemin kullanıcılarına gösterdi, ve bunun haricinde gelecek ile ilgili bir çok şey kehanetten olaylardan bahsetmiştir.

Daha öncesinde bahsettiği gelecek ile ilgili olan olaylar hakkında bazı şu şekildedir.

Amerika, Irak’a ve orta doğu’ya petrol için saldıracak, orada iç karışıklıklar 10 yıl kadar sürecektir. (Doğuru olabilir 20 Mart 2003 tarihinde başlayan Irak – ABD savaşı 18 Aralık 2011’de sona ermişti ki, günümüzdeki suriye’de iç karışıklığı halen devam ediyor.)

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Geçmiş Tarih: 51. Bölge'nin Gizemi!

3. Dünya Savaşı Çıkacak!

2015 Yılında 3. Dünya savaşı çıkacak ve ABD – Çin gibi süper güçlerin arasındaki savaş tamamiyle milyonlarca insanın ölümüne sebep olacak savaşın sonunda etnik kimlik ve kültür kalmayacak savaşın 20 yıl süreceğini ve 2035 yılında sona ereceğini ve sonrasında insanlar robotikleşme üst kimliğe bürünme tanrılaşma hevesine girecek. Daha az hasta olacak, daha uzun yaşayacak, doğuru seçimleri daha rahat verecek. 2037 Yılında bu düzene karşı gelenler olacak ve bende bu karşı gelenlerden birisiyim demiştir. (Kehaneti Gerçekleşmedi)

IBM 5100 Bilgisayarını Almak İçin Geldim!

John Titor’un anlatımıyla ”Zaman Makinasına sadece biz bilim adamlarımızın sayesinde bulduk, düşmanımızın bilgisayar ağını hacklemek için 1975 yılında üretilen IBM 5100 bilgisayarının program ayıklama (debug) kodlaması gerekmektedir bu cihazı bulabilmek için zamanda yolculuk yapıp 1975 dönmem gerekiyordu.

Fakat zaman hesaplamasında hata yaptığımız için sapma yaşadık ve 2001 yılına geldim, görevim o bilgisayarı bulmak, ve geri dönmek, daha fazla bilgi vermemem emredildi” demiştir, bunları yazdıktan sonrasında sırra kadem basan John Titor, bir daha gözükmedi.

John Titor’un bahsettiği IBM 5100 bilgisayarına bakacak olursak IBM, bu model ile birlikte masaüstü bilgisayarcılığın gelişmesine yol açmıştı.

1975 Yılının Eylül Ayında IBM Tarafından tanıtılmıştı. Ağırlığı 24 Kilogram’dır 16-64 Kbit RAM Ve 32-64 Kbit ROM Bulunduruyor. IBM 5100,Özgün Bir Serinin Başlangıcı Olmuştur Ve Serinin Sonraki Ürünü İse IBM 5110’idir IBM 5100’ün Üretimi Şubat 1981‘de Durdurulmuştur. Günümüzde oldukça nadir bulunmaktadır, 90’lı yıllarda sebebi bilinmedik bir şekilde IBM 5100’i 1975 – 1981’e kadar ürettiği 20000 ürünün 17000’ini geri çağırmıştır. Günümüzde ise bu bilgisayarlardan 100’den az bulunmaktadır.

1950’li Yılların Başları Rusya’da Garip Bir Adam!

Bir Pankartta Josef Stalin’in resmi yer alıyor muhtemelen 1940 sonları – 1950 başları rusya olması gerekiyor, görüntüde titor bu kez aynı giyisiler birlikte görüntüye takılıyor. Diğer iddialar ise John Titor’un tamamiyle gerçek olmadığını bunun o dönem sitelerin daha fazla tıklanması için uydurulan bir yalandan ibaret olduğu söyleniliyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  CS:GO, Source 2 Oyun Motoruna Geçiyor!

Mart 2001’de yeni yazılar göndermeyi bırakmış olsa da, hiçbir zaman bu işin arkasında kimin olduğu bulunamamıştır. Gerçek kimliği hakkında birçok teori vardır. En popüler fikre göre, timetravelinstitute.com veya anomalies.net sitelerinden birisinde bir yöneticidir.

Daha birçok teori vardır, bunlardan birisi; yazar Douglas Adam’sın bu işe karıştığıdır. (Adams, Titor’un yeni yazılar eklemeyi bırakmasından birkaç ay sonra ölmüştür). timetravelinstitute.com adresinde kriptolojist olduğunu söyleyen Cipher adlı üye, TimeTravelActivist [Javier Cortez] adında bir forum üyesinin, yazılarındaki linguistik benzerliklerden yola çıkarak, John Titor olduğunu iddia etmiştir.

Time Travel Activist, John Titor adı geçen siteye yazdığı sıralarda foruma üyedir ve John Titor’un yazdıklarına en çok itiraz eden kişilerdendir. John Titor foruma yazmayı bıraktıktan sonra da Time Travel Activist yazmaya devam etmiştir. Bundan önce de bu iki site adresinde benzer bir çalışma yapılmış ama bir sonuç çıkmamıştır.

Zaman Makinesine Ait Olduğu Öne Sürülen Bu Görsel Hiç Bir Zaman Doğrulanamadı!

Titor, yanlış hesaplamadan dolayı 2001 yılına geldiğinden bahsetmişti, 1940’lardaki görüntülere baktığımızda ise yine yanlışlıkla o yıllara gittiğini görebiliyoruz ancak ? hangisine daha önce gitti 1940 – 2001’mi yoksa 2001 – 1940’mı ? ayrıca tekrar yanlış yıla gittiyse 2001’e nasıl geldi ve 2001 yılına ait neden hiç bir görüntüsü fotoğrafı yok ? 2036 yılından geldiğini düşünürsek Titor’un muhtemelen 1990’ların sonunda veya 2000’inlerin sonları doğduğunu düşünebiliriz görüntülere baktığımızda neredeyse 20’li yaşların sonunda olan bir kişiyi görüyoruz. gelecekten geliyorsa 11 eylül saldırısından bahsedebilirdi ?

Bunların haricinde gerçek mi bilemeyiz ama ama 3. dünya savaşına kehanetini düşündüğümde ise aklımıza takılan acaba 3.’cü kez zaman yolculuğunu gerçekleştirdiğinde doğru bir şekilde 1975’e gidip IBM 5100’ü alıp 2036’ya geri dönüp düşmanlara karşı savaşı kazandı mı ? Geçmiş bu olaya göre şekillenmiş olabilir mi ?

Kim bilir, belki uydurmadır, veya 3. dünya savaşı ya engellenmiş ise ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Minecraft Dungeons Hakkında Her Şey!

https://oagtr.com/anasayfa/asus-republic-of…kartlari-duyurdu/

ASUS, Crosshair VIII Impact ve Strix X570-I Gaming anakartlarını duyurdu!