in ,

Geçmiş Tarih: Roswell Olayında Neler Yaşandı

8 Temmuz 1947 yılında kayıtlara Tunguska haricinde, ilk ufo kazası olarak geçen  gündemine bomba gibi düşen Roswell olayının aslı neydi?

Geçmiş Tarih: yazı dizisinin bu haftaki konusu Roswell gizemini ele alıyoruz!

Dünyada en büyük yankı uyandıran ufo kazası olan Roswell olayı 1947 tarihinde 7 Temmuz’u 8 Temmuz’a bağlayan gece patlak verdi!

2 Temmuz 1947’de Roswell’de yaşayan bir çift, evlerinin yakınında UFO gördüklerini orduya bildiriyorlar, teması hakkında ilk işaret böylece verilmiş oluyor.

4 Temmuz 1947’de Gece 23:30 sularında Roswell yakınlarında bir tanımlanamayan cisim yere çakılıyor. bu esrarengiz tanımlanamayan cisimin etrafa yayılan parçalar, William Mac Brazel adlı çiftçinin arazisinde bulunuyor.

Aralarında rahiplerin de bulunduğu çok sayıda tanık, bu tanımlanamayan cisimin yere düşerken çizdiği rotayı gözlemlediklerini bildiriyorlar.  Hemen ardından 4 Temmuzu 5 Temmuza bağlayan gece Roswell kasabası adeta sanki tamamen asker şehri gibi asker dolup taşıyor, bu sırada ise diğer taraftan tanımlanamayan cisimin enkazı Askeri yetkililer bölgeyi ziyaretçilere kapatıp uzay cismine ve içinde bulunan mürettebata el koyuyorlar.

Aynı gün, çiftçi Mac Brazel, arazisinde aynı cisme ait gözden kaçmış kalıntıların da olduğunu fark ediyor.

Cisimle ilgili kontrol çalışmaları devam ederken, Mac Brazel bulduğu diğer kalıntıları da alıp Roswell şehrine gidiyor, şehir halkı ise olayı çoktan duymuş halk bölgeye akın akın gidiyorlar, bu sırada ise Roswell şehri güvenlik yetkilileri, Mac Brazel’ın getirdiği parçaları teslim aldılar.

Enkaz

Bir basın mensubu, Mac Brazel’in yetkililere teslim ettiği parçalarla ilgili haberi, gazetede yer veriyor.

henüz hükümet olayın sıcaklığından dolayı meseleyi henüz askeri bir sır durumunda değildi

Bir süre sonrasında dosya gizliliğe girip ve yıllarca rafa kaldırılacaktı. Aynı gün askeri yetkililer, gazetede çıkan haberi yalanlıyor ve buluntuların kaza yapan bir UFO’ya değil, sadece bir meteoroloji balonuna ait olduğu iddiasını ortaya atıyorlar ve böyle halkın ilgisini bu olaya çekip enkazı tamamen kaldırıp yıllar sonrasında günümüzde 51. Bölge adlandıracağımız askeri üsse götürüldü. Enkazdan geriye kalan parçalar ve uzaylı bedenleri buraya getirildikten sonrasında hükümet bu olayı basından ve halktan gizlemekte çok kararlıydı.

ABD Ordusu: Kesinlikle bir uzaylı değil!

Bu bedenleri Dünya Dışı Varlığı tanımanın ve fizik özelliklerini dünyalılarla kıyaslamanın en basit yolu ise, otopsi yapılmasıydı. Gizli bir şekilde otopsi gerçekleştirildi ve otopsi çalışmaları video kayıt altına alındı, otopside görev alan doktorlar, uzmanlar profesörler, bu konu hakkında kimseye bahsetmemeleri için sürgün edildiler. Kimisi Londra, kimisi Paris, kimiside New York’a gönderildi.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Xiaomi, Black Shark 2 Modelini Farklı Bir Kutu İçeriğiyle Türkiye'de Satışa Sunabilir!

Askeriyede görevli olan kameraman Jack Barnett yıllar sonra tüm kesimi ayağa kaldıran olayı filme aldığını açıkladı. 90 dakikadan biraz daha fazla süren bu filmde, belki de dünyanın en büyük sırrını barındırıyordu. Film yıllar boyunca hükümet tarafından açığa çıkarılmadı. Ancak bazı iddialara göre, Dönemin Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Harry S. Truman’da otopsiyi salonda izleyen kişiler arasındaydı.

Günümüze gelindiğinde, filmin dünya insanıyla tanışmasını sağlayan İngiliz gazeteci ve televizyon program yapımcısı Ray Santilli’nin iddialarına göre, kameraman Barnett, filmin bir kopyasını çıkartmayı başarmıştı.

1993 yılında Santilli, büyük şirketler adına çalışan Barnett’i, Elvis Presley hakkında belgesel bir film yapmak amacıyla ziyaret etti. Oysa artık 82 yaşında olan eski kameraman Barnett yıllar önce Amerikan Hava Kuvvetleri’nden çaldığı bu değerli kanıtı daha fazla saklayamayacağım ve bu gerçeğin dünya insanıyla paylaşılması gerektiğini düşünüyordu ve buna rağmen Barnett’in ne denli misyoner ruhu taşıdığı bilinmez, bol sıfırlı bir çek karşılığında sattı filmi Santilli’ye… Bundan sonra da dünya basınını ayağa kaldıran uzaylı varlık otopsisi yavaşça dışarıya sızmaya başlamıştı görüntülere dönecek olursak.

Başın büyüklüğüne göre ise kafatasından çıkartılan beyin çok küçük kalıyor. Bu durumda beyinin de uygun büyüklükte olması gerekir. Bu otopsi gerçek patologlar tarafından değil, cerrahlar tarafından yapılmış. Oysa Amerikan Hava Kuvvetleri USAF’ın dünyayı sarsacak bu olay için en iyi patologları çağırması gerekirdi. Neden sıradan cerrahlarla yetindiği garip unsurlardan birisiydi.

Otopsi şartları da inandırıcı olamıyor. Çünkü gerçek bir ölüm sonrası incelemede varlığın ağzı açılıp bakılmalıydı, bu yapılmıyor. Ölü olduğu kabul edilen varlığın her iki eli de aynı biçimde duruyor ve parmaklan yukarı doğru açılmış. Böyle bir rastlantı kabul edilemez, ölüm sonrasında eller birbirinin kopyasıymış gibi görüntü alamaz.

51 Bölge’de Uzaylılar Görülmeye Başlanır!

Film sayısız uzman tarafından incelendi. Bu arada zamanın ünlü film üreticisi Kodak şirketiyle bağlantı kuruldu ve Kodak söz konusu filmin 1927, 1947 ya da 1967 yıllarından birinde üretilmiş olduğu raporunu verdi. En azından uydurma da olsa, sahneler demek ki geçmişte üretilmiş bir filme alınmıştı bu durumda 1927, veya olayın gerçekleştiği 1947 yılında üretilmişte olabilirdi. Bu durumda durumu özetliyecek olursak bu görüntüler sahteydi.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Rocket League 23 Eylül İtibariyle Ücretsiz Olacak!

Siyah beyaz görüntülerinden tanıdığımız ölü uzaylı büyük bir ihtimalle lasteks bebek olabilir. Ama yine de, bir varlığın kopyasını yapabilmek için, mutlaka gerçeğine bakılması gerektiği unutmamak gerekir. Model olmadan aslı olmadan kopyasıda çıkartılamaz. Kısaca bağlayacak olursak olay gerçek, ancak ekranlara yansıyan görüntüler sahte. Günümüzde halen gerçek görüntüler Amerika Birleşik Devletlerinin Arşivlerinde bulunuyor.

Ancak Roswell olayında o anlara tanık olan askerlerden bazıları vefat etmeden öncelerinde gerçekleri bir bakıma açıkladılar aslında.

Olayın ardından geçen 65 yıl sonrasında 2012’de CIA’da gizli operasyonlar masasında 25 yıl ajan olarak çalışan Chase Brandon, Roswell olayı hakkında kanıtları gördüğünü ve bu olayın meteoroloji balonu olmadığını ve İnsanların ilk bildirdikleri şeydi. Uçak bu dünyadan değildi gibi açıklamalarda bulunmuştu.

Bir taraftan bu olay sonrasında uzaylı bedenleri 51. bölgeye götürüldü ve 51, Bölge böyle uzaylılar ile ilgili deneyler yapıldığı bir gizli bölge olarak kararlaştırıldı. Dışarıya sızan bir takım iddialara göre hükümet tarafından gizli olarak görevlendirilmiş bilim adamları yaptıkları bir takım deneyler sonucunda yarı uzaylı, yarı insan türlerinin meydana getirilmesinde başarılı da olmuşlardır. Bilim adamları türleri meydana getirirken, Rosswell olayında kazada bulunan uzaylıların DNA’sı kullanmışlardır. Günümüzde bu deneylerin yapıldığını doğrulayan hiçbir kanıt bulunmamaktadır.

Gizli Raporlar

1995’de Hava Kuvvetleri, meteoroloji balonu yalanını kabul eder ve bir başka yalanla enkazın aslında Mogul adlı gizli bir hükümet projesinde kullanılan bir balonun olduğunu söyler. Ama inandırıcı bir açıklama olmaz.

1997 Yılında Dava tamamen düşer kısaca Roswell olayının konusunu kapanır.

2012 Yılında Amerikan Hükümeti gerçeği açıkladı ve 1947 Yılında Roswell’e bir uzaylı aracı düştüğünü doğruladı ve bundan sonrasında tek bir kelime dahi edilmedi.

Bunun haricinde tek bir gerçek var oda amerikan hükümeti yeni nesil askeri teknolojilerinin çoğunluğunu Roswell kazasına borçlu olduğunu unutmamak gerekiyor bunun haricinde 51. gerçekleşen deneylere Roswell kazası öncülük etmiş ve 51. bölgenin var olmasının temellerini oluşturmuştur.

72 Yıl önce yaşanan olay halen günümüzde açıklığa kavuşmadı ve halen amerikan arşivlerinde çok gizli damgasıyla muhafaza edilmekte, günümüzde halen en büyük merak edilen olaylardan birisidir. Önümüzdeki 50 yıl kadar bir süre daha zamanla arşivde kalacak gibi gözüküyor.

Yeni bir yazı dizisinde görüşmek üzere.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlk İzlenimler: Call of Duty: Modern Warfare Multiplayer Beta!

https://oagtr.com/anasayfa/assassins-creed-…urumu-yayinlandi/

Assassin’s Creed Odyssey’in Türkçe Yamasının Beta Sürümü Yayınlandı!