in

Geçmiş Tarih: Travis Walton Gizemi

Günümüzde birçok dünya dışı varlık ile iletişimde olan insan bulunmakta. Her ne kadar kanıtlanamasa da, bunun haricinde birde uzaylılar tarafından kaçırılan insanlar da var. Günümüzde dünyada gizemini koruyan ufo vakalarından birisi şüphesiz Travis Walton gizemidir.

 

Geçmiş Tarih’in bu haftaki yazı dizisi Travis Walton Gizemi

Peki kimdi bu Travis Walton?

5 Kasım 1975’de Arizona’da Sitgraves Ulusal Ormanı’nda düzenleme işçilerden biri olan Travis Walton, o gün her zaman ki gibi işini bitirmiş ve arkadaşlarıyla birlikte kamyonet ile eve dönmeye hazırlanıyordu. Kamyonete ilerlerken ormanda havada duran bir cismi fark eder.

Walton, cisme yakınlaşmak için var gücüyle koşar ve sonunda ulaşır. Travis, bu dönen cismin bir ufo olduğunu fark eder. Bu sırada Travis’in cisme yaklaştığını gören iş arkadaşları korkuya kapılarak orda bırakıp kaçarlar.

Durumu bölgenin şerifine bildirmek isteyen işçiler, var gücüyle gaza basar. Ulaştıklarında şerifi konu hakkında inandıramazlar. Kısa süre sonra olay serine ulaşan polisler Travis’i orada bulamazlar. Bu durum karşısında Travis’in arkadaşları onu bıraktıkları için suçlu duruma düşerler ve kimseyi olay hakkında inandıramazlar. Travis’in arkadaşları bu durum karşısında yalan makinasına girerler ve söyledikleri doğuru çıkar. İşçiler büyük bir şaşkınlık yaratırlar.

Şerif ve ekibi Travis Walton’u 5 gün boyunca arar fakat hiç bir yerde bulamazlar. Travis, bu süreç içerisinde kız kardeşini arar kaybolduğunu ve olay yerine yakın bir yerde olduğunu söyler. Tarif üzerine bahsedilen yere giden ekipler Travis’i bulurlar, her şeyi hatırladığını ve uzaylıların onu kaçırdığını söyler.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Derin Tarih: Kennedy Suikastinin Gizemi

https://oagtr.com/anasayfa/gecmis-tarih/

Kimse İnanmadı.

İşçi arkadaşları gibi kimseyi inandıramayan Travis’de yalan makinasına girer ve yetkililer söylediklerinin doğuru olduğuna karar verirler. Travis, kaçırılma olayını şu şekilde anlatır:
”Uzaylılar 1.50 boylarında beyaz tenli, kafaları büyük, gözleri ve burunları küçük canlılardır. Ayrıca uzaylılar arasında insan görünümlü canlılar da vardır.”
Travis Walton uzay gemisinde kaldığı odayı ise, yarı saydam duvarlarda uzay karanlığı görünüyordu ve kenarda duran sandalyenin kollarında bir sürü ekran vardı diyerek tasvir eder. Ayrıca uzaylıların kendisine oksijen maskesi gibi bir aletle bayıttıklarını da vurgular.
Walton, 1978 yılında “Fire in the Sky” kitabında yaşadıklarını uzun uzun anlatmış, bu kitap daha sonra sinemaya aktarılmıştır.
https://oagtr.com/anasayfa/gecmis-tarih/

Uzaylılar Kaçırdı!

Walton, ışık demetinin kendine çarpmasıyla bir baygınlık geçirmiş ve uyandığında kendini sıcak, nemli, alçak tavanlı bir odada bulmuştu. Gözlerini açtığında üç tane uzaylı ona bakmaktaydı. Boyları 1.50 cm’den daha kısaydı; saçsız ve büyük başları vardı ve tebeşir beyazı, yarı saydam bir tene sahiptiler. Kulakları, burunları ve ağızları çok ufaktı.

Bu esnada Walton’la uzaylılar arasında hiçbir iletişim olmadı. Walton, kaçmanın bir yolunu aramaktaydı. Bir uzaylıya vurdu, en sonunda da üzerlerine doğru atlayacak gibi bir hareket yaparak uzaylıların odayı aceleyle terk etmelerini sağladı.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Geçmiş Tarih: 51. Bölge'nin Gizemi!

Aracın çevresinde yürüyen Walton’un karşısına alışılmadık bir sandalye çıktı. Bu sandalyenin kollarında birer ekran vardı. Sandalyeye yaklaştıkça oda karardı; yarısaydam duvarlardan karanlık uzay görülüyordu. Walton sandalyenin koluyla oynamaya başlayınca araç sağa sola hareket etmeye başladı, bunun üzerine insan benzeri bir varlık onu durdurarak dışarı çıkardı. Bu, yaklaşık 1.80 boylarında, kaslı biriydi; üzerinde parlak mavi, dar bir takım, başında ise yarısaydam bir kask vardı.

Travis Walton OlayıBugün olay ile ilgili herhangi bir kanıt bulunamadı. Günümüzde Travis’in kaçırıldığı alan tursitlerin yoğun olarak uğradığı bir yer. Ancak Roswell olayına baktığımızda, bilgi, içerik ve görsel fışkırdığını söyleyebilirim. Üstelik daha eski olmasına rağmen. Travis’in kitabı günümüzde halen satılmakta. Almak isteyen olursa Amazon, Ebay, gibi yerlerden alarak inceleyebilirler.

Kitap daha sonra sinemaya aktarılmıştı. 1993 yılında ve o dönem çekilen filmde oyuncuları oldukça iyi bir performans çıkarttıkları gözlerden kaçmıyor. İzlemek isteyenler ise ”Gökyüzünde Ateş” ismiyle filmi aratıp izliyebilirler.

Travis Walton OlayıGünümüzde Travis Walton, uzaylılar ile ilgili pek çok konferans ve panele konuşmacı ve onur misafiri olarak katılmakta. Travis Walton Gizemi kurgu mu, yoksa gerçek mi olduğu halen bilinmemektedir.

 

Darksiders 3 İncemelesi

Indie Oyunlara Ne Kadar Hakimsin?