in ,

Geçmiş Tarih: Tunguska Gizemi

Dünya için kendini feda eden bir uzaylı mı?

Son 100 yılın en merak edilen konuları arasında olan Tunguska olayı bugün halen, gizliliğini koruyor. Henüz orada ne gerçekleştiği açıklanamasa da, günümüzde bununla ilgili devletlerin bilgi paylaşması da 2030 yılına kadar yasaklandı.

Geçmiş Tarih yazı dizisinin bu haftaki konusu Tunguska Gizemi

Milyonlarca Yıkılan Ağaç!

Tarih 30 Haziran 07:45 1908 günümüzden 111 yıl öncesinde Sibirya Tunguska’da saat sabah yaklaşık 07:45 sularında Tunguska Irmağının yakınlarında çok büyük bir paylama meydana geldi ve yıllar sonrasında bunun bir 10-15 megatonluk bir dinamit kütlesinin patlamasına eşdeğerdi. Kesin olmayan verilere göre patlamanın nedeninin, bir kuyruklu yıldız parçasının ya da asteroit‘in havada patlaması olduğu söylenildi.

Peki 108 yıl boyunca o çevrede neler yaşanıldı düşündünüz mü hiç ? günümüzde olayın şahitleri olmasa da kulaktan kulağa torunlara aktarıldığı bir gerçek. Bugün günümüzde halen bir göktaşının düştüğünün yada patladığının hiç bir bilimsel kanıtı günümüzde yoktur.

Bu patlama 20 YY’ın en kozmik sırlarından birisidir. Olayın ardından bölgeyle ilgili ilk araştırma Rus bilim adamı Lenoid Alekseyeviç tarafından 1927-1930 yılları arasında incelendi, ardından bu araştırma hiç bir bir bilgi paylaşılmadan kapatıldı.

Olayı uzaktan gören insanlar, önce bir ateş topu gördüklerini ve ardından yer sarsıntısıyla birlikte, güçlü sıcak rüzgarların oluştuğunu söylemişlerdir.

Avrupa’daki sismograflar, patlamanın neden olduğu sismik dalgaları saptadılar. Patlamanın alevleri yaklaşık 800 km uzaktan görülmüştü. Cisim atmosferde buharlaştığından çevreye çeşitli zararsız gazlar yayılmış ve olaydan belli bir süre sonra bile Sibirya ve Avrupa’da geceleri gökyüzünün parlak bir renk almasına neden olmuştur.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Playerunknown's Battlegrounds 4 Milyon Kopya Sattı!

Uzaylılar!

Bir yandan diğer iddia ise, göktaşı hikayesinin haricinde en çok inandırıcı bir göktaşı değil bir meteor olmasıydı ve bu meteoru durdurmak için kendini feda eden bir uzaylı olduğu ve uzay gemisinin meteoru durdurmak için çarpıştığını ve bu sırada öldüğü daha sonrasında uzay gemisinin enkazı ve bu uzaylının bedeni gizli bir üsse götürülüp incelendiğini söyleniliyor.

Tunguska’da halk halen bu konuda göktaşı olmadığı ve uzaylının dünyayı kurtarmak için kendisini feda ettiğini ve insanoğlunu kendilerinden çok daha gelişmiş olan bir uygarlık tarafından kurtarıldığı savunulmuştur Bir yandan bu olaylardan sonrasında Gökyüzünde tanımlanamayan cisim sayısı Tunguska’da artmıştır askeriyeye o kadar çok ihbar yağmış ki telefonlara cevap veremez olmuş bunun haricinde askeri personellerde elinde teknolojik imkan olmadığı için elinden bir şey gelmediği, sadece tanımlanamayan cisimleri gözlemlemekle kalmıştır. Bu olayların sonrasında Tunguska’da bir Uzay Fenomeni Vakfı kuruldu.

Vakfın başkanı olan DR. Juri Lawin, bu olay esnasında 80 Milyon Ağacın kül olduğunu ve bu patlamanın 200 kilometrekarelik bir alanı kapsadığını, 15 Megatonluk bir patlama etkisi yarattığını belirtmiştir.bu düşen patlama etkisi yaratan cisimin 1 Milyar Ton ağırlığında olduğunu ve bu tam etkisiyle gerçekleşseydi tüm insanlığın kökünü kurutabileceğinin altını çiziyor. Bunun haricinde alanı inceleyen Rus bilim adamları dünyada bulunmayan bir element olan demir silikat bulduklarını

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  OAGTR Ailesi Yeni Yazarlar Arıyor

Bu maddenin uzay dışında dünyada hiç bir bölgede bulunmadığının altını çiziyorlar. Bölgede bulunan garip işaretleri üstünde bulunduran kuvars kristal dilimlerinin dev göktaşına çarptıktan sonra yere çakılan UFO’nun kontrol paneli olduğunu ve böyle bir kristali bu şekle işleyecek bir teknolojinin halen bulunmadığını söylemekte.

Askeri Alan Oldu!

Ayrıca, o alanda günümüzde halen herhangi bir ağaç bulunmuyor.

Dümdüz çimenliktir, ve herhangi bir üründe yetişmiyor günümüzde halen bu bölgede düşük seviyede radyasyon oranı bulunmaktadır. Ayrıca askeriye günümüzde orayı giriş çıkışlara kapatılmıştır ve askeriyeye ait bir arazi olmuştur.

Göktaşları belirli tarihlerde kendini tekrarlar ve dünyaya 100 yıl sonrasında 2008 yılında tekrar düşebilirdi. 1908-2008 yılında yeniden göktaşı düşeceği iddaları Tunguska halkını 2008 29 Haziran gecesinden 30 Haziran’ın öğlenine kadar dışarıda vakit geçirmişlerdir ancak herhangi bir şey olmamıştır.

Tunguska olayının yaşanmasıyla birlikte 51 Bölge’deki askeri üssün temellerini atmasında izleri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz,

Günümüzde Tunguska olayı halen bir sır, ve bu sırrı uzaylılar oluşturuyor her ne kadar uzaylıların bizi kurtarmak için kendilerini feda etmesi biraz garip olsa da, kayıtlara uzaylılarla ilgili ilk olay olduğunuda söylemeyi unutmamalıyız, bu süreç haricinde Roswell olayına kadar kayıtlara geçen herhangi başka bir olay yoktur.

Sizce uzaylılar İnsanoğluna Dost mu, Düşman mı ? buna siz karar verin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zula ve Çukur’dan İş Birliği Geldi!

ADATA IP68 Sertifikalı, darbelere, suya ve toza dayanıklı Taşınabilir Disklerini Duyurdu!