in

Her İşte Vardır Bir Hayır

Her işte vardır bir hayır. Mutlaka bu lafı bir yerlerden duymuşsunuzdur. Kötü bir şey olur ve bu söylenir. Hadi gelin biraz oynayalım şu lafla…

İlk kıssasıyla başlayalım.

Bir gün bir padişah veziriyle ava çıkmış. İşte efendim bunlar tam bir hayvan görmüş namlularını dikmişler ki vezir padişahın eline ateş edivermiş ve padişahın parmakları kopmuş. Padişah delirmiş, o sırada ava gelenlerden bilge bir büyük demiş ki evlat, her işte bir hayır vardır ama padişah dinlememiş ve vezir her ne kadar yalvar yakar olmuşsa da yanlışlıkla oldu padişahım diye, padişah kabul etmemiş ve veziri zindana attırmış.

Aradan bir müddet geçmiş işte efendim padişah tekrar ava çıkmış fakat gelin görün ki padişahın tüm av kafilesi avlandıkları bölgedeki yerli kabile tarafından saldırıya uğrayıp öldürülmüş ve padişahı da kurban etmek için bağlayıp köylerindeki zindana atmışlar. Padişah o sırada, lan o kadar padişahız bir avuç yerli kabileye ölcez, diye düşünürken almışlar bunu ve kurban edilecek taşa oturtmuşlar.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Derin Tarih: Kennedy Suikastinin Gizemi

Ayinler falan tamamlandıktan sonra tam kafasını kesecekler bir bakmışlar ki padişahın parmakları yok. Demişler biz eksik vücudu kurban etmeyiz, ve salmışlar padişahı. Sarayına döner dönmez bilgenin elini öpmüş ve veziri zindandan çıkarttırmış. Vezir sinirli tabii bilge, vezirin bu düşmanlığına karşı demiş ki eğer sen zindanda olmasaydın o av kafilesinde olacaktın ve ölecektin demiş. Vezir içinden geçirmiş, her işte vardır bir hayır, vay a…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İşte kıssamız bu.

Bana kalırsa dünyanın en saçma laflarından biri. Neden mi?

Her eylem kendi içinde sonuçlar barındırır, yapıldıktan sonra sadece biri ortaya çıkar. Yani her işin iyi ve kötü sonuçları vardır. Üstelik bunu uzun vadeye yayarsak, yani başımıza gelen kötü bir şeyin hayra dönüşmesi, sonuçlanması için ona sınırsız zaman verirsek…

Bu burç yorumlarına benziyor. Bir burcun 15-20 tane özelliği var, ve bize 5 tanesi uyunca, ulan harbiden haklı diyoruz, işin kötüsü algıda seçicilik yapıp, diğer özellikleri de zar zor kendimizde buluyoruz.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Hızlı ve Öfkeli 9 Çekimleri Tamamlandı!
işte bunun gibi…

Kötü bir sonuçtan sonra bir sürü daha işe gireceğiz onun devamı, ve iyi bir şey olunca, hayır varmış yaa, mı diyeceğiz?

Size söyleyeyim arkadaşlar, başınıza kötü bir şey geldiyse bu tamamen sizin suçunuzdur. Şimdi aranızdan elbet çıkacak, elimizde olmayan şeyler de var diye ama inanın, insan her şeyi yapmaya muktedir bir varlıktır. Bir kere inanılmaz bir zeka kapasitesine sahipsin. Eğer onu tam anlamıyla kullanabilirsen neyi yapamazsınız ki?

Hayatta başınıza gelen kötü şeyleri, veyahut yapamamışlıklarınızı, her işte bir hayır vardır gibi, başka olgulara yüklemeyin. Oturun, kabullenin hata yaptığınızı ve her seferinde zekanızı, tecrübenizi geliştirmeye bakın. Emin olun istediğiniz herşeye sahip olabilirsiniz. Yeter ki kontrolün sizde olduğunu ve her şeyi başarabilecek bir zekaya sahip olduğunuzu bilin.

Şimdi ben bunu niye anlattım?

Hayatınız sadece sizindir, ve onu ancak siz yazabilirsiniz, başka bir güç falan yoktur.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

PUBG: 3 Ayda 25.000 Hileci Yasaklandı

Galatasaray Esports’tan Transfer