in ,

İçimizdeki Sosyal Medya Merakı

Facebook, Twitter, İnstagram, Snapchat ne güzel şeyler değil mi?

Çoğumuz günümüzün büyük bir kısmını buralarda geçiriyoruz. “Ya ben geçirmiyorum.” deme. 5 dakika bakacağım deyip saatlerce aşağı yukarı yaptığını, birilerinin fotoğraflarını kalplemekten geçemediğini hepimiz biliyoruz. Kimse kimseyi kandırmasın. ?

İşin enteresan kısmı, bu sosyal medyadan kopamıyor oluşumuz. Bu yazıya bile sosyal medyadan ulaştın mesela. (Yani büyük ihtimalle…)

Sosyal medya güzel bir buluş, hepimiz kullanıyoruz ama ne amaçla kullandığımız çok önemli. Kullanmasını bilmeyen kullanmasın arkadaş!

Tanımadığın bilmediğin insanlarının fikirlerini sevip onları takip ettiğin enteresan bir ortam orası. Mesela Instagram daha bi değişik yer. İnsanlar yediği yemeği paylaşıyor ve bizler beğeniyoruz ve makarnamızdan bir yudum daha alıyoruz.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Resident Evil Remake Mi Geliyor?

İnsana bir şahsiyet kattığı kesin. Önemli biri gibi hissettiriyor.

7 milyar insandan ne kadar önemli olabilirsin ki?

Bugüne kadar kaç beğeni aldın?

Paylaştığın videoyu kimler tekrar paylaştı?

Yorumlara girmiyorum bile?

Bu sayılar senin için bir önem ifade ediyor mu?

Bin beğeni alınca herkesin tanıdığını mı sanıyorsun seni?

Asıl eleştirilecek bir konu varsa kesinlikle bu ülkede bazı şeylerin hiç önemsenmediği.

Twitter bir gün erişime engellense, diğer sosyal medya üzerinden veya vpn kullanarak Twitter üzerinden bir ton tepki toplar ve hatta o gün en çok twit atan ülke olacak kadar tepkimizi gösterirdik.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Super Mario Odyssey'in Switch'te Kapladığı Alan NBA 2K18'in Kayıt Dosyası Kadar!

Ancak bir durum var ki, (beni ciddi anlamda üzen) ülkede 6 ayı geçik süredir erişime kapalı olan internet ansiklopedisi Vikepedi için o tepkiler yapılmıyor. İnsanların yemeklerini paylaştığı, gereksiz postlar ile bizleri meşgul edenler bilgi almaktan daha önemli bir konumda.

Utanç duyulacak bir olaydır bu. Sloganlarında “Özgür Ansiklopedi” yazan bir site nasıl olur da bu memlekette bu kadar süre kapalı kalabilir, bilemiyoruz.

İyi günler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DMC Devil May Cry 5

Bizim Gözümüzden GameX 2017