in

Kim Bu Adam? Erdal Beşikçioğlu

5 Ocak 1970 tarihinde Ankara’da dünyaya geldi. Babası Vakıflar Bankası’nda müdürdü, babasının tayinleri sebebi ile okul hayatı birçok farklı şehirde devam etti. Ankara’da başlayan ilkokulu, Kayseri ve İzmir’de davam etti. Lise hayatına ise İzmir’de, İzmir Özel Türk Kolejinde başladı. Daha sonra ise Mehmet Seyfi Eraltay lisesinde İzmir’deki lise macerası son buldu. Ankara’da ise lise hayatına tam anlamıyla noktayı koydu.

Unutmadan söyleyeyim; geçtiğimiz aylarda kaybettiğimiz Gençlerbirliği Spor Kulübünün başkanı İlhan Cavcav’ın yeğenidir.

Birçok insan onu Behzat Ç. ile tanıdı, ancak birçok tiyatro, dizi ve filmde rol aldı. Bunlardan bazıları ise, Ankara Devlet Tiyatrosunda “Bir Delinin Hatıra Defteri” isimli tiyatro oyunu, “Köprü” isimli televizyon dizisi ve “Vali” isimli sinema filmi gibi birçok farklı projede rol aldı.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Sosyal Medya, Teknoloji ve Empati

Tabi çoğu Behzat Ç. kadar akıllarda bırakmadı onu. İnsanlar ona amirim demeye bile başlamıştı. Çünkü Behzat Amir öyle bir karakter ki bizim gibi giyiniyor, bizim gibi küfür ediyor hatta bizim gibi içiyordu. Televizyonda gördüğümüz sosyete karakterleri gibi değildi, bizden biriydi. Böyle bir karakter nasıl unutulabilirdi ki?

1989 yılında Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarına girdi. Eğitim sırasında “William Guskill” ile yaratıcı drama üzerinde çalışmalara katıldı. 1993 yılanda mezun olan Beşikçioğlu, aynı yıl devlet tiyatrosunda göreve başladı. 1995- 1996 yıllarında Diyarbakır Devlet Tiyatrosunda müdür vekili olarak görev yaptı. Şu anda ise Ankara’da mesleğine devam etmekte.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Cehennem Silahı Serisi Beyaz Perdeye Geri Dönebilir!

1991 yılında ise Elvin Beşikçioğlu ile dünya evine girdi. 16 yaşında “Derin” isimli bir kız çocuğu var.

Bu sıralar ise Kanal D’de yayınlanan “Adı Efsane“ adlı dizide rol almakta. Behzat Ç.   dizisi ile ilgili olarak da dizinin tekrar başlayıp başlamayacağı ise henüz netlik kazanmadı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dota 2 | 6 Mart Güncelleme Notları

€6,000 Ödül Havuzlu Legend Serıes Duyuruldu