in

Kim Bu Adam? Nusret Gökçe

Son zamanlarda sosyal medyada bizleri gururlandıran, bizlere bayrak astıran bir adam var, adı Nusret. Aslında hepimiz biliyoruz onu.

34 yaşında olan Nusret, Erzurum’da doğdu, babası maden işçisiydi. Maddi sıkıntılardan ötürü Darıca’ya yerleşen Gökçe ailesi yeni bir hayata adım attılar.

 

Nusret gittiği Darıca Faik Sehenk Okulunu maddi yetersizlik yüzünden bırakır ve meslek hayatına atılır. İlk iş deneyimlerini Bostancı’da bir kasap dükkanında yaşar. O zamanlar çok fazla usta ile çalıştığını söyleyen Nusret, başarının kendiliğinden olmadığını, daima çalıştığını ve kendisini sürekli geliştirdiğini söyler.

2007 yılında İstinye Park’ta kasap olarak çalışan Nusret, kendisini geliştirmek için Amerika, Japonya gibi ülkelere giderek mesleğini oralarda gözlemler. Yabancı dil bilmemesine rağmen bu ülkelere giderek işin pratikliğini sağlamıştır. Bankadan çektiği 9 bin lira ile Arjantin’e giden Nusret, oralarda kasapları, restoranları ve çiftlikleri gözlemlemiştir. 3 ay kaldıktan sonra Türkiye’ye döner. Türkiye’de maaşlı işine devam eder, Türkiye’de neler yapacağını kafasında kurmuştur. 2007 yılı Nusret için tam anlamıyla bir dönüm noktası olmuştur.

 

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Esrarengiz Konu: Türkiye'nin Katıldığı 1992 Dakar Yarışı!

 

Nusret’i yurt dışı kesmez, bir kez daha Amerika’ya gider, üstelik bu sefer işinden de olmuştur. Amerika’da en meşhur restoranlarda ücret almadan çalıştığını söyler. Türkiye’ye döndüğünde işsiz kalmıştı fakat çokta sıkıntı değildi, çünkü onun planları vardı. Türkiye’ye geri geldiğinde fazlasıyla iş teklifi aldığını söylemektedir, tabiki de teklifleri kabul etmez. Kendi işini yapacaktır fakat fazla parası olmadığı için Mithat ERDEM ile birlikte dükkan açmışlardır. Düşündüğünden daha hızlı büyüyen Nusret kısa sürede iş için harcadıkları parayı çıkarmışlardır. Restoran zinciri kuran Nusret sadece Türkiye’de değil, dünyanın birçok yerinde restoranlarını bu zincire katmıştır.

Şu an dünyada ismini bilmeyen, restoranına gitmemiş ünlü yoktur desem fazla atmış olurum. Ama gene de birçok ünlü biliyor kendisini.

Onu sosyal medyada “dedi” lafı ile oldukça fazla görebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=21tLDtQDlfc

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Her Oyuncunun Başına Gelen 10 Muzdarip Olay

Işıkla Yazılan, Isıyla Silinen Kağıt