in

“Stres Yapan Çark” Stres Çarkı

Günümüzün en şahane icadı, tüm gençliğimizi çeken nesne.

İsmini biliyorsundur, genel olarak stres çarkı diye geçiyor ve İngilizcesi Hand Spinner. Öyle bir furya oldu ki, 5’inden 50’sine kadar tüm insanların elinde o alet.

 

Nedir bu stres çarkının esprisi?

Rulman

Üzerinde rulmanlar ile plastik parçanın dönmesidir. Rulman ise; aralarında relatif dönme hareketi olan iki eleman arasında sürtünmeyi minimuma indirmek ve sorunsuz yük aktarımını sağlamaktır. Dönme hareketi yapan tüm mekanizmalarda bulunur. Rüzgar gülleri, araç direksiyonları, su pompaları bunlardan birkaçıdır.

Stres çarkını dönerken izlemenin verdiği zevk ile stres atıyormuşsun gibi hissettirdiği kesin.

Biz insanlar olarak çok garibiz ya, bir anda bir alete öyle bir bağlanıyoruz ki, o alet üzerinde oyunlar, videolar, müzikler yapıyoruz. YouTube’a girdiğin zaman karşına milyonlarca video ve hepsinde stres çarkı. Belli ki insanları strese sokmuş ki bu kadar insan onun üzerinden bir şeyler üretmek istiyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Geçmiş Tarih: Roswell Olayında Neler Yaşandı
Denge bileklikleri

Bundan yıllar yıllar önce denge bilekliği diye bir bileklik üretilmiş ve belkide onu tasarlayanı milyoner etmiş, herkesin evinde olan o bileklikler şimdi şekil değiştirip yeniden karşımıza çıkmış.

Ben size söyleyeyim, en fazla 2 aya kalmaz sıkılır bir kenara atılır ve daha sonrasında ise sağda solda “newler bilmez” şeklinde paylaşılır sanki üstünden 20 yıl geçmiş gibi. İşin garip tarafı ise öyle bir tasarım harikası ki, sahip olmayanı kendisine özendirmeyi çok iyi biliyor. Bu tarz akımları benimsemeyen beni bile cezbetti gidip alacağım, belki bakarsın döndürme rekoru kırarım ne dersin? ?

Yaklaşık 130 bin sonuç! İlginç

 

Bu tür zımbırıklar, (zımbırık diyerek küçümsediğimi sakın düşünmeyin, tam olarak ne denmesi gerektiğini bilmediğim bir şey sonuçta!) aslında bize tam ders niteliğinde.

Nasıl mı?

Cevap basit: Sadece düşün ve tasarla, fikir sana kötü gelebilir hatta yakın çevrene bile kötü gelebilir ama korkma ve üret, emin ol ki şimdi olmasa bile sana saçma gelen o fikir seni bir anda zengin yapabilir. 2 ay bile popüler olarak piyasada kalmasına rağmen deli gibi sattığı ortada.  Stres çarkı şu ana kadar ne kadar sattı dersin?

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Biraz Daha Deadpool?

Denge bilekliğine bakalım: Bana kalırsa dünyanın en saçma tasarımı ve estetik falan da değildi. Buna rağmen zamanında ben dahil tüm arkadaşlarım deli gibi almıştık, dengede tutuyor deyip tek ayak üstünde duruyorduk. Oysaki bir şey yaptığı yoktu. Stres çarkı da tam olarak bu, bir şey yaptığı yok ama tepkisi var, parasal olarak tepkisi var.

Unutmadan stres atmak için illa bir şeyler çevirmenize gerek yok. Etrafınıza bakın, hava alın, gezin tozun. Stres öyle döndürünce geçecek bir şey değil zaten.

Bol stressiz günler dilerim efendim. Sağlıcakla kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Videolarınızı Düzenlerken Kullanabileceğiniz En İyi 10 Program

Call Of Duty: WWII Kapak Fotoğrafını Brothers In Arms’dan Mı Çalmış?