in , ,

Türkiye’nin Gururu, TSM’in Yıldızı Neler Yapıyor?

Geçtiğimiz mevsim Royal Bandits‘te mükemmel bir istatistik yakalayarak VFŞL’nin en iyi üst koridoru olduğunu kanıtladı. Şimdi ise TSM’de NA LCS’in en iyisi olduğunu kanıtlamaya çalışıyor, işte Broken Blade‘in TSM’e kadarki macerası!

19 yaşındaki Sergen “Broken Blade” Çelik, profesyonel espor oyunculuk kariyerine Mysterious Monkeys‘te başladı. 2016’da espora başlayan Broken Blade oradan sonra Şampiyonluk Liginde mücadele eden Victorious Ace’e, 6 ay kadar sonra ise yeni kurulan Galatasaray Espor‘a transfer oldu. Galatasaray Espor‘da şu anki beceresini gösterememesi, takım içi karışıklıklar ve takım içi uyumsuzluk yüzünden Yükselme Ligine düştü. Galatasaray Espor’dan sonra rotayı zamanın efsanesi Dark Passage’e çevirdi. Dark Passage‘da da başarı yakalayamayan Broken Blade, Galakticos ve sonra da Royal Bandits‘e gelerek profesyonel espor kariyerinde çok büyük bir adım attı.

Türkiye Büyük Finali’nde Supermassive ile eşleşen Royal Bandits‘te, Broken Blade‘in parlaması için büyük bir fırsat doğdu. 1. maçı kazanan Royal Bandits avantaj elde etti fakat bu avantajı kullanamadı ve Supermassive durumu 3-1 yaparak Türkiye Büyük Finali’ni kazandı. Royal Bandits‘li Sergen için her şey tam bitmiş gözükürken TSM’in Sergen ile ilgilendiğini öğrendi ve bu durumu şöyle ifade etti:

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Yeni Dust2 Geliyor, Source2 Motoru Ne Oldu?

“TSM’den bana bir mail gelmişti, ilk inanamadım. Sonra abime söyledim ve ikimiz de çıldırdık. İlk başta beni akademi takımına istediklerini sandım fakat as takıma istediklerini öğrendim.”

Broken Blade TSM

Şu an EU LCS‘de yarı finale kalan TSM şampiyonluk yolunda en iddialı takımlardan birisi olarak gözüküyor!

TSM’in başarılı üst koridor oyuncusu Broken Blade, yerine geçtiği Hauntzer’in yerini çok iyi bir şekilde doldurdu. Aynı zamanda takıma çok iyi uyum sağlayan ve dostluklar edinen Broken Blade’den TSM de çok memnun. Hauntzer’in Golden Guardians’a gitmesi ile TSM’de açılan üst koridor boşluğunu TSM, Broken Blade‘den yana kullandı. Taraftarlar tarafından ilk başta çok büyük bir tepki alan bu transfer, şimdiden anlaşıldığı kadar TSM için çok yararlı bir transfer oldu. Daha 19 yaşında olan Sergen “Broken Blade” Çelik’in geleceği parlak gözüküyor. Hayalinin Worlds Finali’ni kazanmak olduğunu biliyoruz. Peki bunu neden başaramasın?

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Valve 5 Yılın Üzerinde CS:GO Oynayan Oyunculara Madalya Dağıtıyor!

Broken Blade TSM İstatistiği:

Hauntzer Golden Guardians İstatistiği:

TABLODA KULLANILAN BİRİMLER:

G (game): Oynadığı Oyun Sayısı
W: Kazandığı Oyun Sayısı
L: Kaybettiği Oyun Sayısı
WR: Kazanma/Kaybetme oranı
K: Ortalama Aldığı Skorlar
D: Ortalama Ölüş Sayısı
A: Ortalama Asist Sayısı
KDA: (Skor+Asist) / Ölüş sayısı
CS: Maç Başına Ortalama Aldığı Minyon Sayısı
CSP0M: Dakika Başına Aldığı Ortalama Minyon Sayısı
G (gold): Maç Başına Kazandığı Ortalama Altın Miktarı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

VFŞL Yarı Finalistleri Belli Oldu!

Düşük Sistemli Bilgisayarların Dostu 18 Oyun!