in

Anime İncelemeleri #1 – Lostorage Incited WIXOSS

Lostorage Incited WIXOSS Animesinin kapağı.

Lostorage Incited WIXOSS ismi size gerçekten karışık gelebilir şahsen bana öyle geliyor, bu sizde bir önyargı oluşturmasın. Bu anime ile WIXOSS serisinde toplamda 4 anime bulunuyor, diğerlerinin incelemelerini zamanla yazacağım. Başladığınız ilk bölümden itibaren soluksuz olarak izleyeceğiniz bir anime, 12 bölüm olması da cabası diyeceğim ancak bittiği zaman bitmesini istemeyeceksiniz.

Hikayeden örnek bir LRİG : Anonymous

Olayı genel olarak özetlemek gerekirse insanların içinde biriktirdikleri duygular ve anılar LRİG adındaki karakter haline bürünüyor; bu LRİG’ler Selector adı verilen sahipleri ile beraber barındırdıkları anıları korumak için savaşıyorlar .Kimin Selector olarak seçilebileceği hiç belli olmuyor ve birden fazla defa Selector olarak seçilen karakterler de mevcut. Eğer kendi LRİG’iniz ile toplamda 5 altın kazanabilirseniz özgür kalıyorsunuz ve anılarınız üzerinde müdahale etme hakkına sahip oluyorsunuz. Kazanılan her savaş bir altın kazandırırken kaybedilen her savaş da bir altın kaybettiriyor. Eğer tüm altınlarınızı kaybederseniz benliğiniz yok oluyor ve LRİG’iniz sizin bedeninizde yaşamaya başlıyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Swaps and Traps İncelemesi

 

Baş karakterlerimizden birinin LRİG’i : Meru

Bu animede ana karakterlerimiz Hamura Suzuka ve Chinatsu Morikawa adlı iki arkadaş. Geçmişten gelen bir arkadaşlığın insan üzerinde nasıl bir etki bırakabileceği ve ödül için bile olsa istediğimize dikkat etmediğimizde neler olabileceği de içerdiği konular arasında. Karakterlerin duygusal gerilimleri gerçekten izleyiciyi bile etkileyebiliyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Riders of İcarus

Gözümüzden şu da kaçmadı tabii ki, eğer izlerseniz siz de farkedeceksinz. Sanırım çizerlerinin aynı olmasından kaynaklanıyor, karakterler haince bir ifade takındıkları zaman birbirlerine çok benziyorlar.

Siz de incelenmesini istediğiniz serileri yorum olarak belirtirseniz en kısa sürede yazmaya çalışacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara’da Büyük Bir Dota 2 Turnuvası Yapılacak!

16 Yaşındaki 2 Türk Geliştiriciden Yeni Oyun: “Let’s Cube!”