in

Anime İncelemeleri #2 – Kami nomi zo Shiru Sekai

Kami nomi zo Shiru Sekai anime kapağı.(Genel karakterler)

Kami nomi zo Shiru Sekai ismi henüz ilk bölümden ezberleyebileceğiniz bir isim. İngilizce olarak “The World God Only Knows” olarak çevirildiği için Türkçe karşılığını “Dünya Tanrısı Sadece Bilir” şeklinde alabiliriz ama çok anlamsız oluyor.

Baş kahramanımız : Katsuragi Keima

Hikayenin kahramanı Katsuragi Keima adındaki arkadaş çok sıkı bir oyuncu. Hatta kendi odasında yatak olmamasına karşın yaklaşık olarak 15 oyun konsolu ve 6 tane devasa televizyon bulunduruyor.

Gelgelelim oynadığı oyun türüne bizler gibi “MMO, rpg, fps vb.” oyun türleri yerine şu anda ülkemizde pek yaygın olamayan (umarım ki olmaz) “Flirting Game” tarzı oyunları oynuyor.
Bu tarz oyunların hepsini bitirdiği için ise sanal ortamda “Fetih Tanrısı” lakabını almış. Bir gün kendisine gelen bir soru e-mailini meydan okuma zannederek kabul ediyor ve bilmeden bir şeytanla sözleşme imzalıyor.
Sözleşmeye göre cehennemden kaçan kayıp ruhları o şeytanla beraber yakalamak zorunda. Peki bunun konuyla ne alakası var diyeceksiniz. Bu ruhlar sadece kızların ruhlarında bulunan boşluklarda yaşayabiliyorlar ve dışarı çıkarılmalarının tek yolu, kişinin aşık olduğu kişiyi öpmesi. Kahramanımız başlangıçta bunu kabul etmese de eğer yapmazsa kafasının kopacağını öğrenince gerçekliği boşvermesine rağmen yardım etmek zorunda kalıyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Bizim Gözümüzden GameX 2017
Hikayedeki baş şeytanlarımız : Elsie ve Haqua

Elucia de Lute Ima (kısaca Elsie) adlı şeytanla başlayan macerası onu bir çok farklı maceraya daha sürüklüyor.
12’şer bölüm olmak üzere toplamda 3 sezon ve 1 movie olarak yayınlanan serinin bir tek moviesini izleyemedim.Movienin Türkçe altyazısını bulmak imkansız gibi bir şey bulursanız bana da atın.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Anime İncelemeleri #9 – Black Bullet

Konusu nedeniyle Ecchi animesi olarak algılamayın, bana göre alakası yok. İzledikçe size birçok farklı duyguyu yaşatabilecek bir anime olmasının yanında sonraki çıkacak sezonunu sabırsızlıkla beklersiniz diye tahmin ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yarı Final Eşleşmeleri Belli Oldu

Ghost in the Shell: Stand Alone Complex – First Assault Online