in

Anime İncelemeleri #3 – Another

Another Anime Kapağı (Baş Kahramanlarımız)

Herkes hata yapar ancak ya yapılan bu hata, birçok kişinin ölümüne neden olacak bir lanet olarak geri dönerse. Bu anime tam olarak bu tarz bir hikayeye sahip. Öyle ki izlerken tüyleriniz diken diken olabiliyor, bunun nedeni korkmanız değil tamamı ile gerilmeniz olacak.

Ancak uyaralım fazla gerginlik ve kan içerdiği için 13 yaşından küçükler tarafından izlenmesini pek uygun görmüyoruz. İleriye bırakın belki büyüyünce izlersiniz.

Hikaye baş kahramanlarımızdan: Misaki Mei

1972 yılında Yomiyama kasabasının Kuzey Ortaokulu’nda en başarılı öğrencilerden birisi olan “Misaki” isimli genç ani bir şekilde ölür. Bu kaybı hazmedemeyen öğretmen ve arkadaşları onun hatırasını yaşatmak için yıl sonuna kadar sanki o yaşıyormuş gibi davranmaya devam ederler. Ancak arkadaşlarını kaybetmemek için yaptıkları bu hareketin birçok kişinin ölümüne neden olabilecek bir lanet getireceğini ancak sene sonu fotoğrafında tahmin edebileceklerdir. Çünkü fotoğrafta ölen arkadaşları cesed gibi bembeyaz bir renkte ve diğerlerinin yanında gülümserken görülmektedir.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Ryse: Son of Rome

 

 

Nakil Öğrencimiz : Sakakibara Koichi

Olayın başlangıcı bu olsa da asıl hikaye 1998 yılında gelen nesilden bahsediyor. Bu yıla kadar ortaokulun 3-3 sınıfında her yıl trajik ölümler yaşanmıştır. Sınıf başkanı bu lanetin önüne geçmek için sınıftan bir kişiyi dışlama kararı almış ve “Mei Misaki” adlı öğrenciyi dışlamaya başlamışlardır. Başkanın umduğu gibi lanet bir süreliğine durur ancak nakil gelen yeni öğrenci her şeyi alt üst eder. Okula henüz gelmiş olan “Sakakibara Koichi” dışlanan öğrenci ile ısrarla arkadaş olmak ister bunun nedeni sürekli ihmal edildiği için onu kendisine benzetmesidir. Bunun sonucunda lanet tekrardan devreye girer bu sefer tek fark Misaki Mei’nin kaybettiği gözü yerine takılan kukla gözü sayesinde insanların ölmeye ne kadar yakın olduklarını görebilme yeteneğidir. Mei ve Sakakibara beraber bu laneti durdurmaya çalışacaklardır.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  ReCore İncelemesi

12 Bölüm , 1 OVA ve 1 Movie (Karakter benzetmeleri moviede bana göre daha iyi olabilirdi.) ile yayınlanan anime izleyiciye muazzam bir seyir sunuyor.

https://www.youtube.com/watch?v=7WOxnuSlf3E

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mousesports Dota 2 Sahnesine Geri Döndü!

Bayonetta 4K Desteği ve Gelişmiş Grafikleri İle Steamde!