in

Anime İncelemeleri #5 – Samurai Jack

Anime İncelemeleri #5 - Samurai Jack

Şubat ayında hepimiz şaşırtıcı bir haber almıştık: Efsane geri dönüyordu.Tabiki bu sefer eski bölümlerinden farklı olarak dublaj yapılmadı, direkt olarak altyazı ile mart ayından yayınlanmaya başlandı.

Ana Karakterimiz : Samurai Jack

Geçmişe gelişinin üzerinden 50 yıl geçmiş olarak başlayan hikayede, genç samurayımız hiç yaşlanmamakla beraber klasik samuray görünümünü bir kenara bırakıp teknolojiye ayak uydurdu.

Yeni yayınlanan sezon bayağı kısaydı. 10 Bölüm olması beni biraz üzdü ancak her ne kadar severek izlesemde yeni sezonda o eski havayı bulabildiğimi pek söyleyemem malesef.

Serinin 5. sezonunu hem İngilizce olarak altyazısız hem de Türkçe altyazı ile izledikten sonra gerçekten gülmekten kırılmama neden olan çevirilerle karşılaştım. Çeviri konusunda Türk çevirmenleri tebrik ediyorum, bu konuda tek geçiyorlar.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Call of Duty: Black Ops 4 İncelemesi | Hızlı Hızlı, Kıpır Kıpır!

 

Dünyaya Gelen Saf Kötülük : Aku

İzlemeyen yoktur sanırım ama yinede açıklayayım. Anime genel olarak dünya dışından gelen saf kötülük olan Aku’nun dünyayı ele geçirmesi ve kendisini yenebilecek tek varlığı taşıyan samurayı yok olmasına ramak kala geçmişe göndermesi üzerine samurayın kendi zamanına dönüş için yollar ararken karşılaştığı olayları anlatıyor.

Yeni sezonda anime izleyenlerin aşina olduğu şeylerle karşılaşacaksınız ve “Samuray bey ne yapıyorsunuz?” diyeceksinizdir, eminim. Bunun yanında her zaman beklediğiniz son gerçek olacak.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  MapleStory 2 İncelemesi Ve Detaylı Rehberi

Reddit üzerinde serinin yeni sezonunun geleceği ve 4. sezon ile 5. sezon arasında geçen 50 yılı konu alacağı hakkında dedikodular var. Bekliyoruz bakalım ne olacak.

Bitirmeden şunu da ekleyeyim, yıllar sonra yeni bir sezonun yayınlanmasının nedeni Samurai Jack’in eski seslendirmeni Mako İwamatsu’nun anısını yaşatmaktı. Yapımcı şirket bu kadar büyük bir ilgi bekliyor muydu bilemiyorum ama umarım sonraki sezon da yayınlanır.

Diğerlerine göre biraz daha farklı bir inceleme oldu bu, sonraki incelemelerde görüşmek üzere…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dota 2 | 7.06c Güncelleme Notları

10 Yıl Aradan Sonra Sony, Playstation 3’e Veda Ediyor!