in

Anime İncelemeleri #6 – Kill la Kill

Kill la Kill Anime Kapağı

Bu yazımızda elbiseler hakkında görüşünüzü tamamı ile değiştirecek olan bir seriyi inceleyeceğiz. Öncelikle serinin adının çevirisi kesinlikle “Öll la Öll” değil. Maalesef arkadaşlar bunu espiri için bile olsa çok yapıyorlar.

Serinin baş karakterlerinden : Matoi Ryuko

Yıllarca babasından uzakta yatılı bir okulda okuyan yetim kız Ryuko Matoi’nin bir gün babasının çağrısı ile eve gelmesi ve babasının ölümüne şahit olduktan sonra onu öldüren gizemli kişiyi bulmak için girdiği yolda başına gelen olayları konu alan bir hikaye var karşımızda.

Hikayede bulunan tüm soundtrack, theme , opening ve ending müzikleri seri ile olabildiğince uyumlu.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Farm Together İncelemesi

Seri, seslendirme olarak Japonca olsa da seride fazlaca Fransızca deyişlere de yer verilmesi seriye gözle görülebilir bir çeşitlilik katmış. Buna benim de çok sevdiğim bir deyişi örnek verebiliriz ; “La vie est drôle.” (Hayat komiktir) Eğer Türkçe altyazı ile izliyorsanız merak etmeyin, Fansub veya bağımsız çevirmen farketmeksizin hemen hemen her çeviride Fransızca deyişlere de yer verilmiş!(Mantıklı olan bu demeyin, genellikle ikinci dilin çevirisi bir kere verilir ve daha sonrasında çevrilmez.)

Serinin baş karakterlerinden : Kiryuin Satsuki

İzlediğiniz animelerin yapımcılarına dikkat ediyor musunuz? Bilemiyorum ama serinin yapımcıları gerçekten başarılı birkaç serinin de yapımcı rolünü üstlenmiş kişiler olduklarından sizi yine çok başarılı bir seri bekliyor olacak.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Undead İncelemesi

Şunu eklemeden bitirmek istemiyorum: Seri ecchi öğeler barındırıyor. Eski bir anime değil, 2010 sonrası yapımların çoğunda ecchi öğeleri bulunuyor, bu yüzden izleyeceğiniz ortamı iyi seçin derim. Önerdiğim arkadaşlar arasından nedense ilk iki bölümü sıkıcı bulanlar oldu, devam ettikten sonra bırakamadılar. Ben de size devam etmenizi öneririm. Seride toplam da 24 bölüm ve 1 OVA bulunuyor.

Keyifli seyirler dilerim!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

10 Yıl Aradan Sonra Sony, Playstation 3’e Veda Ediyor!

CS:GO 31 Mayıs 2017 Güncellemesi