in

Anime İncelemeleri #7 – Koe no Katachi

Koe no Katachi Anime Kapağı

Şu aralar oldukça popüler anifilmlerden olan “Koe no Katachi (The Shape of Voice)” veya Türkçe çevirisi ile “Sesin Bir Şekli” birkaç mantık hatası dışında gerçekten izleyiciyi etkileyebilecek bir hikayeye sahip.

Hikayede baş kahramanlarımızdan: Nishimiya Shouko

Hikayemizde bize 6. sınıfa giden Ishida Shouya’nın sınıfına yeni gelen Nishimiya Shouko’ya farkederek veya farketmeden arkadaşları ile birlikte zorbalık etmesi anlatılıyor. Ancak Nishimiya kaydını okuldan aldıktan sonra bu zorbalığın Ishida’ya karşı uygulanmaya başlaması sonucunda yaşanan olayları anlatıyor.

Hikaye devamında Ishida liseye başladıktan sonra Nishimiya’yı tekrardan görmesi gerektiğini farkediyor ve bu görüşme Ishida’yı intihar etme girişiminden uzaklaştırarak onun hayatını değiştiriyor. Ben özet geçtim buraya ama merak etmeyin spoiler yemediniz, bunlar aşağı yukarı fragmanda geçiyor zaten.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Anime İncelemeleri #6 – Kill la Kill

 

Hikayede baş kahramanlarımızdan: İshida Shouya

Hikayede başta da belirttiğim gibi birkaç mantık hatası var. Mesela sağır bir kızın normal bir okula gitmesi, bu kızın annesinin onunla konuşmak için işaret dili bilmemesi vs. buna örnek verilebilir.

Koe no Katachi 69 bölüm mangaya sahip olmasının yanında neden sadece tek bir film halinde yayınlamayı tercih etmişler araştırırken bu anifilmin Kyoto Animation’ın ilk animasyonu olduğu bilgisine ulaştım. İleride anime serisi olarak da çıkmasını ümit ediyorum.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Ryse: Son of Rome

Sosyal medya üzerinde gerçekten çok ağır eleştirilere maruz kalmış bir anifilm olmasının yanında bana göre anime izleyen veya izlemeyen herkesin seyretmesi gereken bir film. Şahsen ben pek duygulanan birisi olmamama rağmen, beni neredeyse sınıfın ortasında ağlatıyordu. Anifilm manganın hepsini kapsamıyor. Dolayısıyla anifilmi izlerken mangadan spoiler veya mangayı okurken anifilmden spoiler yeme ihtimaliniz bir hayli yüksek. Mangayı okuyup okumamak size kalmış tabii ki ama gerçekten hikayesi orada da güzel devam ediyor. Size aynı şekilde mangayı da öneriyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

NBA 2K18’in Kapak Yıldızı Belli Oldu!

Çağımızın En Büyük Sorunu; “Uykusuzluk”