in

Anime İncelemeleri #8 – Ao no Exorcist

Ao no Exorcist (Blue Exorcist) Anime Kapağı

Ao No Exorcist veya diğer bir adıyla Blue Exorcist serisi bizlere gerçekten emek verilmiş bir hikayeyi izleme imkanı sunuyor. Serinin adında bulunan “Exorcist” terimi “Şeytan Kovucu” anlamına geliyor. Adından da hikayenin ne üzerine olduğunu ve içeriğini az çok kafanızda canlandırabiliyorsunuz veya siz öyle sanıyorsunuz.

Baş Karakterlerimizden: Okumura Rin

 

Hayal ettiğiniz hikaye veya izlerken hayal edeceğiniz sonu anlatmak için o kadar değişik senaryolar kullanılmış ki yapımcı firma sizin “Böyle olsaymış daha iyi olurmuş” demenize imkan vermiyor diyebilirim. Aynı zamanda hikayeye çeşitlilik katması açısından hikayede Japonca’nın yanında Almanca’nın da kullanılmasını gayet başarılı buldum. Merak etmeyin bir çok FanSub ve çevirmen her zamanki gibi ikinci dili de çevirmeyi unutmamış.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Hot Lava İncelemesi

Hikaye genel olarak bir insan ve şeytanın çocukları olan Okumura Rin ve Okumura Yukio’nun şeytan kovucu tarikatı True Cross Yoldaşlığı’na katıldıktan sonra başlarından geçen olayları anlatıyor. Hemen her hikaye de olduğu gibi bu hikayede de özellikle dikkat edilmezse farkedilmeyecek birkaç eksiklik var, eksiksiz bir hikayenin olmadığını varsayarsak bu gayet normal diyebilirim.

Baş Karakterlerimizden: Okumura Yukio

 

Malesef hemen her anime serisinde rastladığımız sevilen karakterlerin birkaç bölümde harcanması olayı bu seride de karşımıza çıkıyor. Ancak üzülmeyin serinin ileriki bölümlerinde bu karakterler hayal olarak veya yaşamlarından küçük kesitler alınarak da olsa tekrar karşımıza çıkıyorlar.

Hikaye gereği karşımıza Hristiyanlık ve Budizm dinlerine ait birçok motif çıkabiliyor. Hikayede bu motiflere oldukça fazla yer verilmiş.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Shokugeki No Souma Anime İncelemesi

Hikaye sahip olduğu 2 sezonda toplam 37 bölüm dizi, 10 Special bölüm, 2 OVA ve 1 Movie bulunduruyor. Bu aralar birçok seride olmaya başladığı gibi bu seride de ilk sezon ile 2. sezon arasında 4 yıl gibi bir zaman farkı mevcut.

Dürüst olmak gerekirse 2. sezonu izlemeye fırsatım olmadı. Ancak 1. sezonun bu kadar iyi olmasından dolayı 2. sezonu en kısa sürede izlemeyi planlıyorum. Mangasını okumayı da unutmayın derim. Bu arada bu seriyi bana öneren ve incelemesini isteyen takipçimiz Yusuf Hantaş‘a da teşekkür ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Rocket Wars İncelemesi

GTA 5 Mod Yükleme Aracı Open IV Geri Döndü!