in

Anime İncelemeleri #9 – Black Bullet

Black Bullet Anime Kapağı

Türkçe karşılığı “Siyah Kurşun” olan “Black Bullet” serisinin adı bile hikayemizi kısaca özetlemek için akıllarda bir fikir oluşturuyor.

 

Hikayedeki Bas Promoter: Rentaro Satomi

Hikaye genel olarak 2021 yılında insanoğlu ve Gastrea adı verilen virüse hapsolmuş olan canavarlar arasındaki savaşı insanların kazanması sonrasında olan olayları anlatıyor. Tabii ki serinin adında da geçtiği gibi bu canavarlar sadece Baranium adlı manyetik bir maddeden yapılan siyah kurşunlar tarafından alt edilebiliyorlar. Bu mermileri kullanma yetkisi ise sadece liderlik görevi yapan promoter ve lanetli çocuklardan oluşan initiatorlara verilmiş.

Bu virüsün olayı şu; önceden dönüşmüş olan bir Gastrea bir insana temas ettiği zaman virüsü bulaştırıyor ve kandaki virüs seviyesi %50 ve üstüne çıkarsa o kişi de bir Gastrea’ya dönüşüyor. Ancak her virüste olduğu gibi bunda da istisnai bir durum var. Eğer virüs hamile bir kadına bulaşırsa kadına değil de direkt olarak bebeğine nufüs ediyor ve bebeğin cinsiyetinin kız olmasını sağlayarak ona doğaüstü güçler kazandırıyor. Lanetli çocuklar adı verilen bu çocukların neredeyse hepsi aileleri tarafından terkediliyor. Gastrea virüsünü kontrol edebilen bu çocuklar her ne kadar toplum tarafından dışlansa da hükümet  tarafından kimilerine göre topluma kazandırmak, kimilerine göre de kötüyü ancak kötü def eder mantığı ile Gastrea’lara karşı kullanmak için yanlarında bir liderle savaş gruplarına alınıyorlar.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  My Friend Pedro İncelemesi
Hikayedeki Favori İnitiator’um: Tina Sprout

Hikayede yaklaşık olarak her 3 bölümde bir olay baştan sona anlatılmış oluyor. Olay kurgusunun çok hızlı olması bana pek hoş gelmedi. Ancak diğer animelerin aksine burada sevdiğiniz karakteri kaybettiğiniz zaman bir nedeni olduğunu görebiliyorsunuz. Yani karakter nedensiz yere ölmüyor.

Eğer anime gruplarında aktif olarak takılan birisiyseniz bu seri içerisinden birçok gifle karşılaşmış olmanız muhtemel. Kimi yerde  yüreğiniz burkulurken (ki ben kolay kolay duygusala bağlayan tiplerden değilim) kimi yerlerde karakterlerin arkasından demediğinizi bırakmıyorsunuz.

Seri içerisinde şu aralar her nedense çok popüler olan loli kardeşlerimizi (erken gelişmiş, cinsel çekiciliği fazla, baştan çıkarıcı genç kız) fazlası ile görmeniz mümkün. Ancak bu abartılmamış merak etmeyin. Bunun yanında entest ilişkilere de gönderme yapılmış ancak bu sadece güldürü öğesi olarak geldi bana. Kimsenin arasında kan bağı yok tabii ki.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Mahouka Koukou No Rettousei Anime İncelemesi

Bunun dışında özellikle dikkat etmezseniz farkedemeyeceğiniz “telefonun eldeyken kılıfının olup, yere düştüğünde kılıfının olmaması” vb. mantık hataları var ancak çok da önemli değil.

Opening ve Endinglere gelecek olursak telefonuma indirip tekrar tekrar dinleyeceğim sayılı seriler arasında diyebilirim.

Özetlemek gerekirse bana göre izlenmesi gereken güzel bir seri. Zaten öğlen başlayıp akşam bitirdim. Hiç ara vermeden izlemek isteyeceğinizi siz de göreceksiniz. Seri 13 bölüm bulunduruyor. 2017 sonuna kadar yeni sezonun geleceğine dair söylentiler var. Umarım bu söylentiler gerçek olur. Sonraki incelemelerde görüşmek üzere. İncelenmesini istediğiniz veya önerdiğiniz seriler olursa mesaj olarak atabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Stardew Valley’de Büyücüler

Bluehole, PUBG’deki AFK-Farming olayına el atıyor!