in ,

AnkaPark (Wonderland Eurasia) İncelemesi

AnkaPark bir diğer adıyla Wonderland Eurasia isimli park Ankara’da açıldığı günden beri yoğun ziyaretçisiyle dikkat çekmekte. 1.3 milyon m² alan üzerine kurulan bir tema park olan AnkaPark, Asya ve Avrupa’nın en büyük temalı parkı.

Ankapark yerleşik halk ve il dışından gelen ziyaretçiler için güzel zaman geçirme fırsatı olarak değerlendirilebilir. Ankara Ulus meydanında bulunan lunaparktan sonra Ankara’ya kazandırılan ikinci büyük oyun parkı olarak tarihe geçen park, yoğun şekilde ilgi görmekte.

20 Mart tarihinde kapılarını ziyaretçilere açan parktan, 23 Nisan tarihine kadar ücret alınmaması planlanmaktaydı. Fakat şu aşamada parka girişler bilet ile sağlanmakta. İçerisinde bulunan kafeteryalar ve restoranlar sayesinde ziyaretçiler gıda ihtiyaçlarını sağlıklı bir şekilde karşılayabiliyorlar.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Türkiye’de espora kadın yatırımcı! Karşınızda Thunderbolts Gaming!

Park yetkilileri tarafından parkın içeriği şu şekilde açıklandı: 26 büyük oyuncak, 180 orta büyüklükte olmak üzere toplamda 2 bin 117 oyuncak, 13 büyük kışlık ve yazlık kullanılabilen oyun çadırları.  Bu fantastik park için dinozor ve Osmanlı temaları yoğun şekilde etrafa serpiştirilmiş durumda. Yaklaşık olarak 5.000 araç kapasiteli otoparkı sayesinde gelen ziyaretçiler otopark problemi yaşamaktan da çok uzak.

Parka şu an için girişler ücret karşılığı alınan biletler ile yapılmakta. Bilet fiyatları ise en güncel haliyle şu şekilde: “Yetişkin ve çocuk günlük giriş 25 TL, günlük limitsiz giriş 150 TL, günlük limitsiz VIP giriş 190 TL, yıllık limitsiz 950 TL, yıllık limitsiz VIP bin 250 TL, VIP tur 750 TL, oyuncaklar için hızlı geçişler 50 TL, 4 kişilik aile için günlük giriş 80 TL, 5 kişilik aile için 94 TL, 6 kişilik aile için 100 TL, (0-2) yaş geçişleri ise ücretsiz.”

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Geçmiş Tarih: 51. Bölge'nin Gizemi!

Şu an için sadece kış mevsimi açılış ve kapanış saatleri belirlenmiş durumda. Sabah 10:00 akşam 22:00 arası açık olacak olan park için yaz mevsimi saatleri belirsizliğini korumakta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

VFŞL’de Kış Mevsimi Finalinin Adı Belli Oldu!

Bir Dönem Popüler Olup Sonradan Unutulmaya Yüz Tutan 8 Oyun!