in

VAY BEVAY BE WTFWTF HARİKAHARİKA

Ansatsu Kyoushitsu (assassination classroom) Anime İncelemesi

Ansatsu Kyoushitsu yada ingilizce adıyla Assassination Classroom, oldukça değişik bir konuya sahip Kunugigaoka ortaokulu, dışarıdan bakıldığında diğer okullardan hiç bir farkı olmaya normal bir okulmuş gibi gözüküyor. Aslında bakarsanız bu durum doğru sayılabilir. Sadece bir istisna dışında. Bu istisna ise okulda bir sınıf olarak gözüken, fakat okulun kendi bünyesinde bile barındırmadığı 3-E sınıfı hakkında. 3-E sınıf genel olarak tüm okulda kötü şöhretiyle bilinen bir sınıf. Hatta öyle ki tam olarak okulun içinde değil okul yakınlarında bir ormanlık arazinin içerisindeki bir binada barınıyor 3-E sınıfı öğrencileri. Sınıftaki çocuklar kötü notlar, okuldaki diğer çocuklar ile kavga dövüş problemleri gibi bir çok neden ötürü 3-E sınıfında okuyorlar.

Fakat bu 3-E sınıfının bu kadar uzaklarda olmasının ve tamamen okuldan asimile edilmesinin başka bir sebebi de vardır. O da mezun olmadan önce öğretmenleri Koro-Sensei’yi öldürmek.

Kötü Şöhretli Suikastçiler

Koro-Sensei, Ay’ın %70’ini yok edip kötü şöhretini tüm dünyaya gösterdikten sonra, 1 sene içerisinde tüm dünyayı yok edeceğini söyler. Bunun olmasıyla aynı zamanda Koro-sensei, tüm ülkelere kötü şöhreti ile anılan 3-E sınıfının öğretmeni olup onlara kendilerini nasıl öldürmeleri gerektiği konusunda eğiteceğini söyler. Bunun sonucunda Koro-sensei lakabını alır ve gerçekten 3-E sınıfına öğretmen olarak gelir. Normal bir okulda alabilecekleri eğitimi tamamıyla Koro-sensei tarafından alan ve aynı zamanda devletin göndermiş olduğu bir takım spesiyalistler aracılığıyla suikast eğitimi gören 3-E sınıfı dünyanın tek ve son umudu haline gelmiştir.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Hakan: Muhafız 4 Sezon İncelemesi (Spoiler)

Öğrencilerin her biri yüzlerce hatta binlerce kez Koro-sensei’yi öldürmeyi denemişlerdir. Fakat “Mach 20” seviyesinde adlandırılan bir hıza sahip olan Koro-sensei tüm dünyayı bir kaç dakika içerisinde dolaşacak bir hıza sahip. İşin ilginç kısmı ise sınıftaki çocukların gerçekten bir suikastçi olacak şekilde yetişiyor olmaları. Bazı klişe durumlara şahit olsak da karakterlerin her birinin kendilerine göre kabiliyetli olduğu şeyler mevcut. Yani sizin anlayacağınız anime boyunca 3-E sınıfı okulun en iyi sınıfı gibi gözükürken, geri kalan bütün okuldaki herkese bir temiz dayak atasınız geliyor izlerken.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  God of War İncelemesi

Animeyi ilk gördüğüm zamanlar konusunun garipliği ile sarsılmam çok uzun sürmedi. Bu sarsılmayı atlattıktan sonra bir şans vermeye karar verdim. Yüksek umutlar içerisinde başlamamış olsam da gerçekten keyif verici bir şekilde ilerliyordu. Bu durum her yerde göremeyeceğiniz bir konunun ele alınışı ile alakalı olabilir.

Gerçekten neredeyse hiç umut beslemeyerek başladığım bu seri, 2 sezon ve 47 bölümün sonunda hiç de fena değilmiş, aksine keyif aldım diye düşünmeme sebep olarak finalini verdi. Yeri geldiğinde şahit olacağınız aksiyon sahneleri ve bir kaç öğrencinin gerçekten tam bir suikastçiye dönüştüğünü görmek, ne yalan söyleyeyim benim için etkileyiciydi. Tabii ki animemiz bir Shounen anime klasmanında yer aldığı için 2. sezon da tam olarak final sezonu olduğu için sonunu az çok herkes izlemeden tahmin edebilir fakat ayırdığınız vakte değeceğinden emin olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tsurezure Children Anime İncelemesi

Çin Hükümeti Dota 2 Turnuvasını İptal Mi Ediyor?