in ,

Auto Age: Standoff İncelemesi

Auto Age: Standoff takım bazlı, rekabete dayanan bir araba savaş oyunu. Mekanikleri ve oynanış şekli Rocket League-varimsi oyunlara âşina olan arkadaşlar için oldukça kolay gelebilir, fakat benim gibi yılda bir kere elinize araba alıyorsanız mekaniklere alışmanız biraz zamanınızı alacaktır.

Ne kadar genel oynanış Çoklu Oyuncu sistemi üzerinde olsa da tek kişilik bir mod bulunuyor (bir bakıma eğitim) ve bu tek kişilik kısa senaryoda oyunumuzun hikayesi hakkında ki her şeyi öğrenebiliyoruz. Oyunumuz, 2080 yılında geçen yozlaşmış bir Amerika’yı konu alıyor. Askervarimsi sürücülerden oluşan gruplar arasında oluşan savaşlarda, ana karakterimiz Val ile Saige‘in önderliğinde Dark Jaw ve onun Ragtag Jawlings‘lerine karşı bir savaş veriyoruz.

Ne kadar oyunun hikayesinde iyilerin tarafında gözüküyor olsak da genel oynanışın hikaye ile pek bir alakası yok ve her türlü arabayı seçmemiz serbest durumda. Arabaları belli bir sıraya koyacak olursak: Hafif, orta, ağır ve kule tipi arabalar mevcut.

Hafif Arabalar: Hafif arabalar tahmin edeceğiniz üzere hız üzerine odaklı, çabucak işi bitirip ortadan sıvışmak için oldukça idealler fakat bu özelliklerin yanı sıra oldukça düşük sağlığa sahipler.
Orta Arabalar: Orta tipteki arabalar hız, can ve saldırı bakımından tamamen ortalama bir statüye sahipler; ne çok fazla ne çok az. Oyuna yeni başlayanlar için en ideal tip olacağını söyleyebilirim.
Ağır Arabalar: Ağır arabalar oldukça yavaş ve fazla cana sahipler genel olarak ön safhalarda kullanılmaya elverişli olan bu araçlar başkalarını yok etmekten çok koruma odaklı da oynanılabiliyor.
Kule: Evet gerçekten kule şeklinde bir araba mevcut ve bana kalırsa oyundaki en dengesiz araba olabilir. İnanılmaz derecede yavaş fakat sahip olduğu kendi canını yenileme özelliği ve hasarının fazlalığı sebebiyle, tek başınıza karşınıza çıktığınızda kaçmak en iyi seçenek olabilir.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Riot Games, 13 Yıl Sonra Logosunu Değiştirdi!

Her arabanın kendine has bir normal saldırı şekli ve 2 adet de yeteneği bulunuyor, fakat oyunun en büyük sıkıntısı da işte burada başlıyor. Ne kadar her arabanın saldırı şekilleri ve yetenekleri birbirinden farklı olsa da aslında bir kaç yetenek ve saldırı tipi dışında, arabaların görünüşlerini ve hızlarını saymazsanız, arabalar birbirine benziyor. Tek oynadığım oyunda 9-10 tane araba değiştirdim ve bir kaçı dışında hiç biri bana o farklılık hissiyatını maalesef yaşatamadı. Fakat oyunun bağımsız bir yapım olduğu göz önünde bulundurulunca bunlar göz ardı edilebilecek şeyler.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Beklenen Yarış Oyunu GRID'in Tanıtım Videosu Geldi!

Oyun içerisinde genel olarak savaşmanın yanı sıra hayatta kalmanızda önemli kaçış manevralarınızı iyi ayarlayıp etrafta canınızı yenileyecek materyalide toplamak uzun bir süre hayatta kalmanızı sağlayacaktır.

Phantom Compass ekibi oyun modları konusunda gerçekten çok iyi bir iş çıkarmış. Oynanılabilecek tam olarak 8 farklı mod mevcut hepsi birbirinden eğlenceli klasik bir şekilde herkesin tek olduğu veya takım halinde savaşılan 2 mod yapıp bırakılmamış gerçekten eğlenceli modlar ortaya çıkarmayı başarmışlar. Bunun yanı sıra harita tasarımları ve müzikler gerçekten oyunu oldukça eğlenceli bir hale getiriyor. Ayrıca 4 kişiye kadar da ekranı bölüp oynayabilme imkanınızın olması çok hoş düşünülmüş.

Genel olarak bakıldığında oyunun tek sıkıntısı arabaların birbirine benzemesi ve oynayan kitlenin oldukça az olması. Bunun dışında oyunun harita tasarımları, müzikleri, grafikleri oyunu oldukça oynamaya değer kılan bir hale getiriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Dota 2 Karakterlerinin Orijinal Versiyonlarını Ne Kadar İyi Biliyorsun? #2

Gözümüz Aydın! Türkiye E-Spor Federasyonu Kuruldu!