in

BattleBlock Theater İncelemesi

Hayvanlar genel anlamda insanların neşe ve mutluluk kaynağı olmuştur. Kedilerin ve köpeklerin her yerde videoları, resimleri vb. şeyleri bulunur. Her zaman bunlara bakarak gülüp eğleniriz, vakit geçiririz. Peki alternatif bir evrende kediler de aynısını bizim için yapıyor olsa sizce ortaya nasıl bir görüntü çıkardı?

Bağımsız yapımcı The Behemoth, daha öncesinde karşımıza Castle Crashers ile çıkıp mizahi ögeleriyle farklı bir tat sunmayı başarmıştı. Bu sefer de karşımıza  Battleblock Theater ile çıktı. Yukarıda bahsettiğim konuya gelecek olursak BattleBlock Theater, bunun oldukça komik bir örneği olabilir. Oyunun konusuna gelirsek, gemiyle gezintiye çıkan bir grup arkadaşın fırtına sebebiyle gemilerinin adaya vurması ile trajikomik bir serüven başlamış oluyor.

Serüven düşündüğünüzden biraz daha garip denilebilir. Vardıkları adada bulunan kediler, bizim garipleri mahkum edip içerisinde tonlarca ölümcül tuzaklar barındıran bir tiyatro oyununa sokuyorlar. Amaç, basit mücevherleri toplayıp bir sonraki bölüme ulaşmak. İlk bakışta kolay gözüküyor olsa da özellikle yanınızda bir arkadaşınız ile birlikte oynuyorsanız yüksek ihtimalle gülmekten ve birbiriniz ile uğraşmaktan bir sonraki bölüme geçemeyeceksiniz. 3 mücevher bir bölümü geçmek için yeterli oluyor fakat daha fazlasını toplamak da size bırakılmış bir durum. Daha fazla mücevher toplamakta diğer mahkumları serbest bırakmak rol oynuyor. Tabii ki diğer mahkumları serbest bırakmak sizin o mahkumları da oynayabilmenize olanak sağlıyor. Basitçe topladığınız tüm mücevherleri dış görünüşünüz için harcıyorsunuz diyebilirim.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Modern Dolandırıcılık: Yerli Oyunlar

Bu ölüm tiyatrosu ne kadar ciddiyetsiz ise mahkumlarımızın kendilerini savunmak için kullandıkları silahlar da aynı derecede. Elektrikli süpürge, kağıttan uçak ve frizbi gibi daha birçok “ölümcül silah” sizi bekliyor. Özellikle elektrik süpürgesini kullanırken çok can yaktım. Silahları açmak için her zamanki gibi tiyatronun ölümcül yollarında altın renkli tüy yumaklarından toplamanız gerekiyor. Bütün mahkumları ve silahları açmak biraz zamanınızı alabilir (özellikleri mahkumları açmak). Fakat başkalarıyla takas yapabilir veya Steam pazarında satın aldığınız kafaları satabilirsiniz.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  BOO! GREEDY KID İNCELEMESİ

Çevrenizde size eşlik edecek dostunuz veya dostlarınız varsa Battleblock Theater, tam anlamıyla eğlencenin ta kendisi haline gelebiliyor. Barındırdığı %100 saf absürtlük bile oyunun oynanması için yeterli bir sebep olabilir. Bunun yanı sıra bölümde aştığımız tuzaklar ve parkurlar gerçekten oldukça keyif verici ve açabileceğimiz yüzlerce farklı dış görünüş, oyuncuya mücevherlerin hepsini toplaması için bir amaç sunuyor.

Kısacası The Behemoth, beklentileri oldukça karşılayan ve kendi türünde oldukça başarılı ve çoklu oynanışa açık bir oyun sunuyor. Size de kendiniz veya dostlarınızla bu trajikomik hikayeyi ilk elden tatmanızı tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

LoL Dünya Şampiyonası’nda İlk Çeyrek Finalistler Belli Oldu!

Red Dead Redemption 2 İçin Çok Önemli Bilgiler Geldi!