in

Bir Türk Yapımı Oyun Daha Bizlerle!

Son zamanlarda yapımcılar artık oyunculara ulaşmak için daha fazla şans buluyorlar ve bizlerde birçok oyuna kavuşuyoruz, doğal olarak Türk yapımcıların yaptığı oyunlar daha fazla dikkatimizi çekiyor. Bugün hakkında konuşacağımız oyun Broccoli Bob. Kendisi Türk yapımı 2D (2 boyutlu) bir platform oyunu. Unity oyun motoruyla yapılmış bir oyun ve isminden de anlayacağınız gibi karakterimiz bir brokoli. Bu brokoli kötü yaratıklar tarafından kaçırılmış ve bizimde onu kurtarmamız gerekiyor. Bunun dışında oyun içinde ilerleyen başka bir hikaye maalesef ki yok. Düşmanlarınızı ya kafalarına basarak (Mariodaki gibi) yada ateş ederek yok ediyorsunuz. Güzel taraflarından biride Checkpoints (yani bölüm içindeki küçük kayıt noktaları) yerleri güzel ayarlanmış.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Football Manager 2018 Çıkış Tarihi Duyuruldu!
Sanırsam 5. bölümden bu. Bir 10 dakika kadar arandım 3. baloncuğu bulmak için. Meğersem bu taşların içinde saklıymış. 🙁

Tasarım olarak oyunun arka planları çok hoşuma gitti fakat oynadığımız karakter ve düşmanlar için aynı şeyi söyleyemiyorum. Karakterimiz aslında brokoli görünümünde bir odun veya dal parçası gibi düşünebilirsiniz. Sadece ateş ederken ağzını bi garip açıyor. Başkada bir animasyona sahip değil.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Transistor İncelemesi
Bahsettiğim şey bu. Farklı cephaneler var fakat sadece renkleri değişiyor.

Oyunda bir bölümü geçmeniz için 3 tane balon içindeki brokoli balonun toplamanız gerekiyor. Oyunda 3 hakkınız var fakat telaşa gerek yok, çünkü ölmenizin puanlarınızı kaybetmek dışında hiç bir zararı yok. Şimdilik 15 bölüme sahip oyun ileriki zamanlarda yeni bölümlere sahip olacak. Steam’den 4 TL gibi çok düşük bir miktara sahip olabileceğiniz oyun boş vakitlerinizi geçirmek için güzel. Sofrada şans vermediğiniz brokoliye burada bir şans verebilirsiniz. 🙂

Oynarken bu bug çok oldu. Aşağı düşmesi gerekirken orada öyle kaldı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Açık Dünyada Dinozor Avlama İmkanı

Biz Kimiz “İnsan” Mı?