in

Brawlhalla İncelemesi

Brawlhalla nedir?

Brawlhalla, MMO Action Combat tadında, vurdulu kırdılı, annenizin “5 dakikaya yemek hazır!”ındaki 5 dakikayı geçirmelik bir dövüş oyunudur. Oyunun kuralları da kazanmanız için yapmanız gerekenler de çok basit(!). Kazanan olmak için; taştan, duvardan, çer çöpten, incecik platform üzerinde, iri yarı abilerin, ablaların saldırılarından sıyrılarak sahada en son kalan olmanız gerekiyor. Oyuna girerken sizi temsil edecek ve savaşacak, seçiminize açık envaiçeşit şampiyon bulunmakta. Platformda bu şampiyon ile savaşıp karşınıza çıkan herkesi uçurumun derinliklerine yollamalısınız.

Daha daha?

Dahası, oyundaki silah sistemi. Oyunda birkaç çeşit silah bulunuyor. Bunlar; gauntlet (bakarsanız, dövüş eldiveni diye geçiyor ama bu bildiğimiz muşta), kılıç, rocket lance (arkasına motor takılmış bir mızrak), hançer, çekiç, balta, top ve hatta bir milyoncuda satılan iskambil kartı!.. Her şampiyon, kendi özelliğine göre bu silahlardan ikisini takabiliyor ve oyun içerisinde sürekli değiştirebiliyor. Her ne kadar silah çeşidi şampiyonlar kadar fazla olmasa da her şampiyonun silahlarla etkileşimi farklı oluyor. Örneğin kılıç kullanan iki farklı şampiyon için, yeteneklerinin etkisi (havaya kaldırma, ileri atılma vesaire) menzili, gücü ve görseli farklı oluyor. Kimisi muştayı alıp kung fu yapabilirken, kimisi ninjaya dönüp shuriken fırlatabiliyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Tekken 7'nin PC İçin Sistem Gereksinimleri Açıklandı!

Bitti mi?

Asla bitmedi!.. Oyun kendini sürekli geliştiriyor. Yeni şampiyonlar çıkartılıyor, her hafta olan bakımlarda oyun içerisindeki mekanikler ve kombo sisteminde düzenleme ve iyileştirme yapılıyor, sürekli değişmekte olan yeni oyun modları sunuluyor. Oyunda farklı alanlarda farklı başarımlara ulaşmış oyuncular için özel görsel eklentiler ortaya çıkıyor. Bu başarımlar konusunda; dereceli oyunlarda yükselebileceğiniz gibi, normal oyunlarda da karakterinizi ve hesabınızı geliştirip ödüllerden yararlanabilirsiniz. Hatta belki de kim bilir, içinizdeki “Adam oyuncu galiba!”yı ortaya çıkartıp Brawlhalla turnuvasına kadar ilerleyebilirsiniz.

Son bir iki cümle ile toparlayayım; Brawlhalla içindeki kıpır kıpırlıktan, hareketten ötürü; yayıldığınız yerden sadece okuyarak ulaşamayacağınız bir heyecana sahip. Burada dikkatinizi çeken her şey oyunun içerisinde çok daha gerçek ve heyecan verici gelecektir. Ama bütün bunların yanında öyle bir şey var ki belki de hepsinden çok daha önemli ve kendisi, bir çoğunuzu bu oyuna hapsedecek olan baş özellik olacak. Oyun beleş!..

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  A Story About My Uncle Kısa Süreliğine Ücretsiz Oldu!

Evet, oyun tamamen beleş. Ne oyuna girmek için satın almanız gerekiyor ne de oyun içi herhangi bir geliştirme rakibinizi sizin önünüze koyuyor. Brawlhalla oynanışa katkısı olmayan, sadece görsel eklentileri barındıran bir mağazaya sahip. Oyun içi etkisi olan her özelliğe rakibiniz gibi sizin de erişiminizin olması oyunu olabildiğince oyuncu dostu yapıyor.

Sonuç olarak dememiz odur ki, daha yemeğe çok varsa Çizi yan… Brawlhalla yanında!

Oyunun artıları: Oyundan ayrılma cezası yok, oynaması ücretsiz, boyutu küçük
Oyunun eksileri: Anlık bir oyun olduğundan dolayı lag problemleri

Burada da oyunun tanıtım videosunu izleyebilirsiniz:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Crytek, Hunt: Showdown’ı Erken Erişime Açtı!

League of Legends 8.4 Yama Notları