in

Broforce İncelemesi

80’lerin ve 90’ların film kültürü günümüzdekine göre çok farklıydı. Herkesin kahraman olarak bildiği ve artık kült haline gelmiş dizi ve film oyuncuları oldukça fazlaydı. Broforce‘da da böyle bir senaryo söz konusu.

Teröristlerle savaşıp, arkadaşlarını ve savaş esirlerini esaret altından kurtaran hiper kaslı savaşçıları konu alan Broforce, eski film kültüründen biraz bile bir şey biliyorsanız gerçekten hayatınızın eğlencesini yaşayabileceğiniz bir oyun. Çünkü Bro’lar, 80’lerde ve 90’larda yer alan kültleşmiş aksiyon filmleri ve dizilerin kurgusal protagonistlerinden başkaları değiller. Robocop, Matrix, Rambo, Blade ve daha bunun gibi onlarca farklı kültleşmiş aksiyon karakterine konukluk yapan Broforce, son zamanlarda zevkle ve kahkaha atarak oynadığım oyunlardan bir tanesi oldu.

Bro’ların Dayanışması

2 boyutlu, aksiyon shooter oyunu olarak karşımıza çıkan Broforce, dikkatli oynarsanız keyif alamayacağınız nadir oyunlardan. Evet yanlış duymadınız dikkatsiz oynarsanız daha çok keyif alırsınız. Çünkü gelen karakterler ile çılgınlar gibi oynamak (ve tabii ki sonra ölmek), sırf göreve baştan başlamamak için adım adım ilerlemekten çok daha keyifli oluyor (en azından benim ve arkadaşlarım için). Karakterlerin dikkat çekici yanlarından biri hepsinin “Bro” lakabı ile isminin birleşmesi. Rambro, Bro in Black, Bro Dredd veya Bro Hard gibi. Karakterler ve oyun ne kadar ciddi gibi gözüküyor olsa da o kadar absürt ve eğlenceli ki gerçekten bir zaman sonra ciddiye almak imkansız hale geliyor (özellikle de arkadaşlarınız ile oynuyorsanız).

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Morphies Law İncelemesi

Oyun Başlangıçta size Rambo’yu pardon Rambro’yu veriyor. İlerleyen zamanlarda bölümlerde ilerlerken içerisinde bir insanın olduğu kafesler görecekseniz. Bu kafesleri silahınız ile yok ettiğiniz takdir de yeni bir Bro kurtulmuş oluyor ve kurtardığınız Bro’lar belli sayılara ulaştığında yeni karakterleriniz açılmaya başlıyor. Her karakter kendine özgü silahı ve 1 adet özel yeteneği ile birlikte geliyor. Şu karakter, şu karakterden daha üstün demek gibi bir durum söz konusu değil çünkü kafesten birini kurtardığınız da o an sahip olduğunuz rastgele karakterlerden birine dönüşüyorsunuz ve ekstra 1 adet canlanma hakkı elde etmiş oluyorsunuz. Durum böyle olunca, aynı bölümü 1 karakterle bitirmek neredeyse imkansız hale geliyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Çerezlik Ücretsiz Oyun Atma İncelemesi

Tatmin edici bir oyun süresine sahip olan Broforce, her tamamladığınız ana görevin yanında ekstra da bir yan görev açıyor. Genel olarak temel oyun mekaniklerine yönelik işler yaptığını yan görevleri kesinlikle yapmanızı tavsiye ederim. Oyunun sonlarına yaklaştığınız da oyun bitiyor diye üzülmeyin. Yapımcı ekip düzenli olarak oyunla ilgileniyor üstüne üstlük getirdikleri en son Alien güncellemesi başlı başına farklı bir Broforce oyununa çeviriyor durumu. Ben güncellemeleri bekleyemem diyorsanız da Steam aracılığıyla atölyeden veya oyunun kendi içerisinde başka oyuncuların yaptığı haritalarda aksiyona kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Broforce eski aksiyon filmlerinin/dizilerinin kült protagonist karakterlerini bir araya getirip tam gaz bir aksiyonu size sunuyor. Oyunun 2D olmasına aldırış etmeksizin eğlencesini sonuna kadar çıkarmanızı tavsiye ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Thief Simulator İncelemesi

Tsurezure Children Anime İncelemesi