in

Call of Duty: Ghosts

Call of Duty serisinin oldukça uzun bir geçmişi olduğunu biliyoruz. Her 2’leme veya 3’leme oyunun, kendine has bir hikayesi ve tabii ki her ilerleyen oyunda daha da güzel grafiklere sahip olurdu. Fakat Ghost serisinde, daha doğrusu seri demek yanlış olur tek oyun çünkü kendisi seri olacaktı fakat oyun beklenen ilgiyi göremediği için hiç böyle bir işe girilmedi.

Ghost aslına bakarsanız bir ara oyun gibi çıkarak serinin diğer oyunlarının beklentisi içerisinde olan oyuncuların açlığını gidermek için yapıldı. Kimisininki giderildi, kimisi ise oyundan hiç haz almadı. Sanırım ben haz alan taraftanım.

Ana hikayemiz içerisinde “Nedir bu Ghost muhabbeti?” diye soracak olursanız bu bizi ana konumuza getiriyor. Ghost adlı ekip özel görevlere yollanmak için, sayılı kişiler arasında seçilen varlığı dünya genelinde bilinmeyen, çok gizli bir ekip. Hikayemizin geneli Logan ve Hesh adlı 2 kardeşe dayanıyor. Yaşadıkları bölgedeki felaketlerden sonra asker olan 2 kardeş, bir zaman sonra Ghost ekibine katılmaya hak kazanıyor. Anlattığım kadarıyla oldukça basit bir senaryoya sahipmiş gibi gözükse de işler ilerde ilginçleşiyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Bound By Flame
2 kardeşin en yakın dostu Riley’i unutmamak lazım

HERŞEYİN BAŞI GİZLİLİK

Oyunda ekip olarak gittiğimiz operasyonlarda neredeyse çoğu görevde gizliliğin ön planda olması oyunu diğer serilerden ayıran farklı özelliklerden biri olmuş. Görevden göreve koşarken yer ve mekana göre hareket etmemiz gizlilik konusunu daha da zorlaştırırken bazı bölümlerde adeta “Assassin’s Creed” oynarmışçasına sahnelerle karşılaştığım oldu.

İşin gizlilik kısmından bahsetmişken köpek dostumuz Riley’in bu işi içerisinde büyük bir payı var. Bazı bölümlerde başında düşmanların kaç kişi olduğunu öğrenmek için Riley’in sırtındaki kamerayı kullanarak, kısacası Riley ile oynayarak ilerleme imkanımız oluyor. Ayrıca adam temizleme konusunda da Riley’e emir vererek biz çatışırken aradan adam çıkartmasını sağlayabiliyoruz.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Call Of Duty WW2 Singleplayer İncelemesi

Serinin tüm oyunlarına aşina olmadığım için diğer oyunlar ile Ghost arasındaki farkın ne kadar büyük olduğunu söyleme imkanım maalesef yok. Fakat Ghost kendi başına farklı bir Cod oyunu olmayı başarmış durumda. Oyunu sevmeyenler ise tahmin edeceğiniz üzere çoklu oyuncu modunun (multiplayer) Black ops serisine göre oldukça kötü durumda kalmasından yakınıyor. Nitekim artık Cod oyuncuları hikayeden çok çoklu oyuncu moduna gözünü diktiği için onlar da haklı sayılırlar. Fakat hala benim gibi Cod hikayesini özlüyorsanız Ghost’un size getireceği tek eksi yön hikayesinin oldukça kısa sürede bitmesi olur.

 

YORUMLAR

Bir Cevap Yaz
  1. Ben oyunu kurmaya çalışıyorum ama sistem gereksinimlerinden üstünde bilgisayarım oyun İçin baya geç kalınmış olabilir daha Windows 10 kullanıyorum çözümü varmıdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tekken 7’nin PC İçin Sistem Gereksinimleri Açıklandı!

Playerunknown’s Battlegrounds 2. Ay Güncellemesi Yayınlandı