in

Çerezlik Ücretsiz Oyun Atma İncelemesi

Mutlu mu son?

Oynadığımız oyun tek oyunculu olduğu zaman hikayesinin garip olması ve oynanışının daha bile garip olması genelde içine çekilmemize sebep olur. Atma böyle bi’ acayip oyunlardan.

Atma’nın evreninde ruhlar alemi ile istediği zaman bağlantıya geçebilen, gücünü doğadan alan ve barışçıl yaşayan bir ırkın içerisindeyiz. Tanrılarına ibadet edip, evrenle bütünleşen bu ırkın bireyleri güçlerini günden güne artırabiliyor. Ana karakterimizin sevgilisi Atma da bu yola kendini adamış bir genç adam. Kimselerin ulaşamayacağı bir seviyeye gelmek için gece gündüz çalışıyor. Ustasının kendisini uyardığı, hiçbir faninin başaramayacağını söylediği bir yükseliş denemesine de bu çalışmalarının sonunda giriyor.

Maalesef yükseliş sırasında kibrine yenik düşen Atma fiziksel alemi terk ediyor ve ruhlar dünyasında sıkışıyor. Onun bu dünyadaki biricik aşkı Shaya ise sevgilisini araftan kurtarmak için bir yolculuğa çıkıyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Rust Oyuncularına Müjde!

Oyunda hikayeyi Shaya’nın gözünden yaşıyoruz.

Oynanış

Oyunun ilerlemesi çevreyi keşfetmek üzerine kurulu, çok da büyük olmayan bir haritada klavyemiz ile yol katedip etrafı kurcalayarak dünyayı öğreniyoruz. Oyun süresince önümüze çıkan çeşitli yaratıklar ve engeller ile yeni yetenekler kazanarak savaşıyoruz. Hikayenin derinliğine inerken bulmacalarla karşılaşıyor, bazen zekamız bazen de reflekslerimiz yardımıyla üstesinden geliyoruz.

Grafikler

Atma bildiğiniz pixel oyun grafiklerine sahip. Yetenek efektleri, canavarlar ve çevre yapısı gayet basit tutulmuş. Son boss dışında ise çok da bir hareketlilik göremiyorsunuz. Bir oyunu görselleri ve canlılığı için oynayan birisiyseniz Atma’nın pek de size göre olduğunu söyleyemeyiz.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Derin Dalış: Her Şeyiyle Warhammer Chaosbane | İnceleme

İşleyiş

Hikayenin nasıl gelişeceğini oyun içerisinde verdiğimiz birkaç küçük karar ile biz belirliyoruz. Doğanın dengesini korumak mı yoksa aşkımızın uğruna, yemin ettiğimiz her şeyi ortaya mı koymak? Bu yaptığımız zor seçime göre oyunumuzun bitişi şekilleniyor. Zaten kısa olan Atma’yı 15-20 dakikada bitirebilirsiniz. Spoiler alarmı, ne yaparsanız yapın mutlu bir son ile bitmiyor maalesef 🙁

OYUN PUANI: 4/10

Başlıkta da belirttiğimiz üzere çerezlik olan bu oyunu boş bir vaktinizde tamamen ücretsiz olarak oynayabilirsiniz. Oyuna Steam üzerinden erişmek için buraya tıklayın.

Oyunun tanıtım videosunu aşağıda  bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

METU GEEX II Geliyor!

Sony ve PlayStation E3 2020’ye Katılmayacak!