in

Crash Team Racing: Nitro-Fueled İncelemesi

Bugün geç kalmış bir inceleme yazısı ile sizlerle birlikteyiz. PlayStation Exclusive oyunlarında fazlaca aşina olduğumuz eski oyunların “remaster” adı altında piyasaya sürülmesine birçok oyuncu karşı olsa da; PlayStation ile büyümüş olan nesiller için remaster oyunlar çoğu yeni nesil oyuna tercih edilebiliyor. Crash serisinin de bu şekilde tercih edildiği sayılarla da tasdikli. Crash Bandicoot N’Sane Triology piyasaya sürüldüğü ay, dünyada fiziksel kopyası en çok satan oyun oldu. Yapımcılar da satışlardan yola çıkarak yine bir Crash oyunu olan Crash Team Racing: Nitro-Fueled’u 21 Haziran 2019 tarihinde oyuncularla buluşturdular.

Crash Team Racing: Nitro-Fueled, yine bir Activision alt firması olan, Call of Duty serisinin yapımcısı Beenox stüdyoları tarafından geliştirildi. Zaten senelerin oyunu olan ve birçok eski oyuncunun ilk oynadığı oyunlardan biri olan Crash Team Racing için yapılan bu remaster, sadece eski haritaların grafiklerinin geliştirilerek günümüz teknolojisine uyarlanmasıyla sınırlı olmayan bir yenileme.

Grafik konusunda iyi iş çıkaran ekip oyunun genel dinamiğini ve oynanışını da bozmamış. Seneler önce oynadığınız Crash Team Racing’i remaster olarak oynadığınızda aldığınız keyif kesinlikle azalmıyor, aksine geliştirilen grafikleri ve müzikleriyle daha da keyif veriyor oyuncuya. Tabii yine klasik bir Crash sendromu yaşıyoruz, daha önceden kolayca geçtiğimiz yarışlar, en oyuncuyum diyeni bile zorlayabiliyor Crash Bandicoot N’Sane Triology’de olduğu gibi.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Dead By Daylight İncelemesi

Crash Team Racing: Nitro-Fueled, sadece CTR haritalarını değil ayrıca Crash Nitro Kart yarışlarını da içinde bulunduruyor. Ayrıca bu remaster’ı hem orijinal şeklinde; yani bir karakter ile başlayıp bir karakter ile bitirerek oynayabilirsiniz; hem de CTR Nitro-Fueled modunda oynayarak her yarış için farklı karakter seçebilirsiniz.

Peki Ya Online?

Oyuna gelen en büyük özelliklerinden biri online “çevrimiçi” olarak oynanabilme seçeneği. İster arkadaşlarınızla, isterseniz dünyanın her yerinden birçok insanla eş zamanlı olarak yarışabiliyorsunuz. Üstelik online araba yarışlarında büyük bir sorun olan ping problemi şimdilik oynadığım kadarıyla gözükmüyor. Artık çoğu araba yarışı oyunlarında göremediğimiz SplitScreen yani aynı ekrandan çok oyunculu olarak yarışabilme seçeneği de yine CTR Nitro-Fueled’da bulabileceğiniz özelliklerden.

Fazlasıyla geliştirilebilir ve yeni özellikler eklenilebilir olması Crash Team Racing: Nitro Fueled’u klasik remaster oyunlarından ayırıyor. Çevrimiçi ya da çevrimdışı yarışlardan kazanılan Wumpa Coin’ler ile karakterler ve arabalar kişiselleştirilebiliyor ve bu konuda birçok seçenek mevcut. Gün geçtikçe gelen güncellemelerle seçenekler de artmaya devam ediyor.

Şimdiye kadar neler oldu?

Online yarış özelliği eklendikten sonra oyunun geliştirilebilirliği de artmış. İlki 3 Temmuz 2019 tarihinde oyuna eklenen Grand Prix ile Crash Bandicoot: Warped oyunundan iki bölümün bir araya getirilmiş versiyonu olan Twilight Tour oyuna eklendi. Bu güncelleme ile birlikte CTR’dan aşina olduğumuz Tawna, Ami, Isabella, Megumi ve Liz karakterleri de oyuna eklendi. İkinci olarak gelen Grand Prix’te oyunda daha önce hiç görmediğimiz bir tema işlendi. Back N. Time isimli Grand Prix ile oyuna dinazor temalı bir harita ve  Baby T., Baby Crash ve Baby Coco karakterleri getirildi. Ayrıca oyunda bir de sezon görevleri bulunmakta. Elbette her online oyunda olduğu gibi Crash Team Racing: Nitro-Fueled’da da ne kadar başarılı olursanız sezon sıralamasında o kadar yükseğe yerleşip, sezon ödüllerini alabiliyorsunuz. Ayrıca oyun için ekstra bir Season Pass almanıza da gerek yok. PS Plus’ınız varsa bu özelliklerin hepsinden ücretsiz olarak yararlanabiliyorsunuz.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  DMC Devil May Cry 5

Şimdilik Crash Team Racing: Nitro-Fueled hakkında söyleyeceklerim bu kadar. Zaten senelerin Crash fangirl’ü olduğumdan dolayı yazı fazlasıyla olumlu yazılmış olabilir. Ama objektif olarak bakıldığında kesinlikle oynaması çok eğlenceli bir oyun CTR Nitro-Fueled. Peki siz okuyucularımız bu remaster hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda belirtmeyi unutmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ücretsiz Oyun: Hyper Light Drifter Ücretsiz Oldu!

LoL Türkiye Büyük Finali İçin Son Düzlüğe Girildi