in

VAY BEVAY BE ÜzgünÜzgün WTFWTF HARİKAHARİKA

Danmachi Anime İncelemesi (Dungeon ni Deai wo Motomeru no wa Machigatteiru Darou ka)

Tanrı ve tanrıçaların insanlar ile birlikte yaşadığı, aileler kurup kendilerini de aile büyükleri yaptıkları bir dünyada geçiyor hikayemiz. Güçlerini kullanmamak şartıyla dünyada yaşamaya başlayan yüce varlıklar insanlar ile birlikte güle oynaya yaşamaya başlayıp kendi aileleri ile birlikte Zindanları fethedip sürekli derinlere doğru ilerlemeye başlamışlardır.

Başlarında tanrı ve tanrıçalardan oluşan topluluklara aile bu ailenin bireylerine de genel olarak maceracı deniliyor. Animemizin ana karakteri de dünyanın en saf, masum ve temiz kalpli insanı olan Bell Cranel isimli maceracı olmak isteyen bir genç. Fakat maalesef her şey kendi isteği doğrultusunda ilerlemez ve Bell kendine bir aile bulamaz. Gittiği herkes tarafından reddedilen Bell, en son umutsuzluğa düşecek bir durumdayken Hestia isimli tanrıça ile karşılaşır. Hestia’da Bell’in aksine kendine aile kuracak birilerini bulamamaktadır ve Bell’i kendi ailesine almayı kabul eder. Böylelikle 2 kişilik ailenin birbirlerine sımsıkı bağlandığı maceraları başlar.

Kendini adayacak bir tanrıça ve aile edindiğinden beri her gün deliler gibi çalışan Bell, sürekli kendini geliştirip daha güçlü olmayı istemektedir. Zindandan zindana koştururken (tek başına) bir gün biraz derinlere ilerlediği bir durumda karşısına orada olmaması gereken bir canavar çıkar. O canavar minatordur. Güç seviyesi olarak aralarında dağlar kadar fark olduğunun farkında olan Bell, ölümle yüz yüze gelmiş durumdadır. Tam o anda Orario şehrinin önde gelen ailelerinden biri olan Loki Ailesi‘nin üyesi Aiz Wallenstein tarafından kurtarılır. Yaşamanın sevincini ve kurtarılmanın utancını aynı anda yaşayan Bell, hızlı bir şekilde oradan uzaklaşır. Kaçarak aptallık yaptığını düşünen Bell bu sefer daha çok utanır ve bir yandan da Aiz Wallenstein’den hoşlanmaya başlar. Daha çok güçlenerek düzgün bir şekilde Aiz’in karşısına çıkmayı isteyen Bell, maceralarını daha çok sıklaştırmaya başlar ve buna dolaylı olarak kendine yoldaşlar edinmeye başlar. Welf Crozzo isimli bir silah yapımcısı ve Liliruca Arde isimli bir yardımcı ile iyi kötü bir şekilde yolları kesişip takım olan Bell başına ileride gelecek bir çok olağanüstü olaydan henüz haberdar değildir.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  ANİME İNCELEMELERİ #10 - Kakegurui

Danmachi, mitolojik karakterlerin farklı şekillerde yorumlanışıyla ortaya çıkmış bir anime. Konsept olarak gerçekten harika ve hikayenin işlenişi de buna eşdeğer şekilde güzel. Bell’in bu kadar hızlı bir şekilde güçlenmesinin ardındaki sır ne? Bell’in geçmişi ve kim olduğu gibi şeyler henüz tam net cevaba kavuşmasa da animedeki her bir karakter kendini sevdirmeyi başarıyor. Zindanlarda verilen mücadeleler ve Bell’in bu denli kahraman olmaya çalışması izlerken insanı oldukça heyecanlandırıyor. 2 sezondan oluşan animemizin (Teknik olarak 1 sezon çünkü diğer sezon da 1. sezonu içeriyor fakat olaylara farklı açılardan yaklaşmanızı sağlıyor.) yakında çıkacak 1 adet de Movie’si mevcut. Yeni sezonun ise ne zaman çıkacağı muamma. Danmachi (Hayır uzun adını yazmayacağım.) keşke izlemeseydim de yeniden izleme imkanım olsa dediğim nadir animelerden biri. Siz de izlemek için çok geç kalmış sayılmazsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Langrisser Mobile Dünya Çapındaki Çıkışını Duyurdu

LoL’ün Yeni Şampiyonu İle Tanışın Neeko: Meraklı Bukalemun!