in

Darkness Within: In Pursuit of Loath Nolder İncelemesi

Eski dönemlerde henüz korku oyunları günümüzdeki kadar meşhur değilken bazı oyunlar oyun tarihine adını yazdırmayı başarmış durumda. Darkness Within serisi de bu oyunlardan bir tanesi. H.P Lovecraft‘ın hikayesinden esinlenerek yapılan oyunumuz (Howard Philips Lovecraft) H.P Lovecraft, adını duyduğunuzdan itibaren oyunun ne kadar gizem ve gerilim içerdiğini eğer ki yazarı tanıyorsanız anlayabilirsiniz. H.P Lovecraft ismi geçmiş zamanlarda popüler olan ve hala birçok kişi tarafından bilinen korku oyunlarına imzasını atmıştır. Amnesia, Call of Cthulhu, Alone in the dark gibi birçok gizemi ve gerilimi bir araya getiren oyunlarda esinlenilen isim H.P Lovecraft olmuştur. Siz de korku oyunlarından ve romanlarından hoşlanıyorsanız H.P Lovecraft’ın hikayelerine bir göz atmanızda fayda var.

Darkness Within, Point & Click ve gerilimi aynı tabakta sunan bir oyun. Point & Click olarak gözüküyor olması sizi kandırmasın. Gerçekten oynarken atmosferi sizi germeye yeterli oluyor. Oyun hakkında bilmeniz gereken başka bir detay ise oyun oldukça analitik zeka gerektiriyor ve bir o kadar da İngilizceniz olması gerekiyor. İlerlediğiniz 10 adımdan 9’unda karşınıza hikaye ile alakalı bir metin çıkıyor ve anlayamadığınız takdirde işleriniz zora giriyor. Bulmacalar konusunda bazı dosyaları okurken hikayeyi tümden anlayıp altını çizmeniz gereken yerler oluyor ki bu da hikaye içerisinde sizin ilerlemenize olanak sağlayan ipuçların veriyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Rocket Wars İncelemesi

Bahsettiğim üzere Point & click olması sizi yanıltmasın. En ufak detaya bile dikkat etmediğiniz takdir de aynı yeri tavaf edip dururken buluyorsunuz kendinizi. Tabii ki oyunun bu kadar zor ve gizemli olmasının başka bir sebebi de oyunun eski olması. Eskiden oynanılan oyunların oyuncuyu zorlayacak ve ona çıkar yol aramasını sağlayacak şekilde olduğunu genel olarak eski oyuncular bilirler. Darkness Within de tam olarak bizden bunu istiyor.

Horward E. Loreid isimli bir dedektifi canlandırdığımız oyunumuzda, gizemli bir adamın gizemli bir şekilde öldürüldüğü Clark Field cinayetini çözmek için görevlendiriliyoruz. Bir numaraları şüphelimiz ise Loath Nolder ismindeki saygın bir özel araştırmacı. Davada ilerledikçe fiziksel ve zihinsel açıdan bitkin düşmeye başlayan dedektifimiz, yaşadığı psikolojik/mental sorunların dava ile bir bağlantısı olduğunu düşünür ve davanın peşine daha fazla düşmeye başlar. Tabii ki bu durum davanın korkunçluğunu ve gizemini de kendi peşinde getirir. Bir zaman sonra her gece gördüğü kabuslarında ki paranormal olayların da etkisiyle dedektifimiz akıl ve deliliğin arasındaki ince çizgide yürür ve çizgi git gide bulanıklaşmaya başlamıştır.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Bir Türk Yapımı Oyun Daha Bizlerle!

Darkness Within, H.P Lovecraft’ın şaheserliğinde çıkan her sahnesinde gizemi ve yarattığı atmosfer ile gerilimi burnunuza sokan bir oyun. Gerçek anlamda dedektiflik yapmanızı isteyen oyunumuz, oldukça zor ve gizemli bulmacaları ile oyuncuyu karşılıyor. Ne kadar kendisi günümüze göre oldukça eski bir oyun olsa da nostalji severler için veya gizemli oyunlara ve bulmacalara merak duyan oyuncular için kesinlikle bulunmaz hint kumaşı niteliğini görecektir. Darkness Within’den zevk aldıysanız kesinlikle H.P Lovecraft’ın adının geçtiği diğer oyunları da oynamalısınız. Aynı gizemi ve korkuyu onlarda da yaşayacağınıza emin olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

LoL Merkez Baskını Modu Yenilenmiş Haliyle Bir Kez Daha Geliyor!

Mahouka Koukou No Rettousei Anime İncelemesi