in

Darksiders Warmastered Edition (Remastered)

Mahşerin 4 atlısına bir çoğunuzun kulağı aşinadır. Ne cennetin, ne de cehennemin tarafında olan bu arkadaşların var oluş amacı dünya üzerindeki dengeyi sağlamak. Dünya kendi düzeninden şaştığı anda, düzeni bozan her kim ise bu 4 arkadaşı karşılarında bulur ve emin olun o an orada olmak istemezsiniz.

Darksiders Warmstered Edition, orijinal Darksiders oyununun Remastered hali. “Remastered ne?” diye soracak olursanız Remastered veya Remake, oyun camiasında aynı oyunun, aynı senaryo ve oynanış tarzına günümüz grafiğinin uygulanarak yeniden çıkarılmasına denir. Darksiders Warmastered Edition’da bunlardan bir tanesi.

Grafiklerden bahsetmeden önce Darksiders serisine yabancı olan dostlar için şöyle bir özet geçelim. Darksiders, mahşerin 4 atlısını konu alan her atlı için farklı bir hikayeye sahip olan bir seri. İlk seride War adlı atlımızı konu alıyoruz.

NEDİR BİZİM ÇEKTİĞİMİZ…

Konseyin yasası çiğnenmiştir Dünya hala hazır olmamasına rağmen cennet ve cehennem arasında bir savaş patlak vermiş durumdadır. Savaşın başlaması ile birlikte mahşerin 4 atlılarından ilki War Dünya’ya iner. Fakat atlıların çağırılması için kırılması gereken 7 mühürden sonuncusu henüz kırılmamıştır. Birileri meleklere, şeytanlara, insanlara, atlılara, ve hatta konseye bile komplo kurmuştur ve suç War’un üzerine kalmıştır. War cezalandırılmadan önce konseyin izni ile komplonun arkasındaki sorumluyu bulmak için Dünya’ya geri iner, fakat çok daha büyük bir oyunun içinde olduğunun henüz farkında değildir.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  No70: Eye of Basir

BU NE BULMACADIR ARKADAŞ!

Oynanış açısından Devil May Cry veya God of War oynamış arkadaşlar için oldukça doyurucu bir dövüş sistemine sahip. Gerek silahları, gerek kullandığımız ekipmanlar tek oyunculu bir Hack & Slash oyun için oldukça yeterli. Hack & Slash oyunlarla arası olmayan arkadaşlar için ise oldukça güzel bir başlangıç olacağını söyleyebilirim.

Warmastered Edition ne kadar yeni çıkmış olsa da, oyunun orijinali biraz eskiye dayandığı için dövüşlerin yanı sıra oldukça fazla bulmaca da mevcut. Her Hack & Slash oyunda ufak ufak bulmacalara yer verilir fakat Darksiders için ufak ufak demek biraz az kalır. Nitekim oyunun ortalama %40’lık bir kısmı sadece bulmaca ve bu bulmacalar oyunun sonlarına doğru insana kabak tadı vermeye başlıyor.

ORADAN ORAYA KOŞTURMAK

Oyun içerisinde belli bir bölüm içeriği bulunmuyor fakat her kestiğimiz büyük çaplı Boss’tan sonra oyun içerisindeki yaratıkların, mekanın değişmesinden ve yeni silahlar elde etmemizden bulunduğumuz bölgedeki maceramızın sonuna geldiğimiz anlaşılıyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Nasıl Efsane Oldu: Battlefield 1

Oyun içerisinde kötü bulduğum kısımlarından biri ise hazine sandıkları, özel artifactlar gibi şeyleri bulmak istiyorsanız oldukça uğraşmanız gerekecek. Oyunda ilerledikçe ulaştığımız yeni bölgelerden farklı türde ekipmanlar ve silahlar elde ediyoruz ve bu elde ettiğimiz silahları oyun içerisinde eski ilerlediğimiz yerlere geri dönüp kullanmamız gerekiyor. Tabii ki oturup sandık peşinde koşmadan ilerlemek de bir seçenek fakat oyun yine de hikaye gereği bizi bu tarz şeylere mecbur bırakıyor.

Sakın War ile uğraşma!!

Grafiksel açıdan konuşmak gerekirse orijinal oyun ile arasında insanı şaşırtacak kadar büyük bir farklılık yok. Fakat birçok kısımda aradaki grafiksel değişiklikler bariz ortada.

Darksiders serisi bir Hack & Slash hayranı olan ben için efsane bir seri olsa bile normal koşullarda efsane denecek kadar iyi değil. Fakat ortalama bir oyundan çok daha fazlası olduğu tartışılmaz bir gerçek, işledikleri hikaye ve oynanışı oldukça doyurucu oynanış süresi ise çoğu Hack & Slash oyunlara göre çok daha fazla. Oynanışındaki rahatlık ise Hack & Slash oyunları ile alakası olmayan birine bile güzel bir deneyim yaşatacak tarzda, ah bir de az bulmacası olsa…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Sistem İncelemesi: Fallout Bölüm 1

Xantares ve Calyx Galibiyet ile Başladı