in

DMC Devil May Cry 5

 

Günümüz oyun camiasında hack & slash oyun temasının atalarından olan DMC serisinin son oyunu kimileri için hayal kırıklığı olsa da kimileri için de oldukça başarılıydı. Bildiğiniz üzere DMC serisi silah ve kılıç temasını bir araya getirerek savaşma imkanı sunan nadir oyunlardan biri ve son oyununda da geleneği bozmayarak, savaşmak için kullandığımız silah ve kılıçlarındaki çeşitlilik ile yüzümüzü güldürmeyi başarmış durumda.

İlk çıkan oyunlarının aksine son Devil May Cry oyunu, bizi geçmişe götürüp Dante ve Vergil’ın nasıl günümüzdeki halini aldığını anlatan bir aksiyona sürüklüyor. Oyun içerisinde henüz şeytan avlamayı meslek haline getirmemiş, toy bir delikanlı olan Dante karşımıza çıkıyor, kimileri bu Dante’yi itici bulsa da benim “Dante’nin gençliği ancak bu şekilde yansıtılabilirdi.” diye düşünmeme sebep oldu.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Nasıl Efsane Oldu: Call of Duty: Black Ops

Oyunun senaryosunun ilerleyen kısımlarında gözüme en çok çarpan şeylerden biri Dante’nin gençliğinde ağzının oldukça bozuk oluşuydu. Aslında tüm dünyanın bizim ölmemizi istediğini göz önünde bulundurarak konuşursak doğal bir tepki, fakat yine de karşımıza çıkan her Boss’a ve yaratıklara argo kullanarak şakalar yapması yeri geldiğinde komik yeri geldiğinde ise oldukça garipti.

Oyunun oynanış ve mekaniklerinin eski oyunlara göre göze çok daha hoş geldiği bariz bir gerçek, fakat 4. oyunun remake’ini göz önünde bulundurursak daha az bir mekaniğe sahip olduğu da aşikar ve 5. oyunun en güzel özelliklerinden biri de Dante ve Vergil arasındaki ebedi düşmanlığın nasıl başladığını, nasıl birbirleri ile kanlı bıçaklı hale geldiklerini öğreniyoruz.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Wolfenstein 2: The New Colosus | Nazilerle karşı karşıya...

Her zamanki gibi oldukça dolu bir oynanışa sahip olan Devil May Cry 5 benim gözümde oldukça doyurucu bir oyundu (her ne kadar hikayesi kısa olsa da…). Oyunun en büyük avantajı bahsettiğim üzere serinin üzerindeki hikayeyi aydınlatması, Dante ve Vergil’ın neden birbirlerini yiyip durduğunu öğrenmemiz oyunun en büyük artılarından biri oldu.

Hack & Slash bir oyun olarak her zamanki çeşitliliğini koruyan ve severlerine dopdolu bir oyun imkanı sunan DMC, serinin şu an için son oyunu olarak oldukça başarılı bir performans sergilemeyi başarmış durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Super Mario Odyssey’in Switch’te Kapladığı Alan NBA 2K18’in Kayıt Dosyası Kadar!

İçimizdeki Sosyal Medya Merakı