in

Doughlings: Invasion İncelemesi!

Morpheus geri dönüyor!

Doughlings: Arcade‘nin devamı niteliğinde olan Douhlings: Invasion bir süredir, Hero Concept oyun stüdyosu tarafından geliştiriliyordu.

1 Ağustos 2019 tarihinde Steam platformunda çıkışını gerçekleştirdi. Uzun Uzun inceledik işte oyun hakkında düşüncelerimiz.

httpsoagtr.comanasayfadoughlings-invasion-incelemesi
Douhlings: Invasion

Morpheus geri dönüyor!

Doughlings: Arcade’nin ve Douhlings: Invasion’un yapımcısı ve aynı zamanda geliştiricisi olan Hero Concept stüdyosu 2017 yılında Serkan ÖZAY, (Kreatif Direktör)  Turgut Hakkı ÖZDEMİR (Baş Programcı), Eray UYGUN(Ürün Pazarlama Müdürü),  Evrim GÜRKAN(Finansal Direktör),  Alican KAYNAK (Programcı) ve Paris OBDAN (İş Geliştirme), alanında usta programcılar tarafından İstanbul/Türkiye’de kuruldu.

2018 yılında yayınladıkları Doughlings: Arcade hakkında olumlu tepkiler alan stüdyo devamı niteliğinde olan Doughlings: Invasion’u geliştirmeye başlamışlardı.

Ayrıca Doughlings: Arcade, Hero Concept stüdyosunun aynı zamanda ikinci oyunu.

Doughlings: Invasion: bana kalırsa, günümüzün Arkanoid’e olduğunu söyleyebilirim, aslında bizden iki önceki jenerasyon bunu çok iyi alabiliyor, günümüzün jenerasyonu bu tarz oyunlara fazla yönelmese de bizim gibiler de bir hayli fazla, haliyle oyuna ilgi de artıyor.

İlk oyunda, Doughling’lerle tanışmış ve onlarla birlikte bir savaşa koyulmuştuk, bu savaşta başka kültürleri izleyip, şekil değiştirerek onların taklitlerini yapmaya bayılan bu sevimli halkın mutluluğu gökyüzünden düşüp herkesi zehirleyen bir meteor ile son bulmuştu.

Doughlings: Invasion ise Morpheus halkını kurtardıktan sonra meteoru incelemeye başlıyor. Fakat o da ne? Meteorun aslında içine cihazlar gizli bir kitle imha silahı olduğunu fark ediyor.

Maalesef halk halen hastadır ve gökyüzünü, istilacı uzay gemileri kaplamaya başlayınca Morpheus silahını kapıp onlarla savaşmaya başlıyor. Yani Invasion, Arcade’in bıraktığı yerden başlıyor, yani Doughlings: Invasion’da hikaye kaldığı yerden devam ediyor. Kahramanımız Morpheus, bu kez halkını uzaylı istilacılardan korumak için silahını kuşanıyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Endless Combat İncelemesi
https://oagtr.comanasayfadoughlings-invasion-incelemesi
Douhlings: Invasion

Morpheus Uzaylılara Karşı!

Doughlings: Invasion, 4 Farklı yüz ifadesine ve ek olarak farklı uzaylılara da sahip, her birisinin ilerleyen bölümlerde Morpheus’a zarar verebilecek farklı özellikleri bulunduğunu da eklemem gerekiyor. İlk başlarda size bu durum sinir bozucu gelebilir ”ya ne güzel can stokluyorduk” derken hepsini bir seferde harcayabilirsiniz, işte durum burada değişiyor ve yerini eğlenceye bırakıyor.

Sizi Yeneceğim Uzaylılar!

Uzaylılar her bölümlerde farklı şekilde oraya çıkıyor, tahta, bombacı, öfke bulaştıran ve ikiz uzaylılar gibi daha fazla uzaylı da mevcut.  Aynı zamanda kızgın uzaylıların attığı mermiler, Morpheus’un attığı mermilerden daha güçlü bu yüzden sizin merminizi işlevsiz kılabilir, bu da demek oluyor ki kaçmalısınız.

https://oagtr.comanasayfadoughlings-invasion-incelemesi ‎
Douhlings: Invasion

Tepegöz Morpheus!

Aynı zamanda, bir önceki oyunda olduğu gibi Morpheus’u geliştirebilmemiz mümkün.

Morpheus’u geliştirmek için iksir toplamanız ve iksir bulabilmek için yukarıda süzülen kraliçeleri vurmaya özen göstermelisiniz. Aynı zamanda her bölümde farklı bir Morpheus karakterini görebiliyoruz, özellikle Yokedici ve ve Şövalye gibi Morpheus’lar özellikle Hollywood filmlerine selam çakmayı da ihmal etmiyor, Tepegöz, X-Men,  Yokedici, Terminatör ve Şövalye ise Demir Adam’dan esinlenmiş, ha çocukluğumdan beri Terminatör hayranı olduğum için Yokedici de özellikle favorim olduğunu da eklemek istiyorum.

 

httpsoagtr.comanasayfadoughlings-invasion-incelemesi
Douhlings: Invasion

Boosların Savaşı!

Her bölüm sonunda, patronlar ile karşılaşmanız kaçınılmaz, her patron kendisine göre özel yetenekleri mevut.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Mirror’s Edge™

Ayrıca belirtmekte fayda var, bu patronlar hiç normal uzaylıların vurduğu gibi vurmuyor, dikkat etmelisiniz. Aynı zamanda Mayın ve çekiç gibi objeler ile sizin hareket alanınızı kısıtlayabilir bu yüzden seri olmanızda fayda var. Patron savaşları da en eğlenceli ve en zor bölümler olduğunu da eklemek gerekiyor, stok yaptığınız canlar işte burada kısa sürede harcayabilirsiniz.

Genel Olarak!

Doughlings: Invasion’u geliştirilme aşamasından beri bekliyordum, stres atılacak nadir oyunlardan birisi özellikle kabına sığmayan bir eğlence vaat ediyor, stresliyken sizi mutlu birisi yapılabilir (Yaptığım Gözlemlemeler Üzerine Yazıyorum) Sizi Mutluyken, stresli birisi yapılabilir. İlk oyunu da inceleyen birisi olarak ve aynı zamanda türkçe yama projelerinde yer aldığım için, Doughlings: Invasion Kapalı Betasına katılıp, oyunun hatalarını seçilen oyuncular gözüyle tespit ettik. Hataları biz oyuncular olarak minimuma indirerek, hataları stüdyoya bildirdik. Böylelikle ortaya, oyuncuların istediği gibi bir oyun çıktı.

Tabi, bu tarz oyunlar öncelikli olarak, çocuklara yönelik gibi duruyor ama bana göre oyun taktiksel ağırlıklı gibi görünüyor bu yüzden taktikler geliştirmeniz konusunda önem taşıyor. Çocukların oynamasına engel değil, aksine onlarında taktik geliştirmesine yardımcı olabilir.

Diğer oyuna göre bu oyun bir başka olmuş, türk oyun sektörüne destek olmamız gerektiğini de defalarca vurguladım, yine vurguluyorum.

 

+ Türkçe Dublaj ve Altyazı

+ Stres Atılabilecek Nadir Oyunlardan Birisi

+ Yerli Oyun

+ Uygun Fiyat

httpsoagtr.comanasayfagecmis-tarih-thu…orgutunun-gizemi

Geçmiş Tarih: Thule Örgütü’nün Gizemi!

The Blackout Club İncelemesi ve Rehberi