in

Escape Dead İsland

Deep Silver firmasının başka bir yapıtı olan Escape Dead Island, serinin diğer oyunlarına kıyasla oldukça farklı bir şekilde karşımıza çıkıyor. Nitekim grafiksel açıdan “Borderlands”i andırsa da belli başlı sahneleri ben Dead İsland’ım dedirtiyordu.

Peşin peşin söylemek gerek, bu oyun ne kadar seri içerisinde yer alsa da serinin diğer oyunları ile pek bir alakası yok, yani biraz ara oyun tadında bir yapım olmuş. Serinin diğer oyunlarından Xian Mei dışında hiç bir karakteri tanımıyoruz. Xian Mei ise yan karakter rolünde sadece belli başlı sahnelerde bulunuyor. Bildiğiniz üzere Dead İsland serisinin ilk oyununda 4, 2. oyununda 5 farklı karakter seçme imkanımız bulunuyordu, fakat bu oyunda sadece tek bir karakteri kontrol ediyoruz.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Saints Row: The Third Remastered Duyuruldu!

Escape Dead Island’ın seri oyunlarından farklı olduğundan bahsetmiştik. Sade bir hikaye çizgi roman vari görüntüleri ve tek karakterli oynanışı ile ortalama vakit öldürebileceğiniz oyunlardan biri haline geliyor.

Hikayemiz 3 arkadaşın macera arayışını konu alır ve yatları ile Banoi adasına ulaşmaları ile hikayemiz başlangıcı yapar. Ada terk edilmiş durumdadır, -en azından öyle biliniyordur- ve bir takım salgın etrafta boy göstermektedir. Bizim 3 maceracı genç ise adadaki salgının arkasındaki gerçeği ortaya çıkarmaya çalışmaktadır.

Oyun içerisinde ne kadar open world havası olsa da hareket edip araştırabildiğimiz yerler oldukça kısıtlı, her taraf görünmez duvar kaynıyor. Araştırmak demişken, bulunduğunuz bölgenin her tarafını didik didik etmenizde fayda var. Çünkü oyun secret kaynıyor, orada burada notlar, ses kayıtları, fotoğraflar vb. bir çok şey mevcut bu da oyunun bir bakıma lootu haline geliyor.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Metro Exodus Steam'e Geri Dönüyor!

Silah açısından pek de fazla seçenek sunmayan oyunumuzda silahları oyunda ilerledikçe belli başlı yerlerden elde ediyoruz, ama dediğim gibi çok fazla bir şey beklememek lazım.

Gizlilik, oyunda büyük bir önem taşıyor. Savaş çıkartmak genellikle ölümünüz ile sonuçlanabiliyor, bu yüzden gizli olarak ilerlemenizi tavsiye ederim.

Oyun ilerleyen zamanlarda oldukça kanser bir hal alıyor. Nitekim adayı sürekli dört döndüğümüz için aynı yerden 10 kere geçtikten sonra her seferinde oradaki zombileri öldürmek bir zaman sonra kabak tadı vermeye başlıyor. Yine de oyun kısa süreli olduğu için görmezden gelinebileceğini düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

PintiPanda Hapis Cezası İstemiyle Mahkemelik Oldu

Injustice 2 Mobile Çıkış Tarihi Duyuruldu!