in

Fallout: New Vegas İncelemesi: Fallout’un yeniden doğuşu!

Savaş… Savaş asla değişmez, tıpkı Fallout’un bizim üzerimizde bıraktığı o his gibi.

Fallout: New Vegas
Fallout: New Vegas

Fallout serisinde ilk defa bir oyunda Vault bebeği değil de, Mojave Express kuryelerinden bir tanesiyiz. Kurye denilince sıradan bir insan olarak görmeyelim, savaş sonrası Wasteland çevresinde mutasyona uğramış hayvan mı, yaratık mı ismini koymakta zorlandığımız canlılarla uğraşıyoruz. Üstüne üstlük elimizdeki teslimatı ele geçirmeye çalışan çeteler var, bu yüzden Vegas çevresinde kurye sayısı çok az. Kim bu şartlar altında kurye olmak ister ki? Kesinlikle ben istemezdim!

İsterseniz ana hikayeye bir göz atalım: Kuryemiz bir teslimatı ulaştırmak üzere Primm şehrinden yola çıkar. 1 saat sonra bir çete tarafından saldırıya uğrayıp başından vurularak toprağa gömülür. İbrahim Tatlıses misali bir süpriz yaparak Azrail’e çalım atar ve Victor isimli özel yapım PDQ-88b RobCo 2060-B model bir Securitron tarafından son anda kurtarılır. Sonrasında ise Doktor Mitchell’in evinde uyanır. Karakter seçim ekranından sonra büyük bir macera başlıyor! Hikaye ilgi çekici değil mi? Obsidian, iyi iş çıkardın!

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Microsof, Obsidian'ı Almaya Çok Yakın

 

Oyunun Hataları & Oyunun Optimizasyonu & Oyunun Grafiksel Yeterliliği

Oyunun Hataları;

Oyunun The Legend of Zelda: Ocarina of Time’dan daha yüksek puan alamama sebepleridir oyunun hataları. Oyunda çok sık save silinme ve siyah ekran sorunu bulunmaktadır. Bu hatalar yüzünden insanlar sinir krizleri geçirebilecek duruma gelmiştir fakat yinede bir Fallout 3 değildir. Fallout 3 bug konusunda tam bir ustalık eseridir.Buradan Bethesda’yı tekrardan tebrik ediyorum. “Belkide sorun oyun motorundadır.” diye de insan düşünmeden edemiyor. Gamebyro yerine başka bir oyun motoru kullansaydı Obisidian, eminim ki daha büyük bir şaheser çıkaracaktı ortaya.

İlgini Çekebileceğini Düşündük:  Crusader of Light Mobil - PC İncelemesi

Oyunun Optimizasyonu;

Oyunda ne kadar hata bulunsada, optimizasyon konusunda bir problemi yok. Emektar bilgisayarlarda dahi kolaylıkla oynanabilen bir oyun. Olmadı, optimizasyon modları var. Her türlü bilgisayarınızda çalışacaktır!

Oyunun Grafiksel Yeterliği;

Fallout: New Vegas’ın grafikleri çok kötüleniyor fakat ben çok beğendiğimi söylemeden geçemeyeceğim, ben mi çok geri kafalıyım bilmiyorum. Grafiklerini beğenmez iseniz de, eminim sizin bayılacağınız modlar bulunmaktadır.

Eğer oyunu oynamayı düşünürseniz buraya tıklayarak Steam sayfasına gidebilirsiniz.

 OAGTR’nin Fallout New Vegas’a verdiği puan;

93/100

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

KM 2017: Lig Başlıyor